Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Futbalisti Babinej rozstrieľali Rykynčice na rešeto

Oblastné futbalové súťaže majú za sebou stretnutia 24. kola. Na ihriskách prvej, ale aj druhých tried bolo poriadne veselo.

ZVOLEN. V 24. kole najvyššej oblastnej súťaže líder z Pliešoviec víťazstvom nad Dobrou Nivou definitívne spečatili svoj postup do V. ligy. Zaujala aj Hriňová, ktorá sa po dlhšom čase tešila z víťazstva a troch bodov.

V poslednom odohranom kole 2. triedy - skupina Sever sa o najväčšie prekvapenia postarali ašpiranti na postup. Očová i Budča zhodne prehrali, čo nahralo do karát Stožkárom. Keďže momentálne tretí tím tabuľky doma nezaváhal, na vedúcu dvojicu už stráca iba jeden, respektíve dva body.

O najvýraznejší moment uplynulého víkendu sa však postarali futbalisti Babinej. Druhý celok tabuľky 2. triedy - skupina Juh na svojom ihrisku doslova rozstrieľal posledné Rykynčice, ktoré domov vyprevadil so 17-gólovou nádielkou.

1. TRIEDA

Pliešovce definitívne spečatili svoj postup

ŠLÁGER KOLA

Podzámčok - Dudince 1:3 (0:1)

V slušnom a kvalitnom zápase vyhralo šťastnejšie mužstvo a tým boli hostia z Dudiniec. Hostia boli technickejší, ale domáci futbalisti si vypracovali viac šancí. Na šance vyhrali 9:4, na góly však 1:3. Dobrý výkon podali aj rozhodcovia.

Góly: Frlajz - Vrca, Výboh, T. Harach. ŽK: 3 - 2. Pred 100 divákmi rozhodoval Škurla. Podzámčok: Hakel - Poliak, Frlajs, Mlynárik, Mir. Babiak, P. Slúka, Golian, Frlajz, Mar. Babiak, Korpáš, Špánik (Slúka, Polgár, Koza). Dudince: Auxt - Riska, Vrca, Čerba, Kováč, M. Harach, T. Harach, Hrtánek, Výboh, Berényi, Bačík (Priadka).

Lieskovec - Sliač 1:0 (1:0)

V priemernom stretnutí dali v 1. polčase po miernom tlaku domáci gól, nevyužili však neskôr množstvo šancí. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, hostia sa snažili o zvrat, ale bez vyloženej šance. Domáci tak zaznamenali chudobné víťazstvo.

Gól: Machay. ŽK: 4 - 3. Pred 120 divákmi rozhodoval Kožík. Lieskovec: Kováč - Záborský, Baláž, Holík, Machay, Výboch, Halmo, Polgár, Sabó, Výbošťok, Šiko (Mikleš, Novodomec, Marunčiak). Sliač: Úrek - Nemec, Sekereš, M. Fekiač, Ištván, Lacko, Hačkulič, Német, Gažo, Ryba, Bohuš (Ľ. Fekiač, Klesniak).

Futbalisti Sliača (v žltom) neuspeli ani na ihrisku Lieskovca. FOTO: AGÁTA SPODNIAKOVÁ

Pliešovce - D. Niva 5:1 (3:1)

Domáci v odhodlaní potvrdiť postup sa hneď od úvodu zahryzli do súpera. Viedli už 2:0, hostia však strelili kontaktný gól. Líder ešte do polčasu zvýšil svoje vedenia. V 2. polčase rýchlymi gólmi rozhodol o výsledku a duel sa už iba dohrával. Po záverečnom hvizde sa v Pliešovciach začali postupové oslavy.

Góly: Červenák 2, Macko, Chromý, Dodok - Mar. Baláž. ŽK: 1 - 2. Pred 200 divákmi rozhodoval Diviak. Pliešovce: Gnida - Šarak, Chromý, Droppa, Zaťkov, Macko, Černický, Červenák, Cúth, Dodok, Bosák (Hraško, Filip). D. Niva: Mokoš - R. Kyslý, Bellák, Farkaš, Mir. Baláž, J. Baláž, Šatara, Kolény, Hrčka, Pavúk, Mar. Baláž (Šimko, M. Kyslý, Paľov).

Bzovík - Krupina 1:1 (1:0)

Hralo sa derby dobrej úrovne. Hra bola vyrovnaná, v 1. polčase sa domáci ujali vedenia z pokutového kopu, hostia vyrovnali v 2. polčase z priameho kopu. Remíza je tak zaslúžená.

Góly: Slúka (11 m) - Cibuľa. ŽK: 1 - 4, ČK: 0 - 1. Pred 200 divákmi rozhodoval Jelok. Bzovík: Fekiač - Kolár, Dianiš, Dendiš, Pápay, P. Krajč, M. Krajč, Sedmák, Ližbetin, Slúka, Jambrich (Gonda, Gerát, Jombík). MFK: Zimány - E. Stanko, Selecký, Frčka, Hudec, Meľaga, Dendiš, Jombík, Janota, Vilhan, Cibuľa (T. Stanko, Bajnok, Macko).

