Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Bodové suchoty napriek dobrej hre

Futbalisti Pliešoviec a Kováčovej v prvom kole na ihriskách súperov neuspeli.

ZVOLEN. V úvodnom kole piatej ligy sa naši zástupcovia predstavili na ihriskách súperov. Aj keď obaja podali sympatické výkony, domov sa vracali naprázdno.

Nováčik súťaže z Pliešoviec vycestoval na horúcu pôdu Sásovej. Po prvom polčase prehrával už 0:3, aby v druhom dejstve skorigoval nepriaznivý stav na konečných 1:3.

Ešte lepším výkonom sa prezentovala Kováčová, ktorá hosťovala v Priechode. Prameň po bezgólovom prvom polčase dvakrát viedol, no nakoniec prehral 2:4. Výkonom však domáce mužstvo určite predčil.

Sásová - VLM Pliešovce 3:1 (3:0)

Lepšie začal nováčik, no postupne iniciatívu preberali domáci. V 17. min. sa aj dostali do vedenia, keď zužitkovali rýchly protiútok. V 38. min. urobila hosťujúca obrana hrubú chybu a Sásová sa ujala dvojgólového vedenia. Hra sa postupne vyrovnala, no domáci udreli aj tretíkrát, keď pred prestávkou využili prísne nariadenú jedenástku. Do druhého dejstva nastúpili hráči Pliešoviec ako vymenení. Dostali sa do tlaku a domáci nevedeli kam skôr skočiť. V 69. min. sa hosťom podarilo znížiť, keď do streleckej listiny sa tvrdou strelou z 25 m zapísal Zaťkov. Pliešovce neskôr ešte nastrelili dve žrde a nevyužili niekoľko dobrých príležitostí. Domáci si tak udržali dvojgólové vedenie a tešili sa z 3 bodov. Hostia však výkonom nesklamali.

FAKTY ZÁPASU

Góly: 17., a 44., (11 m) Schelliga, 38. Výlupok - 69. Zaťkov

ŽK: 0 - 1

Pred 350 divákmi rozhodoval Chrien.

VLM: Skopal - Záturecký, Černický, Filip, Šimkovič, Spišiak, Zaťkov, Chromý (78. P. Farkaš), Droppa, B. Farkaš, Červenák (46. Uramkin). Tréner: Stanislav Žigmund.

Priechod - Prameň Kováčová 4:2 (0:0)

Začiatok bol až príliš nervózny z oboch strán. Postupne začali iniciatívu preberať hostia, ktorí si začali vytvárať aj šance. Keďže ale ani jednu z nich nevyužili a domáci boli bezzubí, do kabín sa išlo za nerozhodného stavu. Aj v druhom polčase boli v poli lepším tímom hráči Prameňa, ktorí sa v 48. min. zásluhou Jesenského ujali vedenia. Nestihli sa však ani potešiť a Oboril vyrovnal. Po vyrovnanom priebehu išli do vedenia opäť hostia, keď z priameho kopu sa pekne trafil Végh. Zopakovala sa však situácia po prvom góle a domáci po dvoch minútach opäť vyrovnali. V ďalšom priebehu potom futbalovejší hostia utrpeli lekciu z efektivity. Kým oni totiž svoje šance zahadzovali, domáci dali dva góly a tešili sa z cenného víťazstva. Remíza by však bola spravodlivejšia.

Góly: 50., 62. a 83. Oboril, 80. Chaban - 48. Jesenský, 60. Végh

ŽK: 3 - 4

250 divákov, rozhodoval Havran

PRAMEŇ: Vasil - Hradňanský, Végh, Homola, Szabó, Gajdoš (51. Fraňa), Elek, I. Volko, Majerčík (59. Kudlík), Koreň, Jesenský. Tréner: Ladislav Páleník.

Ostatné výsledky 1. kola: ŠK Badín - Kremnica 4:2, Radvaň - Lutila 1:3, Hrochoť - Žarnovica 3:2, Čierny Balog - Lovča 6:1, Šalková - Selce 0:5

14. Zv. Slatina 25 3 1 21 31:66 10

Program 2. kola (16. jaugusta o 16,00 hod.): Prameň Kováčová - OŠK Selce, Tatran VLM Pliešovce - Partizán Čierny Balog, Lovča - Šalková, Žarnovica - Sásová, Lutila - Hrochoť, Kremnica - Radvaň, Priechod - Badín