V podpolianskom derby Kriváň zdolal Hriňovú

Prvé jesenné kolo v I. triede Oblastného futbalového zväzu Zvolen prinieslo slušnú gólovú nádielku. Z nej nemajú radosť najmä Detvania, ktorí inkasovali v Hontianskych Nemciach až sedem gólov.

Kriváň - Hriňová

1:0 (0:0)

Podpolianske derby prinieslo dobrý futbal. Domáci mali dve šance už v úvode zápasu, potom prišli šance hostí. Ešte do polčasu nastrelili domáci žrď. V druhom polčase mali viac z hry hostia, domáci však odolávali a podnikali nebezpečné útoky. Napokon zaslúžene vyhrali pekným gólom Marcineka.

Gól: Marcinek, ŽK: 2 - 1. Pred 225 divákmi rozhodoval Fazekaš. Kriváň: Már. Chlebničan - Petrek, Báťka, Tkáč, Mir. Chlebničan, Šufliarsky, Gonda, Gelien, Marcinek, Ján Chlebničan, Panica (Hulina, Mitter). Hriňová: Ľupták - Malček, Pohorelec, Gondáš, Vreštiak, Fraňo, Šulek, Machcava, Košút, Miklian, Moravčík (Hanes, Gonda, Michálik).

Látky - Lieskovec

3:2 (0:1)

Po nervóznom I. polčase sa domáci upokojili a ich výkon bol odmenený aj gólmi.

Góly: Kortiš 3. ŽK: 4 - 3. Pred 80 divákmi rozhodoval Valentíni. Látky: Gombala - Kršiak Ján, Sivok Ján, Kamenský Tomáš, Kamenský Michal, Kubiš Ján st., Tazberik Mário, Sivok Rudolf, Kubiš Mário, Kubiš Ján ml., Kortiš Pavel (Ľupták, Gondáš, Kuvik).

Podzámčok - D. Niva

2:4 (2:2)

Pomerne vyrovnané stretnutie so šťastnejším koncom pre hostí.

ŽK: 1 - 2. Pred 200 divákmi rozhodoval Zelník. Podzámčok: Ľupták - Révay, Gunár, Polgár, Babiak Miroslav, Paulovčík, Golian, Frlajs, Babiak Martin, Poliak, Frlajz (Korpáš, Hrčka, Sluka). Dobrá Niva: Šovčík - Kyslý Rastislav, Števák, Kyslý Miroslav, B.aláž Miroslav, Baláž Jaroslav, Sečkár, Kolény, Hrčka Slavomír, Mokoš, Baláž Martin (Valentík, Belák).

Zvolenská Slatina - Bzovík

1:1 (0:1)

Od úvodných minút vyrovnaný zápas. Hostia sa ešte do polčasu z brejku ujali vedenia. Domáci, po viacerých šanciach, vyrovnali až pred koncom.

Góly: Sládok - Výboh. ŽK: 3 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Škurla. Zvolenská Slatina: Slovák - Pavlík Pavel, Sládok, Pavlík Adrián, Malatinec, Maliník, Kubovský, Uhliar, Brodiansky, Stankovič, Rajčok (Kulich). Bzovík: Ďurica - Gonda, Kollár, Dianiš, Pápay, Krajč Michal, Krajč Pavel, Výboh, Sľuka, Lišbetin, Dendiš, (Očenáš, Gerát).

Krupina - Dudince

3:1 (2:0)

Domáci začali náporom a už po dvadsiatich minútach vyhrávali 2:0. Po polčase hostia vyrovnali hru a v 72. min. znížili na 2:1. Krupinčania im však tretím gólom zobrali nádej na lepší výsledok.

Góly: Dendiš 3 - Priadka, ŽK: 1 - 4. Pred 250 divákmi zápas rozhodoval Hanes. Krupina: Malček - Jombík, Selecký, Hudec, Frčka, Janota, Vilhan Pavel, Dendiš, Bačík, Tóth, Vilhan Ján (Stanko Erik, Stanko Tomáš, Melaga).

Hontianske Nemce - Detva

7:2 (3:1)

Napriek hokejovému výsledku išlo dlho o vyrovnaný zápas. Na oboch stranách sa hral pekný kombinačný futbal bez zákerností. Dobrý výkon podali aj rozhodcovia.

Góly: Lopušník, Mikuláši, Kocka Peter ml. 2, Bosák, Rerich 2 - Golian, Melicherčík. ŽK: 2 - 1, Pred 80 divákmi rozhodoval Pražma. Hontianske Nemce: Sedmák Martin - Pomahač, Kocka Peter st., Uhler, Riska, Mikuláši, Vachalík, Kocka Peter ml., Lopušník, Rerich, Bosák (Herman, Sedmák Andrej). Detva: Vilhančok - Ľupták Roman, Ľupták Marek, Golian, Jasík, Chamula, Rapčan, Škopík, Bobro, Melicherčík, Bystriansky (Vajs).

Hontianske Moravce - Očová

3:2 (2:1)

Zápas slušnej úrovne s veľkou prevahou domácich. Hostia z Očovej využili z minima maximum, keď z dvoch akcií dali dva góly. Tri body ostali zaslúžene v Hontianskych Moravciach.

Góly: Farion 3. Pred 180 divákmi zápas rozhodoval Srholec. Hontianske Moravce: Ľahký Juraj - Farion Alexander, Hronec, Páleš, Kulich, Harach Marek, Harach Tomáš, Mažgút Miroslav, Bavlšík, Bernolák (Kohút, Ľahký Miroslav).

1. H. Nemce 1 1 0 0 7:2 3

2. D. Niva 1 1 0 0 4:2 3

3. Krupina 1 1 0 0 3:1 3

4. H. Moravce 1 1 0 0 3:2 3

5. Látky 1 1 0 0 3:2 3

6. Kriváň 1 1 0 0 1:0 3

7. Bzovík 1 0 1 0 1:1 1

8. Zv. Slatina 1 0 1 0 1:1 1