Č. D. Badín - Hriňová 1:2 (0:2)

Domáci nevyužili veľa vyložených šancí. Hostia z dvoch striel vsietili dva góly. Domáci doplatili opäť na to, že nemajú brankára. Medzi žŕdky sa vždy postaví niekto z poľa, tentokrát to bol Peter Bartoš. Domáci sa už viacmenej sústredia na novú sezónu.

Góly: Madera - Šulek, Malček. ŽK: 1 - 1. Pred 70 divákmi zápas rozhodoval Sivák. Č. D. Badín: P. Bartoš - Cúth, Moniš, Rábota, Mitter, Jambrich, J. Bartoš, J. Rausa, Madera, T. Rausa, Kamas (Šulek). Hriňová: Ľupták - Kubaliak, Pohorelec, Slovák, Vreštiak, Hanes, Šulek, Malček, Košút, Miklian, Moravčík (Halaj).

Detva - H. Nemce 6:0 (6:0)

Hostia nastúpili na zápas iba s desiatimi hráčmi, čo domáci dokonale využili a už v 1. polčase strelili 6 gólov. Štyrmi gólmi sa predviedol domáci útočník Imrich Hanes. Na druhé dejstvo, už hostia ani nenastúpili.

Góly: I. Hanes 4, Škopík, Haring. Pred 150 divákmi rozhodoval Víglašský. Detva: Strečko - R. Ľupták, Kucej, Závodný, Jasík, Chamula, Rapčan, M. Ľupták, Novák, Haring, Hanes (Škopík, Lapin, Bobro).

Látky - Kriváň 1:2 - predohrané

JEDENÁSTKA KOLA

Gnida (Pliešovce) - Moravčík (Hriňová), Cúth (Pliešovce), Kolény (D. Niva) - Moniš (Č. D. Badín), P. Krajč (Bzovík), Machay (Lieskovec), Ištván (Sliač), Frlajz (Podzámčok) - I. Hanes (Detva), T. Harach (Dudince)

14. Č.D.Badín 24 1 0 23 15:105 3

Program 24. kola - nedeľa 14. júna (o 17,00 hod.): Podzámčok - Bzovík, Dudince - Látky, Kriváň - Detva, H. Nemce - Lieskovec, Sliač - Č. D. Badín, Hriňová - Pliešovce, D. Niva - Krupina.

2. TRIEDA - SEVER

Vedúce duo zaváhalo, dotiahol sa Stožok

Stožok - Veľká Lúka 7:1 (3:1)

Zápas sa od začiatku jasne odvíjal v réžii domáceho favorita, ktorý potvrdil svoje kvality, čo vyjadril aj strelecky. Pikantériou a zároveň ďalším veľkým prešľapom zápasu bolo, že delegovaný hlavný arbiter Fazekaš neprišiel, a tak sa píšťalky ujal domáci znalec pravidiel...

Góly: Joz. Fekiač a Figura po 3, Výbošťok - M. Paňko. Pred 70 divákmi rozhodoval Jamrich. ŽK: 0 - 1. Stožok: Žubrietovský - Klimo, Vlček, Kráľ, M. Fekiač, M. Zošiak, Ján Fekiač, Výbošťok, Joz. Fekiač, Jamrich, Figura (Mar. Zošiak, Ostrihoň, Vajs, Goral). V. Lúka: Kozárik - R. Bystriansky, Lacko, Čunta, M. Paňko, Polónyi, Kvačkaj, Šimo, Žeravý, Kapusta, Kosa (Hujsa, A. Bystriansky).

Kriváň B - Elán Zvolen 3:2 (1:2)

Futbalisti Elánu Zvolen boli futbalovejším tímom a zaslúžene viedli 2:0. Domáci hráči sa však nevzdali, postupne vyrovnali hru a napokon zvrátili výsledok vo svoj prospech.

Góly: Gondáš 3 - Kelemen, Ďubek. Pred 30 divákmi rozhodoval Želiezka. ŽK: 0 - 1. Kriváň B: Ľupták - Nôta, Ostrihoň, Pračko, Zvara, Hudač, Gondáš, Záň, Chamula, Výbošťok, Panica (Kráľ). Elán: P. Štefko - Kelemen, T. Štefko, Benčík, Urban, Grega, A. Štefko, Jombík, Ďubek, Duraj, Donoval (Pražma, Slosiarik).

Ostrá Lúka - ŠKP Detva 2:6 (0:2)

Hostia boli na ihrisku po celý čas lepším mužstvom a zaslúžene napokon aj vysoko vyhrali.

Pred 20 divákmi rozhodoval Zelník.

Ž. Breznica - Budča 2:1 (2:0)

V derby stretnutí sa zrodilo viac - menej nečakané prekvapenie, keď v prvom polčase hrali domáci, po obrátke zasa hostia, ale Brezničania víťazstvo nakoniec ubránili.

Góly: Krajči 2 - vlastný. Pred 70 divákmi rozhodoval Harík.

