Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Rozbehnutí Zvolenčania rozdrvili Žilinu

HOKEJ: Bokrošovci majú za sebou úspešný týždeň, ktorý zavŕšili vysokým víťazstvom.

HKm Zvolen - MsHK Garmin Žilina 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)

Prvá bezgólová tretina bola rozpačitá z oboch strán. Riedko zaplnený štadión videl veľmi málo šancí, najväčšiu mal v 4. min Barinka, ktorý obišiel bránku Zvolena, ale Laca zblízka neprekonal. Hostia následne nevyužili presilovku. V 10. min pohrozil pred žilinským gólmanom Gálik a o dve minúty neskôr zamestnal Laca na druhej strane Hriňa. Boli to však iba strely, ktoré nepatrili do kategórie vyložených.

Až po prvej prestávke hra dostala náboj. Veľké príležitosti spálili hostia v 21. a 23. min, v oboch situáciách boli Barinka a Krajčí. Prišiel trest, keď v 24. min po Pucherovej prihrávke vymietol efektne ľavú šibenicu z pravého kruhu Kopecký. Domáci sa gólom chytili a dokonca vyprodukovali tlak v oslabení. Druhý gól však dosiahli z tlaku práve skončenej presilovky, keď po Čierneho strele od modrej posielal puk za bránkovú čiaru pri pravej žrdi Juraško, no dielo dokonal pri ľavej Kopecký. Žilinčania sa snažili znížiť z rýchlych brejkov, ale na druhej strane hrozili z dobrých príležitostí aj Zvolenčania. V 39. min mohol zvýšiť Chovan.

Čo sa nepodarilo jemu, to sa podarilo jeho spoluhráčom v tretej tretine. V 46. min ešte sólo Gálika v oslabení gólom neskončilo, ale v 47. min domáci z prečíslenia dvaja na jedného vyťažili tretí presný zásah - Očenáš poslal puk Balážovi a ten sa na pravej strane nemýlil. Zvolenskí hokejisti dostali krídla a už o 55 sekúnd neskôr si pred Lipovského nakorčuľoval Pucher a bekhendom zblízka sa premiérovo zapísal do extraligovej streleckej štatistiky v drese Zvolena. Žilinčania iba korigovali nepriaznivý stav Škodom v 50. min, keď strelou spoza kruhu prekonal Laca. Zvolenská odpoveď bola excelentná. Po peknej akcii Chovana sa presadil pri pravej žrdi Turek. V 56. min bolo už 6:1, najprv Pikkarainen neuspel pred Lipovským, no Gálik napokon prehodil žilinského gólmana. Strelecký účet stretnutia zavŕšil opäť Gálik efektnou strelou bez prípravy z pravého kruhu do horného rohu žilinskej bránky.

FAKTY ZO ZÁPASU

Góly: 24. J. Kopecký (P. Pucher), 30. J. Kopecký (Juraško, L. Čierny), 47. V. Baláž (Otčenáš), 48. P. Pucher (J. Kopecký), 51. F. Turek (Michal Chovan, Ľ. Hurtaj), 56. Gálik (Pikkarainen, L. Čierny), 59. Gálik (P. Szabo, Kóňa) - 50. Škoda (Spilar, Hriňa)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Olenin - M. Novák, Stano, 1920 divákov

Zvolen: J. Laco - Valach, Mašlonka, L. Čierny, Juraško, Horáček, Pikkarainen, Ihnačák, Cebák - Otčenáš, Marek Haščák, V. Baláž - J. Kopecký, P. Pucher, Estrada - Michal Chovan F. Turek, Ľ. Hurtaj - Gálik, P. Szabo, Kóňa

Žilina: Lipovský - Rúfus, Nádašdi, Turoň, Horák, Bobček, Hriňa, Kolarz, Škuta - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Spilar, Pleva, Škoda - Török, M. Hreus, M. Kokavec - Vala, V. Nemec