Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Zvolen pretrhol čiernu sériu

Hokejisti sa musia podľa Bokroša zbaviť nervozity, ktorá vyplýva z postavenia v tabuľke.

22. kolo základnej časti Slovnaft extraligy: HKm Zvolen - MHC Martin 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

ZVOLEN. Vo Zvolene sa hral podpriemerný hokej, najmä hostia zaostali za domácim výkonom proti Slovanu. Zvolenčania príkladne bojovali, no riedko zaplnený štadión nevidel veľa šancí. Skóre zápasu otvorili Martinčania, keď ťažili z prečíslenia dvoch na jedného. Markovič išiel na brankára Laca sám, neprihrával a v 10. min skóroval - 1:0.

Zvolenčania odpovedali až v 17. min v presilovke, keď prihrávku P. Puchera zužitkoval pred bránkou Juraško - 1:1. Martinský gólman vyvedený z koncentrácie, keď pár sekúnd pred inkasovaným gólom stratil hokejku a podával mu ju jeden z jeho obrancov. Domáci mohli v závere prvej tretiny ťažiť z ďalšej presilovky a následného tlaku, ale Pucher a Turek Križana zblízka neprekonali.

Po prestávke ponúkol Michal Chovan prihrávku spoza bránky Turekovi, ktorý sa v 22. min pred Križanom v čistej šanci nepresadil. Zvolenčania však boli aj naďalej aktívnejší a napokon sa tešili z gólu opäť v presilovke. V 36. min Pikkarainen od modrej čiary dobre umiestnenou strelou poslal Zvolen do vedenia - 2:1. V 39. min mohlo byť už 3:1, aby po Kopeckého prihrávke Ihnačák prekonal Križana zblízka vo vyloženej šanci.

Začiatok poslednej časti začali lepšie hostia, keď Ďatelinka trafil pravú žŕdku Lacovej bránky. Zvolenčania sa sústredili viac-menej na obranu a Martinčania mohli vyrovnať najmä v presilových hrách. V 50. min v početnej výhode z ľavého kruhu Appel trafil bočnú konštrukciu bránky. Hosťom však chýbali čisté príležitosti, zvolenská obrana bola kompaktná, a keď už niečo za ňu prešlo, v bránke stál pohotový Ján Laco. Ten si v závere stretnutia poradil aj s Appelovým prienikom a tečom Markoviča.

Hlasy

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): "Hráčom sa musím poďakovať za slušný tímový výkon, chceli sme vyhrať a o to sa snažili všetci, ktorí boli na ľade. Veľmi dobrý výkon podal brankár Laco a takisto aj celá defenzíva. Rozhodlo sa v presilovkách. Musíme ešte zlepšiť streleckú efektivitu útočníkov a odstrániť nervozitu, ktorá vyplýva z postavenia v tabuľke."

Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "Nie je to už Zvolen, aký sme mohli poznať na začiatku sezóny. Ako
najväčší problém vidím nepremieňanie šancí, v hre piatich proti piatim sme stretnutie vyhrali 1:0, inkasovali sme však v oslabení a to bolo kľúčové. Hráči podali iný výkon ako proti Slovanu, zrejme je to únavou z ťažkého a náročného nedeľného zápasu."

(SITA)
Sumár
Góly: 17. Juraško (J. Kopecký, P. Pucher), 36. Pikkarainen (Michal Chovan, Valach) - 10. Markovič (Velebný), vylúčení: 9:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Bundil, Brath, 1100 divákov

Zvolen: J. Laco - Mašlonka, Valach, L. Čierny, Juraško,
Horáček, Pikkarainen, Cebák, Suchý - Otčenáš, Haščák, Baláž - Ihnačák, P. Pucher, J. Kopecký - Michal Chovan, Turek, Ľ. Hurtaj - Gálik, Szabo, Kóňa

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, Velebný, L. Matejka - Uram, L. Říha, Appel - Jabrocký, M. Beran, I. Dornič - Thémar, Markovič, Galamboš - Škumát, Ižvolt, Trokan

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.