Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Zvolenčania doma opäť len remizovali

Domáci nováčik nemal opäť potrebné šťastie v koncovke, čo ho stálo ďalšie dva body.

Veľkou oporou hostí bol najmä brankár Stefanovic.Veľkou oporou hostí bol najmä brankár Stefanovic. (Zdroj: DANIEL VALACH)

ZVOLEN. Hráči Lipian sa predstavili v dobrom svetle a v prvom polčase mali optickú prevahu. Ako prvý pohrozil dobre stavaný Šuhaj, ktorého strela prešla pozdĺž celej domácej brány a Gomoľa neskôr hlavičkoval nad. Zvolenčania sa rozbiehali pomalšie, o prvý rozruch sa postaral Bohuš, ktorý však prehral súboj s brankárom Stefanovicom. V 24. min. sa do lopty z dobrých 35 m oprel domáci Blaho a hosťujúci brankár musel vyrážať na roh. Na druhej strane mal obrovskú šancu Drobňák, Zvolenčanov však perfektne podržal Szabo. V závere polčasu poslal výbornú loptu do šestnástky kapitán MFK Tyčiak, zakončenie Pavúka však bolo nedôrazné. V druhom dejstve začali aktívnejšie domáci. V 50. min. poslal do šestnástky dobrý center Čiž, prekvapený striedajúci Vodecký však bránu hostí minul. O sedem minút sa domáci domáhali penalty, rozhodca Marhefka, ktorý duel evidentne nezvládal, však faul na Pavúka nevidel. Paradoxne, pri tlaku domácich sa do vedenia dostali hostia. V 70. min. sa nakopnutá lopta dostala až k Andraščíkovi, ktorý nedal Szabovi šancu - 0:1. zakrátko bolo MFK opäť horúco, ošemetnú situáciu vo svojom pokutovom území však domáci nakoniec zvládli. V 73. min. sa perfektným priamym kopom prezentoval Konček, hosťujúci Stefanovic vytiahol ale zákrok zápasu a jeho gólovú strelu zlikvidoval. Domáci bojovali o vyrovnanie a nakoniec sa ho aj dočkali. V 81. min. po rohovom kope Blaha zastavil hlavičku Bohuša hosťujúci obranca na čiare, loptu však do siete pohotovo dorazil Tyčiak - 1:1. Povzbudení Zvolenčania chceli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no pri šanciach Tyčiaka a Číža im chýbal aj kus povestného šťastia a v bráne hostí stál výborný Stefanovic.

FAKTY ZÁPASU

MFK Lokomotíva Zvolen - ŠK Odeva Lipany 1:1 (0:0)

Góly: 81. Tyčiak - 70. Andraščík

ŽK: Gomoľa, Hudý, Angelovič (Lipany)

Pred 1100 divákmi rozhodoval Marhefka.

MFK: Szabo - Tyčiak, Debnár, Mihál (88. Paprčka), Bohuš, Špánik (46. Vodecký), Pavúk (62. Boško), Číž, Blaho, Macejko, Konček. Tréner: Marián Flašík

ŠK ODEVA: Stefanovic - Záhradník, Janič, Angelovič, Chovan, Jacko (64. Andraščík), Šuhaj, Pončák, Hudý (89. Turok - Heteš), Drobňák (80. Jacko), Gomoľa. Tréner: Mikuláš Komanický

Domáci kapitán Tyčiak sa vehementne dožaduje pokutového kopu po faule na Pavúka. FOTO: DANIEL VALACH