Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Pliešovce vonku zabrali naplno, Prameň uhral remízu

Posledný víkend sa darilo aj piatoligovým futbalistom Pliešoviec a Kováčovej, ktorí bodovali na ihriskách súperov.

ZVOLEN. Piatoligová súťaž mala počas uplynulého víkendu na programe stretnutia 5. kola. Naši zástupcovia vycestovali na ihriská súperov, pričom domov sa tentokrát vracali s celkom priaznivou bilanciou.

Úspešnejší boli hráči nováčika z Pliešoviec, ktorí naplno zabodovali na ihrisku Lovče. Hostia o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli v druhom polčase, v ktorom domáceho brankára prekonali až trikrát.

Kováčová sa predstavila v Jakube neďaleko Banskej Bystrice, kde svoje domáce zápasy hráva Radvaň. Prameň musel až dvakrát doťahovať náskok domácich, aby nakoniec uhral uspokojivú remízu 2:2.

RADVAŇ - PRAMEŇ KOVÁČOVÁ 2:2 (1:0)

Domáci na hráčov Prameňa vybehli od začiatku a prvých desať minút ich dostali pod tlak. Postupne sa však hra vyrovnala, pretože hosťujúci hrači dokázali loptu častejšie podržať na svojich kopačkách. Paradoxne, keď preberali iniciatívu a domáci prišli o vylúčeného hráča, Prameň inkasoval po jednej z brejkových situácií. V druhom polčase dominovali na ihrisku hostia, ktorí sa v 56. min. zásluhou Majerčíka dočkali vyrovnania. Kováčová sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 65. min. zabudla na zadné vrátka a domáci opäť vyhrávali. O necelé štyri minúty sa však podarilo vyrovnať Koreňovi, ktorý zakončil peknú kombinačnú akciu. Keďže do konca stretnutia sa už stav nezmenil, súperi si rozdelili po bode.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 35. Lipták, 65. Čipčala - 56. Majerčík, 69. Koreň

ŽK: 2 - 3, ČK: 33. Bodnár (Radvaň)

Pred 150 divákmi rozhodoval Roštár.

PRAMEŇ: Vasil - Hradňanský (60. Juriga), Homola, Végh, Szabo, Kudlík, I. Volko, Elek, Majerčík, Koreň (78. Fraňa), Jesenský (63. Gajdoš). Tréner: Ladislav Páleník.

LOVČA - VLM PLIEŠOVCE 0:3 (0:0)

V stretnutí, ktoré malo nižšiu úroveň, začali hostia hrať zo zabezpečenej obrany. Postupne však začali preberať iniciatívu na svoje kopačky a vytvárali si aj sľubné strelecké príležitosti. V prvom polčase im ale, rovnako ako domácim, streliť gól súdené nebolo. Na jednej, aj druhej strane sa vyznamenali brankári. Po zmene strán ovládli hru hráči Pliešoviec, ktorí zatlačili domácich pred ich vlastné pokutové územie. V 50. min. sa ujali hostia vedenia, keď rohový kop pohotovo zužitkoval Branislav Farkaš. O desať minút to už bolo 0:2, keď po faule na Zátureckého využil pokutový kop Spišiak. Odovzdaní domáci sa už na nič nezmohli, naopak, v 76. min. inkasovali aj tretíkrát. Skóre stretnutia uzavrel Droppa, ktorý tak hosťom zabezpečil ďalšie dôležité tri body.

Góly: 50. B. Farkaš, 60. Spišiak (11 m), 76. Droppa

ŽK: 0 - 0

Pred 250 divákovmi rozhodoval Bubenka.

VLM: Skopal - Chromý, Filip (P. Farkaš), Droppa, Zaťkov, Záturecký, B. Farkaš, Turkota (73. Zošiak), Šimkovič, Spišiak, Černický. Tréner: Stanislav Žigmund.

Ostatné výsledky 5. kola: Sásová - Priechod 2:2 (0:2), Selce - Žarnovica 4:0 (1:0), Partizán Č. Balog - Kremnica 10:0 (5:0), Hrochoť - Badín 1:2 (0:1), Šalková - Lutila 2:0 (0:0).

14. Lovča 5 0 0 5 3:18 0

Program 6. kola (13. septembra o 15,30 hod.): Prameň Kováčová - VLM Pliešovce, Žarnovica - Lovča, Lutila - Selce, Kremnica - Šalková, Priechod - Č. Balog, Badín - Sásová, Radvaň - Hrochoť.

1. Vodič BMW zrážku so smetiarskym autom neprežil Foto 1 491
  2. Olympijský turnaj si zahrajú aj traja hokejisti spojení so Zvolenom 582
  3. Farkaška prechádza zmenami v doprave, ulice sú jednosmerné Foto 556
  4. Poľadovica na cestách sa podpísala pod 32 nehôd Foto 314
  5. Dopravnú nehodu na Západe zavinil opitý vodič Foto 215
  6. V nemocnici ošetrili 21 pacientov s úrazmi 172
  7. Bývalý brankár Zvolena Jenčo: Neodchádzalo sa mi ľahko, čakal som ale dosť dlho 141
  8. Z kuchyne MFK Zvolen: Prichádza nový asistent, káder prejde miernou obmenou 110