Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Zvolen neuspel ani proti Košiciam

Po samostatných nájazdoch sa z víťazstva tešili východniari.

HKm Zvolen - HC Košice 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 36. Michal Chovan (J. Kopecký, Ľ. Hurtaj), 44. L. Čierny (Michal Chovan, Huba) - 8. Rudolf Huna (Juraj Sýkora, S. Gron), 41. P. Mikuš (Höglund, Dravecký), rozhodujúci sam. nájazd: Höglund.

Vylúčení: 7:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Milan Novák, Brath, 1626 divákov.

Zostavy: Zvolen: J. Laco - Huba, Pikkarainen, L. Čierny, Juraško, J. Valach, Hraško, Tomaška - Mäkiaho, Kóňa, Pavliš - J. Kopecký, Ľ. Hurtaj, Gálik - Michal Chovan, F. Turek, M. Jurík - Marcinek, V. Baláž, Otčenáš.

Košice: J. Hudáček - Grman, J. Tabaček, Kledrowetz, M. Gajdoš, P. Mikuš, Deyl - Dravecký, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Juraj Sýkora - H"glund, Húževka, Jenčík - Gmitter, Mertel, M. Baláž.

Vo Zvolene sa hral priemerný hokej so slabými obranami. Brankári sa však aj napriek tomu nudili. Už v 6. min musel Laco zachraňovať pred Jenčíkom. Hostia išli do vedenia o dve minúty neskôr po zaváhaní zvolenskej obrany, čo využili Sýkora s Rudolfom Hunom a posledne menovaný sám pred Lacom skóroval - 0:1. O minútu neskôr Húževka v dobrej pozícii zaváhal. Zvolenčania mohli ťažiť z presiloviek. V 12. min sa nepresadil Valach. V závere prvej tretiny mal gól na hokejke Huba, ktorý zoči-voči Hudáčkovi neuspel a potom ho napodobnil úplne voľný Turek.

V druhej tretine domáci nevyužili ani 90-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, Turek zblízka pred Hudáčkom mieril iba do žŕdky. Až v 36. min sa v početnej výhode po ideálnej prihrávke Kopeckého presadil Chovan - 1:1.

Nástup do tretej tretiny vyšiel hosťom, keď sa v presilovke po 50 sekundách presadil zblízka Mikuš. Onedlho mohli Košice vyhrávať dvojgólovým rozdielom, ale Sýkora neuspel pred Lacom. Čo sa nepodarilo Košiciam, vyšlo Zvolenu. Ladislav Čierny z presilovky od modrej čiary v 44. min umiestnenou strelou po ľade vyrovnal. Domáci mohli ísť do vedenia v 49. min, keď unikajúceho Hurtaja fauloval Tabaček, ale trestné strieľanie nepremenil kanonier Kopecký. Krušné boli záverečné dve minúty. Obidva tímy chceli vyhrať, no proti boli brankári. Laco zneškodnil Bartošovu jedovku a na druhej strane Hudáček kryl strelu Chovana v dobrej šanci. V predĺžení sa o výsledku nerozhodlo, v samostatných nájazdoch napokon rozhodol hosťujúci H"glund, ktorý skóroval v šiestej sérii.

Vladimír Hiadlovský (asistent trénera Zvolena): "Dôležité boli naše nepremenené presilovky, najmä tie piatich proti trom. Trápime sa v koncovke, nevieme dať gól. Nič na tom nemení fakt, že si vieme vytvoriť veľa šancí. Rozhodujúce bolo nevyužité trestné strieľanie v tretej tretine za stavu 2:2. Samostatné nájazdy sú už vabankom, preto máme dnes iba bod."

Pavel Hulva (asistent trénera Košíc): "Prišli sme si do Zvolena po tri body, no vezieme si domov len dva. Bol to však ťažký zápas, hrali sme niekoľkokrát v oslabení, čo nás stálo množstvo síl. Išli sme do vedenia, no Zvolenčanom sa podarilo ešte v druhej tretine vyrovnať, keď hrali viackrát v početnej výhode. Predovšetkým domáce presilovky piatich proti trom boli kľúčové. Nástup do tretej časti hry nám vyšiel, išli sme do vedenia v početnej výhode, no domáci rýchlo odpovedali tiež v presilovke. Rozhodujúce bolo nepremenené trestné strieľanie Zvolena, v samostatných nájazdoch je to už o šťastí. Vyhrali sme aj vďaka výbornému výkonu Hudáčka."

V súboji trápiacich sa tímov bol v nájazdoch úspešnejší majster

Pod Pustým hradom na seba narazili trápiaci sa Zvolen a Košice, teda tímy, ktorých doterajšia výkonnosť a hlavne výsledky výrazne zaostávali za predsezónnymi očakávaniami.

Po príchode trénera Čadu zavládol v Košiciach optimizmus, ktorý však pribrzdili dve po sebe idúce prehry. Po zaváhaní na ľade Liptovského Mikuláša nestačil majster doma na Slovan a kríza „oceliarov" sa prehĺbila ešte viac. Veselšia atmosféra však nepanovala ani vo Zvolene, pretože HKm mal pred zápasom v tabuľke ešte o tri body menej ako jeho súper. Kto sa konečne uchytí a kto namočí ešte viac? - tak znela najčastejšia predzápasová otázka.

Riedko obsadené zvolenské tribúny veľa hokejovej krásy nevideli, na hre oboch tímoch bolo viditeľné, že hrajú pod „psychickou dekou". Košičania dvakrát viedli, domáci, ktorí sa opäť výrazne trápili v koncovke, však dokázali zakaždým vyrovnať. Keďže ďalší gól v riadnom hracom čase už nepadol a nerozhodlo sa ani v predĺžení, o víťazovi stretnutia rozhodli až samostatné nájazdy. Šťastie sa usmialo na majstra.

„V našej situácii je cenné každé víťazstvo, pretože sa potrebujeme naštartovať. Verím, že prvá výhra pod trénerom Čadom nám k tomu pomôže," vyznal sa krátko po stretnutí košický kapitán Juraj Faith, podľa ktorého mali hostia v stretnutí navrch. „Lepšie sme kombinovali i korčuľovali, opäť sme sa však trápili v koncovke. Navyše, inkasujeme zbytočné góly, ako tomu bolo aj dnes. Presilovky a oslabenia musíme ešte doladiť."

Na vyčerpanom kapitánovi hostí bolo jasne vidieť, že ziskom dvoch bodov sa úradujúcemu majstrovi trošku uľavilo. „Mali by nám pomôcť. Pred nami je ešte veľa zápasov a ja verím, že výkonmi aj výsledkami sa už budeme posúvať len nahor."

Smutno bolo opäť v domácej kabíne. „Potrebujeme odkliať streleckú smolu. Myslím si, že naše výkony sa zlepšujú, stále sa však trápime v koncovke," zamyslel sa Michal Chovan, ktorý v stretnutí vyrovnával na 1:1. Zvolenský útočník bol aj exekútorom samostatného nájazdu, v ktorom však Hudáčka neprekonal. „Neviem, ale asi to je nejakom kŕči. Či v zápase, alebo nájazdoch, chýba nám potrebné šťastie," sklopil zrak Chovan a po chvíli dodal: „Musíme zať zuby, bojovať a prelomiť to. Iné nám nezostáva."