Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
DOPLNENÉ O VIDEO 3. 10.

Hokejisti doplatili na streleckú nemohúcnosť

Zvolenčanom sa podarilo dať jediný gól v záverečnej časti hry počas vlastného oslabenia.

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Domáci začali oveľa lepšie ako hostia. V prvej tretine si vypracovali množstvo šancí a Skaličania len s veľkým šťastím udržali čisté konto. Aktivitou hýril najmä štvrtý útok zvolenských mladíkov. Okrem Otčenáša a Juríka spálili čisté šance aj Pikkarainen či Kopecký, ktorý v 13. min. nastrelil žŕďku. Skaličania boli v prvej časti prakticky bezzubí. Ich najväčšiu príležitosť spálil v 15. min Višňovský, ktorý unikol vo vlastnom oslabení, no mieril ponad bránku.

Do druhej tretiny nastúpili hostia ako vymenení. Vytvorili si tlak, z ktorého vyťažili aj vedúci gól. V 28. min počas presilovej hry najskôr nevyužil veľkú šancu Hartmann, potom sa však dostal k puku Zálešák a bekhendovou strelou prekonal Laca. Záhorákov bol zrazu plný ľad a permanentne zamestnávali domáci tím, ktorý hral vo veľkom útlme.

Prakticky jedinú vážnejšiu gólovú príležitosť si Zvolenčania vypracovali v 29. min, keď Turek sám pred bránkou hostí opečiatkoval brvno Falterovej svätyne. V záverečnej časti hry sa podarilo Zvolenčanom vyrovnať počas vlastného oslabenia, keď po úniku Pikkarainena s Turekom druhý menovaný pohotovo zakončil medzi Falterove betóny - 1:1. Dlho sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, no v predposlednej minúte Skaličania dokázali využiť presilovú hru. Po strele Beňu sa puk odrazil od hornej žŕdky k Jarolínovi a ten ho pohotovo dopravil do siete.

Brankár Skalice Martin Falter likviduje nájazd Milana Juríka (37) a Ondreja Očenáša. Foto: TASR

Miloš Holaň (tréner Zvolena): "Opäť sme doplatili na našu streleckú nemohúcnosť. Druhá tretina bola z nášho pohľadu katastrofálna. V poslednej časi hry sa nám podarilo vyrovnať v oslabení. Na kolená nás však zrazil faul Lelkeša v útočnom pásme, za ktorý sme pykali."

Ján Faith (tréner Skalice): "Už po druhý alebo tretí raz sme inkasovali vo vlastnej presilovke. To sa jednoducho nesmie stávať. V zápase sme si však vytvorili šance a v závere sme udržali vedenie aj s prispením šťastia, keď sme stáli v power-play domácich štyria proti šiestim."

Gól: 48. F. Turek (Pikkarainen) - 28. Zálešák (R. Hartmann, R. Školiak), 59. Jarolín (Beňa, Pálffy)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0,
Rozhodovali: Konc - Junek, Šefčík, 1750 divákov

Zostavy:

Zvolen: J. Laco - Huba, Javín, L. Čierny, Juraško, Pikkarainen, J. Valach, Hraško, Tomaška - Pavliš, Kóňa,
Mäkiaho - Gálik, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Michal Chovan, F. Turek, Lelkeš - Marcinek, Otčenáš, Jurík
Skalica: Falter - Grndling, Hranáč, Schnabel, Škápik, Škarda, R. Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, R. Hartmann