Stretnutie si prehrali už v prvom polčase

Druhá futbalová liga skupina východ: Zvolenčania nezvládli najmä prvý polčas.

Dukla B. Bystrica B - Zvolen 3:1 (3:0)

Slovo trénera
Milan Albrecht (tréner MFK): Nezachytili sme začiatok stretnutia a po individuálnych chybách sme zbytočne inkasovali. Odohrali sme veľmi zlý prvý polčas, neboli sme dôrazní v koncovke. Dať jeden gól je málo, hrali sme zbytočne dozadu.
Okamih zápasu

Hosťujúci tím zaskočil prvý inkasovaný gól z kopačky Chomisteka, po ktorom sa začali dopúšťať zbytočných chýb. Do prestávky inkasovali ďalšie dva údery, z ktorých sa už neotriasli.

Postava zápasu

Ťažko niekoho vyzdvihnúť, pretože chýb sa dopustil každý jeden zo zverencov trénera Milana Albrechta. Pochválime však kapitána Marcela Tyčiaka, ktorý dal jediný gól MFK a príkladne bojoval o každú loptu.

Na ťažkom teréne sa MFK snažil o rýchle brejky, no bez patričného efektu. V 15. min. prenikol domáci Chomistek so šťastím cez Tyčiaka a z uhla prestrelil Vreštiaka - 1:0. Hostia zneisteli a navrch mala Dukla.

V 23. min. Vreštiak chytil Vicianovu strelu k žrdi, no v 29. min., po rohovom kope, kapituloval z hlavy Štúbera po druhýkrát. Zvolenčanom sa hra nedarila, naopak, domáci boli oveľa efektívnejší a v 43. min., po strele striedajúceho Laksíka, sa dostali do trojgólového vedenia.

V druhom dejstve zaskočil aktérov hustý dážď, ktorý eliminoval ich pohyb a ovládanie lopty. MFK v snahe o skorigovanie výsledku zatlačil súpera, no po Pelegrínyho pokuse Gálik odvracal z čiary na roh a Zátrochovu strelu chytil Ďurčo.

Hosťom sa podarilo znížiť po akcii Karakačanova v 67. min., keď Tyčiak s prehľadom z hranice pokutového územia skóroval - 1:3. Snaha o kontaktný gól úspech už nepriniesla ani v záverečnom tlaku, keď hlavičku Želiezku vyrazil Ďurčo, ktorý si poradil aj so strelami Debnára, Pelegrínyho, Tyčiaka a aj nebezpečnou hlavičkou Mihála.

Fakty

Góly: 15. Chomistek, 29. Štúber, 43. Laksík - 67. Tyčiak, stretnutie pred 150 divákmi rozhodoval Perašin.

Dukla B: Ďurčo - Gálik, Poliach, Štúber, Libič, Rejdovan, Vician, Snitka, Chomistek (61. Bobor), Kostúrik (24. Laksík), Nemec (72. Borbély). Tréner: Karol Praženica

MFK: Jozef Vreštiak - Tomáš Macejko, Dušan Vrbiniak, Ondrej Debnár, Peter Kubinec, Mário Želiezka (81. Boris Mihál), Marcel Tyčiak, Pavol Blaho, Lukáš Pelegríny, Ján Zátroch (63. Ladislav Pavúk), Dragan Karakačanov. Tréner: Milan Albrecht

Hrali, akoby sa im nemohlo nič stať

Zverenci trénera Milana Albrechta si môžu svedomie spytovať najmä za premrhaný prvý polčas, v ktorom mladíkom v domácich červeno-bielych dresoch uľahčili čo sa len dalo. Juniori banskobystrickej Dukly ponúknuté šance patrične využili a MFK pred prestávkou nasúkali tri góly.

„V prvom polčase to bolo z našej strany slabé. Ťažko sme sa rozbiehali a nevedeli sme sa dostať do tempa. Boli sme málo nebezpeční smerom dopredu a naopak, súper trikrát vystrelil a vyhrával tri nula," obzrel sa za nevydarenou štyridsaťpäťminútovkou kapitán Zvolenčanov Marcel Tyčiak, ktorý si príčiny skratu vysvetľoval len veľmi ťažko.

„Neviem, ale zrejme sme k zápasu nepristúpili dosť vážne. Začali sme hrať ako keby sa nám nič nemohlo stať. Ktovie, možno je to aj únavou, no vyhovárať sa nechceme, určite vieme hrať aj lepšie."

Skúsený harcovník vedel o čom hovorí, nakoniec, jeho spoluhráči to dokázali aj po prestávke. Na ihrisku, ktoré v druhom dejstve poriadne rozmočil hustý a nepretržitý dážď, sa objavil úplne iný Zvolen. Pokropenie živou vodou? „Určite nie. Len sme začali hrať to čo vieme a čím sme boli úspešní aj v predchádzajúcich stretnutiach. Paradoxom pritom je, že oveľa lepšie kombinovať sme dokázali na veľmi ťažkom a poriadne rozmočenom teréne," zamyslel sa Tyčiak, z ktorého hlasu bolo počuť sklamanie.

Jediný gól do siete Ďurča strelil Marcel Tyčiak. Foto: MILOŠ MASARIK

Práve „Tyčka", ako ho prezývajú spoluhráči a kamaráti, vykresal pre hostí iskierku nádeje, keď v 67. min. znížil na 1:3. „Dostal som na hranici šestnástky loptu, posunul si ju a obstrelil brankára. Som rád, že to tam padlo, no ešte radšej by som bol, keby sme bodovali. Musíme na tento zápas, hlavne prvý polčas, čo najrýchlejšie zabudnúť ."

16. St. Ľubovňa 24 2 6 16 18:46 12

Program 26. kola (16. mája o 17.00 hod.): Zvolen - Trebišov (15. mája o 17,00 hod.), Lipany - Moldava n/B, Prešov jun. - Humenné, Vranov n/T - MFK B. Bystrica, St. Ľubovňa - Dukla B. Bystrica B, Žilina B - Čadca, Sp. N. Ves - Podbrezová B, Poprad - MFK Košice B.