Streda, 26. september, 2018 | Meniny má Edita

Pliešovce vonku zabrali naplno, Prameň uhral remízu

Posledný víkend sa darilo aj piatoligovým futbalistom Pliešoviec a Kováčovej, ktorí bodovali na ihriskách súperov.

ZVOLEN. Piatoligová súťaž mala počas uplynulého víkendu na programe stretnutia 5. kola. Naši zástupcovia vycestovali na ihriská súperov, pričom domov sa tentokrát vracali s celkom priaznivou bilanciou.

Úspešnejší boli hráči nováčika z Pliešoviec, ktorí naplno zabodovali na ihrisku Lovče. Hostia o svojom zaslúženom víťazstve rozhodli v druhom polčase, v ktorom domáceho brankára prekonali až trikrát.

Kováčová sa predstavila v Jakube neďaleko Banskej Bystrice, kde svoje domáce zápasy hráva Radvaň. Prameň musel až dvakrát doťahovať náskok domácich, aby nakoniec uhral uspokojivú remízu 2:2.

RADVAŇ - PRAMEŇ KOVÁČOVÁ 2:2 (1:0)

Domáci na hráčov Prameňa vybehli od začiatku a prvých desať minút ich dostali pod tlak. Postupne sa však hra vyrovnala, pretože hosťujúci hrači dokázali loptu častejšie podržať na svojich kopačkách. Paradoxne, keď preberali iniciatívu a domáci prišli o vylúčeného hráča, Prameň inkasoval po jednej z brejkových situácií. V druhom polčase dominovali na ihrisku hostia, ktorí sa v 56. min. zásluhou Majerčíka dočkali vyrovnania. Kováčová sa snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 65. min. zabudla na zadné vrátka a domáci opäť vyhrávali. O necelé štyri minúty sa však podarilo vyrovnať Koreňovi, ktorý zakončil peknú kombinačnú akciu. Keďže do konca stretnutia sa už stav nezmenil, súperi si rozdelili po bode.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 35. Lipták, 65. Čipčala - 56. Majerčík, 69. Koreň

ŽK: 2 - 3, ČK: 33. Bodnár (Radvaň)

Pred 150 divákmi rozhodoval Roštár.

PRAMEŇ: Vasil - Hradňanský (60. Juriga), Homola, Végh, Szabo, Kudlík, I. Volko, Elek, Majerčík, Koreň (78. Fraňa), Jesenský (63. Gajdoš). Tréner: Ladislav Páleník.

LOVČA - VLM PLIEŠOVCE 0:3 (0:0)

V stretnutí, ktoré malo nižšiu úroveň, začali hostia hrať zo zabezpečenej obrany. Postupne však začali preberať iniciatívu na svoje kopačky a vytvárali si aj sľubné strelecké príležitosti. V prvom polčase im ale, rovnako ako domácim, streliť gól súdené nebolo. Na jednej, aj druhej strane sa vyznamenali brankári. Po zmene strán ovládli hru hráči Pliešoviec, ktorí zatlačili domácich pred ich vlastné pokutové územie. V 50. min. sa ujali hostia vedenia, keď rohový kop pohotovo zužitkoval Branislav Farkaš. O desať minút to už bolo 0:2, keď po faule na Zátureckého využil pokutový kop Spišiak. Odovzdaní domáci sa už na nič nezmohli, naopak, v 76. min. inkasovali aj tretíkrát. Skóre stretnutia uzavrel Droppa, ktorý tak hosťom zabezpečil ďalšie dôležité tri body.

Góly: 50. B. Farkaš, 60. Spišiak (11 m), 76. Droppa

ŽK: 0 - 0

Pred 250 divákovmi rozhodoval Bubenka.

VLM: Skopal - Chromý, Filip (P. Farkaš), Droppa, Zaťkov, Záturecký, B. Farkaš, Turkota (73. Zošiak), Šimkovič, Spišiak, Černický. Tréner: Stanislav Žigmund.

Ostatné výsledky 5. kola: Sásová - Priechod 2:2 (0:2), Selce - Žarnovica 4:0 (1:0), Partizán Č. Balog - Kremnica 10:0 (5:0), Hrochoť - Badín 1:2 (0:1), Šalková - Lutila 2:0 (0:0).

14. Lovča 5 0 0 5 3:18 0

Program 6. kola (13. septembra o 15,30 hod.): Prameň Kováčová - VLM Pliešovce, Žarnovica - Lovča, Lutila - Selce, Kremnica - Šalková, Priechod - Č. Balog, Badín - Sásová, Radvaň - Hrochoť.

1. Záujem o Jarabinky rastie, lákajú na zaujímavé prvenstvo
  2. Luxus a starnúca populácia. Toto sú aktuálne biznisové trendy
  3. Rezidenčná štvrť bez betónových plotov
  4. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  5. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  6. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  7. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?
  8. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  9. Hlasujte za Cenu verejnosti v súťaži Učiteľ Slovenska!
  10. Nášmu telu stačí iba málo vitamínov
  2. SME.sk môžete teraz čítať aj bez reklamy
  3. Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť
  4. Brieždenie pod lomenicou
  5. Dobro, kľúč ku šťastnému osudu
  6. Chcete investovať a zároveň sporiť s 3% úrokom?

Škola fantázie v Tatralandii. Keď učenie dokáže baviť

Jeden z importovaných sviatkov som si s mojimi vnúčatami natoľko obľúbil, že za ním už po tretí raz budeme musieť vycestovať. Opäť do Tatralandie.

Povinné víťazstvo HKM, hetrikom sa blysol Handlovský

V predohrávke siedmeho tipsportligového kola si HKM Zvolen poradil so slovenskými mladíkmi.

Z úplatku obvinili zvolenského podnikateľa

Úplatok ukryli podľa obvinenia za reklamnú zmluvu.

Úspech na pretekoch Svetového pohára: Ján Koristek strieborný v Taliansku

Na pretekoch Svetového pohára na kolieskových lyžiach sa darilo členovi Ski Team JASE Látky.