Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Hontianske derby zvládol lepšie líder z Krupiny

V 23. kole I. triedy pútal najviac pozornosť duel D. Nivy s Dudincami, v ktorom dominovali hráči z kúpeľného mesta.

H. Moravce - Kriváň 3:1 (1:0)

V prvom polčase tohto stretnutia domáci celok nevyužil množstvo šancí, avšak podarilo sa mu ujať vedenia. Na začiatku druhej polovice začalo pršať, čím sa zhoršil aj terén, čo však neubralo na kvalite zápasu. H. Moravce vyhrali 3:1 a tak získali dôležité tri body.

Gól: M. Harach 2, T. Harach. ŽK: 0 - 1. Pred 80 divákmi rozhodoval Halama. H. Moravce: J. Ľahký - Páleš, Hronec, Markovič, Meňuš, M. Harach, T. Harach, M. Mažgút, J. Mažgút, Bernolák, Kulich, Farión (Drotár). Kriváň: Má. Chlebničan - Petrek, Mi. Chlebničan st., J. Chlebničan, Tkáč, Mitter, Gonda, Gelieň, Zvara, Mi. Chlebničan ml., Panica, Nevolný, Ozan, Kamenský.

Dobrá Niva - Dudince 1:4 (0:2)

Hostia si po kvalitnom výkone zaslúžili víťazstvo. Dudince zvíťazili trojgólovým rozdielom a tak získali tri body.

Góly: R. kyslý - Sobota 2, Vrca, P. Kováč. ŽK: 2 - 1. Pred 150 divákmi rozhodoval Žiak. D. Niva: Kružliak - R. Kyslý, M. Kyslý, M. Kolénny, Mi. Baláž, J. Baláž, Krajčovič, Mokoš, Hrčka, Šimko, Ma. Baláž. Dudince: Auxt - Vrca, Ľalík, Zátek, Balog, Mahút, Sobota, Hrtánek, Vankovic, Terem, P. Kováč.

Hriňová - Lieskovec 0:2 (0:1)

Hriňová sa doma zasa raz trápila. Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase. Lieskovcu sa podarilo potvrdiť víťazstvo gólom v nadstavenom čase.

Góly: Holík, Bolgár. ŽK: 0 - 1. Pred 200 divákmi rozhodoval Želiezka. Hriňová: Ľupták - Gelieň, Moravčík, Vreštiak, Košút, Fraňo, Slovák, Hanes, Šulek, Miklian, Pohorelec (P. Malček, M. Malček). Lieskovec: Szabo - Stankovič, Flašík, Halama, Terem, Výboh, Halmo, Lietava, Špaňo, Výbošťok, Holík (Mikleš, Bolgár).

Bzovík - Krupina 0:1 (0:1)

Derby zápas, pred krásnou diváckou návštevou, lepšie začali hostia a ujali sa vedenia. Potom sa hra vyrovnala. V druhom polčase nevyužili domáci množstvo príležitostí. Krupina sa pred koncom zápasu obávala o tesné víťazstvo.

Góly: Macko. ŽK: 1 - 1. Pred 300 divákmi rozhodoval Konček. Bzovík: Fekiač - Dianiš, Jombík, Otčenáš, Kolllár, M. Krajč, P. Krajč, Slúka, Križan, Výboh, Uramkin (Ližbetin, Jambrich, Gonda) Krupina: Tomaškin - Jombík, T. Stanko, Sásik, Meľaga, Hudec, Selecký, Tóth, Vilhan, Dendiš, Macko (Janota, P. Cibuľa, S. Cibuľa).

MFK Detva - Látky 0:0 (0:0)

Vyrovnaný priebeh stretnutia. Zápas bol odohraný prevažne medzi šestnástkami ihriska, keďže ani jeden z tímov si nevypracoval žiadnu nebezpečnú príležitosť. Bol to priemerný zápas.

ŽK: 1 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Šumný. Detva: Strečko - Sánka, Hanes, Jasík, Ľupták, Škopík,, Kamenský, Golian, Kalný, Lapin, Novák (Tabaček).

Očová - Podzámčok 2:0 (1:0)

Vyrovnaný zápas s množstvom nepremenených šancí na oboch stranách. Domáci sa zaskveli pekným gólom do šatne na konci prvej polovice. V druhom polčase zvýšili iniciatívu a bojovnosť domáci a vďaka tomu si odniesli z domáceho ihriska tri body.

Góly: Čierny, T. Priadka. ŽK: 0 - 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Halama. Očová: Šoučík - Čierny, M. Priadka, Pavlík, Droba, Lipták, Danko, T. Priadka, Jablonka, Ulbrich, Haring (Varga, Majer, Kurtík). Podzámčok: Šlahor - Gunár, Hrčka, Fleischaker, Sluka, Golian, Frlajs, Ma. Babiak, Mi. Babiak, Špánik (Korpáš, Hakeľ).

H. Nemce - Zv. Slatina 3:0 (2:0)

Domácim sa podarilo streliť góly po chybách hostí a tak zaslúžene vyhrali.

Gól: H. Nemce 3. ŽK: 0 - 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Sivák. Zv. Slatina: Slovák - A. Pavlík, Slosiarik, Ľupták, Vaculčiak, Sládok, Uhliar, Jak. Kubovský, P. Pavlík, Rajčok, Maliník.

14. Podzámčok 22 5 4 13 24:42 19

Program 24. kola - nedeľa 6. júna (o 17,00 hod.): Dudince - H. Nemce, Zv. Slatina - H. Moravce, Kriváň - Očová, Podzámčok - MFK Detva, Látky - Bzovík, MFK Krupina - Hriňová, Lieskovec - D. Niva.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 929

Premiér Igor Matovič ukazuje výsledky prvého kola testovania.

Poradia sa od včera zmenili.

20 h
Kováčová (v žltom) počas jesennej časti sezóny 2020/2021.

Hráči najlepšieho tímu z regiónu sa pripravujú individuálne, museli zrušiť prípravný zápas s Petržalkou.