Piatok, 22. október, 2021 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Prameň si víťazstvo uratoval, Tatran nie

FUTBAL 5. LIGA SKUPINA C: Kováčová zvíťazili na domácom ihrisku, Pliešovce dva body stratili až v samom závere.

Hrochoť - Tatran Pliešovce 2:2 (0:1)

Hosťujúci nováčik začal na horúcej pôde odvážne a počas celého prvého polčasu bol na ihrisku jednoznačne lepším tímom. Zverenci trénera Stanislava Žigmunda si vytvorili aj niekoľko veľmi dobrých príležitostí, ktoré však trestuhodne nevyužili. Vo veľmi dobrých streleckých pozíciach sa ocitli najmä Droppa, Záturecký a Švec. Aktívni hráči Tatrana sa však nakoniec zaslúženej odmeny predsa len dočkali ešte pred prestávkou, keď v 42. min., po peknej akcii, otvoril skóre stretnutia Švec - 0:1. Hosťom sa na výbornú vydaril aj vstup do druhého polčasu. V 50. min. zvýšil ich náskok na dvojgólový Filip. Naštartované Pliešovce pokračovali v dobrej hre aj naďalej, gól už ale, napriek ďalším šanciam, nestrelili. Naopak, v 67. min. sa domácim podarilo znížiť zásluhou M. Považanca. Od tohto momentu sa začali na ihrisku diať aj nefutbalové veci, ktoré napokon vyústili do vyrovnávajúceho gólu P. Považanca. Prečo sa tak stalo, vie vari len hlavný rozhodca Danko, ktorý akoby stratil orientáciu.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 67. M. Považanec, 90. P. Považanec - 42. Švec, 50. Filip

ŽK: 2 - 2

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Danko

TATRAN: Duľa - Šarak, Paľovič, Filip, Droppa, Zaťkov, Záturecký, Švec, Turkota, Šimkovič, Černický. Tréner: Stanislav Žigmund

Prameň Kováčová - Šalková 3:2 (0:1)

Priebeh stretnutia výrazne ovplyvnil ťažký terén, ktorý strpčoval život obom tímom. Nakoniec, na náročný pohyb a množstvo, často aj neočakávaných, súbojov doplatila až trojica zranených hráčov. V prvom polčase mali územnú prevahu domáci futbalisti, ktorí si vypracovali aj niekoľko sľubných šancí, no bez želaného efektu. Čo je to efektívnosť, ukázali Prameňu hostia, ktorí sa v závere prvého dejstva dostali do vedenia. Kováčovú tento moment však nepoložil a hneď na začiatku druhého polčasu vyrovnal hlavou striedajúci Katin. Keď neskôr skóre v prospech domácich otočil Koreň a tretí gól si dokonca hostia dali sami, zdalo sa byť o všetkom rozhodnuté. Prameň ale v závere musel dohrávať o desiatich (zranil sa Révay a nebolo možné ho striedať), čo hosťujúca Šalková využila na zníženie stavu na rozdiel jediného gólu. V dramatickej koncovke už našťastie pre domácich gól nepadol, hoci hostia k nemu boli niekoľkokrát naozaj veľmi blízko.

Góly: 47. Katin, 67. Koreň, 69. vlastný - 45. a 86. Čampa

ŽK: 0 - 3

Stretnutie pred 250 divákmi rozhodoval Sýkora

PRAMEŇ: M. Volko - Boroš, M. Turák (63. Páleník), Révay, Hradňanský, Lacko, R. Turák, Jesenský, Gajdoš (56. Zošiak), Koreň, J. Majerčík (46. Katin). Tréner: Juraj Homola ml.

K víťazstvu Prameňa prispel jedným gólom aj Marián Koreň (v červenom). FOTO: DANIEL VALACH

Ostatné výsledky 26. kola: Č. Balog - Selce 4:0, Sásová - Lovča 3:1, Radvaň - Žarnovica 3:2, Badín - Lutila 1:0, Priechod - Kremnica 4:0

1. Č. Balog 26 16 4 6 71:39 52

2. Kováčová 26 16 4 6 74:46 52

3. Badín 26 17 1 8 55:33 52

4. Sásová 26 14 6 6 61:38 48

5. Selce 26 13 2 11 64:39 41

6. Žarnovica 26 13 2 11 58:47 41

7. Pliešovce 26 12 4 10 62:55 40

8. Lutila 26 12 0 14 40:50 36