Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Zvolenskí hokejisti získali cenné tri body

Tréner Ernest Bokroš je spokojný, jeho mužstvo znova potvrdilo stúpajúcu formu.

MHK L. Mikuláš - HKM Zvolen 3:5 v 44. kole Slovnaft extraligy

Obe strany začali opatrne, ale už v tretej minúte bol vylúčený hosťujúci Haščák a v presilovke domáci mohli skórovať. Nestalo sa, ale od toho momentu prišla jasná prevaha Liptákov. Svoje šance však nepremenili a v desiatej minúte za to pykali. Pri vylúčení Tomášeka hostia išli do vedenia, skóroval Jurík. Liptákov tento gól nevyviedol z rovnováhy a v 14. minúte zaslúžene vyrovnali. Hneď po otvorení hry dokonca išli do vedenia, keď Varga prestrelil brankára hostí.V závere 1. tretiny Zvolenčania predsa len získali prevahu, ale brankár Fikrt bol výborný.

Domáci Václav Novák a David Moravec dobýjajú bránu Zvolena v zápase 44. kola Slovnaft hokejovej extraligy medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HKM Zvolen. Foto: SITA

Úvod 2. tretiny Liptáci zaspali a hostia v priebehu troch minút išli do vedenia. Liptáci naďalej tlačili, ale nedokázali ani
z vyložených šancí skórovať. V 34. minúte síce vyrovnali, ale hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom ich gól neuznal. Devätnásť sekúnd pred koncom 2. tretiny zaslúžene vyrovnal Moravec, ktorý prestrelil brankára hostí.

Začiatok tretej tretiny bol zlým snom pre všetkých na štadióne, lebo domáci hráči zakrátko prehrávali 3:5. Tento stav po priebehu dvoch tretín nikto nečakal. Liptáci opäť začali vyvíjať veľký tlak na stranu Zvolenčanov, ale bezvýsledne. V 56. minúte zahodil stopercentnú šancu David Moravec a domáci už nedokázali skorigovať výsledok.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
Góly: 14. Pohanka, 15. Varga, 40. Moravec - 10. Jurík, 23. Kóňa, 25. Pikkarainen, 43., 45. Otčenáš. Rozhodovali: Jonák - Brath, Zvrškovec, vylúčení: 6:9, navyše: Novák 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1742 divákov.

Marián Horváth (asistent trénera L. Mikuláša): Na našich hráčoch bolo od začiatku vidno, že hrajú v kŕči. Otočili sme síce skóre z 0:1 na 2:1 a mali sme šancu zvýšiť vedenie, to sa však nestalo. O výsledku prakticky rozhodol začiatok druhej tretiny, keď sme inkasovali dva lacné góly.

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): Vedeli sme, že nás na Liptove čaká ťažký zápas, lebo domáci hrali doslova o život. Viem, čo to znamená, lebo pred mesiacom sme boli v rovnakej situácii. Som rád, že sme potvrdili stúpajúcu formu, dali sme päť gólov a dôležitý bol aj výkon brankára Kristína.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Peter Zuzin pred nitrianskym brankárom.

HKM Zvolen bodoval v ôsmom zápase po sebe.

14 h
ilustračné foto

V tabuľke sú zverenci trénera Bokroša stále štvrtí.

14 h
Budova generálneho riaditeľstva štátnych lesov v Banskej Bystrici.

Rada má deväť členov.

15 h

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest vo Zvolene.