Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Škoda záveru stretnutia

FUTBAL 2. LIGA: O víťazstvo zvolenskí futbalisti prišli až v samom závere zápasu.

MFK Košice B - MFK Zvolen 1:1 (0:1)

Úvod patril domácim futbalistom, ktorí sa rýchlou kombinačnou hrou snažili o vytvorenie tlaku. Zvolenčania však umne vykrývali stred poľa a Košičanov do šancí nepúšťali. Na druhej strane, sami boli nebezpečnejší a hrozili rýchlymi protiútokmi. V 12. min. hostia zahrávali tri rohové kopy a po jednom z nich vyskúšal pozornosť domáceho brankára hlavičkujúci Želiezka. Snaha MFK slávila úspech v 26. min., kedy sa pekne uvoľnil Pelegríny a krížnou strelou strelil prvý gól stretnutia - 0:1. Hru domácich po prestávke oživil príchod Milinkoviča, ktorého dve strely musel likvidovať pozorný Vreštiak. Domáci sa naďalej snažili hrať kombinačne, hostia sa zamerali na rýchle protiútoky. V 61. min. mal smolu Vrbiniak, gólovú strelu mu z bránky vykopol domáci obranca. Skóre sa menilo až v 85. min., kedy nedorozumenie hosťujúcej obrany potrestal Digoň vyrovnávajúcim gólom. MFK mohol vzápätí zo šoku dostať Želiezka, ktorý sa hneď po rozohrávke rútil sám na košickú bránu, no rozhodujúci moment nezvládol.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 85. Digoň - 26. Pelegríny

ŽK: Tóth, Gondoľ - Pelegríny

Stretnutie pred 80 divákmi rozhodoval Mojsej

MFK B: Repiský - Gál-Andrezly (66. Hojstrič), Skvašík, Tóth, Čonka (46. Milinkovič), Ďžogan, Arsič (78. Seman), Karaš, Štefaňák, Digoň, Gondoľ. Tréner: Richard Hogor

MFK: Jozef Vreštiak - Boris Mihál, Dušan Vrbiniak, Ondrej Debnár, Borbély, Mário Želiezka, Marcel Tyčiak, Ľubomír Mezovský, Lukáš Pelegríny, Dragan Karakačanov (78. Ladislav Pavúk), Vratislav Bobor. Tréner: Milan Albrecht

SLOVO TRÉNERA

Milan Albrecht (tréner MFK): „V prvom polčase sme boli lepším tímom a zaslúžene sme viedli. Škoda, že v závere súper vyrovnal a Želiezka nevyužil obrovskú šancu. S bodom sme spokojní, no mohlo nám byť ešte veselšie."

OKAMIH ZÁPASU

V závere zápasu domáci vyrovnali gólom Digoňa. Rozhodnúť o víťazstve hostí však vzápätí mohol Želiezka, ktorý sa na Repiského rútil úplne sám. Hosťujúci hráč však rolu hrdinu odmietol a zápas sa tak skončil deľbou bodov.

POSTAVA ZÁPASU

V tíme hostí do hry po zranení opäť zasiahol kapitán Marcel Tyčiak a predstavila sa aj nová akvizícia, útočník Vratislav Bobor. Honor postavy zápasu si však vyslúžil brankár Jozef Vreštiak, ktorého vyzdvihol aj tréner Albrecht.

Ostatné výsledky 5. kola: Bardejov - Ružiná 0:0, Humenné - D. Ždaňa 1:3, Trebišov - St. Ľubovňa 1:0, Dukla B. Bystrica B - Lipany 1:0, Vranov n/Topľou - Sp. N. Ves (17,00 hod.), Prešov jun. - Podbrezová 1:2, Žilina B - Poprad 1:1

16. St. Ľubovňa 5 0 2 3 1:5 2

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V niektorých obciach v krupinskom okrese sa míňajú testy

Primátor Krupiny ľudí upozornil, aby necestovali po okolitých dedinách v takej miere.

V niektorých obciach sa testy míňajú.

Ľudia z miest sa chodia testovať na dediny, tým však dochádzajú testy (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

V H. Nemciach predišli dlhým radom vďaka kamere, starosta pomáha s administráciou

Pred budovou sú vyznačené aj dvojmetrové rozostupy. V obci otestovali aj zahraničných.

Situácia pred testovacím miestom v H. Nemciach okolo 13:30 aj s nakreslenými rozostupmi.