Štvrtok, 21. jún, 2018 | Meniny má Alojz

Majstrovské tituly získala aj Detva

V Nových Zámkoch sa pod záštitou Slovenskej gymnastickej federácie a domáceho klubu konali MSR v kategóriách A a B.

DETVA. Postup na šampionát určuje kľúč, ktorý zaručuje štart len tridsiatim najlepším gymnastkám zo štyroch kôl Slovenského pohára. Detvianske gymnastky mali zastúpenie v kategóriách staršie žiačky B, juniorky B a ženy B, a rovnako silné zastúpenie mali aj v kategórii mladších žiačok A. Výborná práca a výsledky klubu, ktorý má veľkú podporu vo vedení 3. ZŠ v Detve, kde mladým gymnastkám umožňujú dvojfázové tréningy a uvoľňujú ich na rôzne podujatia, našli po úspešnom vystúpení veľkú odozvu aj medzi poprednými činiteľmi a trénermi slovenskej gymnastiky. Zaslúžené gratulácie nemali konca kraja.

V starších žiačkach sa predstavila Veronika Hanesová, ktorá obsadila vynikajúce 2. miesto, a Nikola Mikušová, ktorá po nezdarených bradlách skončila na slušnom 12. mieste. Dievčatá v súťaži družstiev po štyroch kolách SP nakoniec obsadili pekné 4. miesto.

V súťaži „béčkarských" junioriek trénerky KŠG veľmi milo prekvapilo vystúpenie Kataríny Krekáňovej, ktorá sa gymnastike venuje len ako doplnkovému športu popri vodnom slalome. Katka dokázala zvíťaziť, čím sa zároveň stala majsterkou Slovenska v kategórii B pre rok 2009. Detva si brúsila zuby na medailu aj v súťaži senioriek, žiaľ, Veronika Babicová sa pre chrípku pretekov zúčastniť nemohla.

Po ukončení B kategórií sa medailové ťaženie KŠG ani zďaleka neskončilo. Naopak, v kategórii mladších žiačok A klub spod Popoľany, po vynikajúcich výkonoch pretekárok Klimkovej, Novosadovej a Kalamárovej, jednoznačne dominoval. Karolínka Klimková, jedna z najmladších pretekárok, obsadila 1. miesto, stala sa absolútnou majsterkou Slovenska pre rok 2009 a zároveň aj víťazkou Slovenského pohára. Radka Kalamárová vybojovala bronz, pričom ju trápilo zranenie dolnej končatiny s výronom. Ďalšia pretekárka Terezka Novosadová, ktorá zaostala za svojou oddielovou kolegyňou len 15 stotín bodu, skončila napokon štvrtá.

Vychádzajúce hviezdičky KŠG a vôbec celej slovenskej gymnastiky sa výbornými výkonmi určite budú chcieť prezentovať aj na domácej pôde, pretože už tento víkend (21. a 22. novembra) sa v Detve uskutoční medzinárodná a tradičná súťaž Memoriál manželov Žifčákovcov.

Úspešná zostava detvianskych gymnastiek. FOTO: KŠG DETVA

1. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  2. Kreditná karta – áno alebo nie
  3. 5 tipov ako využiť ľahké priečky pri rekonštrukcii bytu
  4. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  5. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  6. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  7. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Cigarety z Egypta skončili v rukách colníkov

Dovolenkári s nimi prileteli na letisko Sliač. Cigarety nemali patričné označenie.

Podpoľanie sa znova obáva ťažby zlata v regióne

Ich obavy vyplývajú z rozhodnutia ministerstva životného prostredia o určení prieskumného územia.

Razia v nočných podnikoch: Tínedžeri pod vplyvom alkoholu

Mestská polícia zintenzívňuje kontroly na požívanie alkoholu neplnoletými.

Zvolenčan Čiliak v Slovinsku úspešný, potvrdil vedenie v kategórii 5

Výborné preteky v slovinskom Gorjanci, ktoré boli zaradené do seriálu FIA Historik Hill Climb Championship a FIA International Hill Climb Cup, má za sebou Zvolenčan Miro Čiliak jazdiaci vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu.

Naša je najkrajšia: Súťaž o naj čašníčku či barmanku

Ceny môžu získať aj hlasujúci a rovnako aj prevádzka, z ktorej vzíde víťazka.