Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Budča a Stožok víťazne, Sliač prehral v Sebechleboch

Futbal 2. trieda: Budča a Stožok kráčajú na čele tabuľky naďalej plece pri pleci.

ZVOLEN. V 8. kole druhej najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa boj o čelo tabuľky znížil len na dva tímy. Budča a Stožok, kráčajú plece pri pleci. Futbalisti Stožku zdolali v šlaágri kola Vígľaš Pstrušu a Budča jednoznačne zvíťazila nad Senohradom. Prvú prehru utrpeli detvianski policajti, ktorí podľahli Sielnici.

Senohrad - Budča 1:7 (0:3)

Domáci nastúpili s 10 hráčmi, líder tabuľky celý zápas dominoval. Hattrickom sa prezentoval navrátilec po zranení, ex-Zvolenčan Marián Cvejkuš.

Góly: Kožík - Cvejkuš 3, V. Zbončák, R. Zbončák, Krnáč, Kohút. ŽK: 0 - 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Zelník. Senohrad: Stankovič - Záchenský, Paľov, Turóczy, Priško, Ramšík, Kožík, Berac, Kečkár, Dvorský, Šebian. Budča: J. Slančík - Kocúr, R. Zbončák, Janeček, Halama, M. Slančík, Krnáč, Dlhopolec, Kosorín, Kohút, V. Zbončák (Cvejkuš, Žiak).

Sielnica - ŠKP Detva 1:0 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci mali dve šance. Hostia nemali v celom zápase ani jednu. Gól Sielnice pramenil z ich tlaku v 2. polčase. ŠKP, tak zaznamenali prvú prehru.

Gól: Várošík. ŽK: 1 - 4. Pred 50 divákmi rozhodoval Kucharka. Sielnica: Paprčka, Mojžiš, Soják, Húšťava, M. Lesay, Mar. Menyhert, Kán, J. Ryboš, F. Lesay, Mich. Menyhert, R. Ryboš (Várošík, P. Ryboš). Detva: Prepelica - Melicherčík, Košút, Mikuš, Vyletel, Hanes, Sliacky, Krekáň, Krnáč, Jacenko, Purdek.

Vígľaš Pstruša - Stožok 0:1 (0:0)

Kvalitnému duelu by viac svedčala remíza. Paradoxom zápasu bolo to, že na lavičke domácich stál Milan Zošiak, ktorý je otcom dvoch hráčov Stožka. Rodinný minisúboj vyhrali synovia.

Gól: Joz. Fekiač. ŽK: 3 - 3. Pred 140 divákmi rozhodoval Krpelan. V. Pstruša: P. Chamula - Pet. Čavrnoch, Uhliar, Purdek, otrihoň, Budaj, Tereň, Šagát, kučera, M. Chamula, Válovčan (Miklučík, Pohanka, Pavlenda). Stožok: Žubrietovský - Vajs, Vlček, Kráľ, Mil. Zošiak, Klimo, J. fekiač, Mar. Zošiak, Joz. fekiač, Jozefík, jamrich (Ostrihoň, Mar. Výbošťok, M. Výbošťok).

Sebechleby - Sliač 3:1 (0:1)

Vyrovnaný zápas s väčším šťastím na strane domácich. Hostia dlho viedli, ale nezvládli záver duelu.

Góly: Ľalík 2, Bukovinský (Sebechleby). Hralo sa pred 50 divákmi. Sebecheleby: Tóth - Šorec, J. Fidluš, Riska, Vician, bukovinský, Slaný, Roziak, Krajč, Grajciar, P. Fidluš (Banár, Ľalík).

Detvianska Huta - Babiná 1:2 (0:2)

Babiná zdolala svojho súpera, avšak v 2. polčase sa musela o výsledok strachovať.

Góly: Schaller, Šoučík (Babiná). Pred 30 dívákmi zápas rozhodoval Želiezka. Babiná: Dlhoš - Šouc, Chovan, Bosák, Šoučík, Melicherčík, Martinec, Dančo, Schaller, Janeček.

ŠKP Krupina - Č. D. Badín 4:3 (0:1)

Hostia nastúpili s 10 hráčmi. Domáci po gólovej prestrelke vyhrali, ale s problémami.

Sása - Hontianske Tesáre 5:1 (2:1)

Hostia zaskočili Sásu už v 1. minúte, keď sa ujali vedenia. Potom však iniciatívu prebrali domáci a pohodlne zvíťazili.

Góly: Slančík, Bosák, Banski, Puskailer, Baláž - Didi. ŽK: 1 - 1. Pred 100 divákmi zápas rozhodoval Srholec. Sása: Strapec - Banski, Ratkovský, Vician, Fekiač, Čierny, Špurek, Slančík, Baláž, Bosák, Čěrveňák (Puskailer, Grajciar).

14. Senohrad 8 0 0 8 4:33 0

Program 9. kola (4. októbra o 14,30 hod.): Stožok - Senohrad, H. Tesáre - V. Pstruša, Babiná - Sása, Č. D. Badín - D. Huta, Detva - Krupina, Sliač - Sielnica, Budča - Sebechleby.