D. Huta - Očová 2:1 (1:0)

Domáci futbalisti v prvom polčase svojím výkonom zaskočili lídra tabuľky viac ako dokonale, boli lepším mužstvom a zaslúžene sa aj ujali vedenia. Po prestávke sa síce hra v poli vyrovnala, Detvianska Huta si však cenné víťazstvo už nenechala ujsť.

Góly: P. Olšiak 2 (D. Huta). Pred 70 divákmi rozhodoval Baláž. ČK: 0 - 1. D. Huta: Kamenský - J. Šulek, Gondáš, Plavucha, Slovák, J. Olšiak, T. Olšiak, P. Olšiak, P. Šulek, Hronček, Chovan. Očová: Patz - M. Priadka, Kortiš, Čierny, Majer, Smutný, Lipták, Danko, T. Priadka, Izairi, Krokoš.

Sielnica - V. Pstruša 5:0 (1:0)

Sielničania sa rozlúčili doma cenným, ale aj zaslúženám víťazstvom, keď potvrdili svoju jarnú neporaziteľnosť. Zápas sa od úvodných minút stal ich jasnou záležitosťou, čo sa napokon odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.

Góly: Torňoš 2, Mičuda, Fr. Lesay, Mar. Menyhert. Pred 80 divákmi rozhodoval Valentíny. Sielnica: Výboch - Mojžiš, R. Ryboš, M. Lesay, Mičuda, Mar. Menyhert, Piták, Torňoš, J. Ryboš, F. Lesay, Mich. Menyhert (Várošík, Kán, Biba). V. Pstruša: P. Chamula - Mikulčík, Uhliar, Pet. Čavrnoch, Pavlenda, Tereň, Válovčan, Kučera, Pav. Čavrnoch, M. Chamula, Fiam (Slosiarik).

13. Kriváň B 22 3 1 18 30:72 10

Program 25. kola (14. júna o 17,00 hod.): Vígľaš-Pstruša - Detvianska Huta, Očová - Železná Breznica, Budča - Ostrá Lúka, ŠKP Detva - Kriváň B, Elán Zvolen - Stožok, Veľká Lúka - Turová, Sielnica - voľno.

2. TRIEDA - JUH

Babinčania si schuti zastrieľali

H. Moravce - Senohrad 4:0

Hostia prišli iba so 7 hráčmi a v 15. minúte odstúpili z duelu.

Góly: M. Ľachký, M. Mažgút, Kohút, Farion. Pred 50 divákmi rozhodoval Husák. H. Moravce: J. Ľachký - Meňuš, J. Mažgút, Hronec, Bernolák, Holý, Kohút, Kulich, M. Mažgút, M. Ľachký, Farion.

Cerovo - H. Tesáre 2:4 (0:3)

V 1. polčase domáci chybili, čo využili hostia. Po zmene strán domáci zlepšili hru, ale na zvrat v zápase to nestačilo. Dobrými zákrokmi podržal hostí brankár Peťko.

Góly: Sásik 2 - D. Bartoš, Strieborný, Vankovic, Greguška. ŽK: 0 - 0. Pred 50 divákmi rozhodoval Kucharka. Cerovo: Bartko - Mackov, Ďurovkin, M. Vrba, Zelenčík, Tekela, Sásik, Gašpar, R. Vrba, Kováč, Dunko. H. Tesáre: Peťko - Cerovský, Strieborný, Mar. Bartoš, Valocka, Didi, Vankovic, M. Bartoš, Krošlák, Miklóš , D. Bartoš (Greguška, L. Bartoš, Jombík).

Babiná - Rykynčice 17:0 (9:0)

Jednoznačná prevaha domácich hráčov, ktorí nastrieľali neuveriteľných 17 gólov! Hostia si zaslúžia pochvalu za to, že zápas dohrali so cťou.

Pred 50 divákmi rozhodovala Hanes. Babiná: Dlhoš - Koreň, rausa, Sopko, Betík, Dančo, Melicherčík, Chovan, Schaller, Janeček, Bosák.

Sása - H. Nemce B 5:0 (2:0)

Prvé dejstvo bolo vyrovnané, v druhom sa prejavila skúsenosť domácich.

H. Nemce B: Kohút - P. Roziak, Cmondrk, D. Pekár, Žabka, Janovský, Ľalík, Sloboda, J. pekár, J. Rerich, Valentík.

Litava - Sebechleby 2:0 (2:0)

V dobrom zápase dali domáci z 2 šancí, dva góly. Hostia šance nepremenili aj vďaka domácemu brankárovi. Rozhodcovia podali tiež dobrý výkon.

Góly: Vician, Križko. Pred 60 divákmi rozhodoval Hromádka. Litava: Tuhársky - Bartík, J. Parobok, Matejkin, Petrovkin, Vician, Slávik, Kubolek, P. Parobok, Križko, Grajciar (Šimčok, Slúka). Sebechleby: Tóth - Šorec, Grajciar, Vician, Bukovinský, Polievka, Očenáš, P. Fidluš, Roziak, J. Fidluš, Lopušník (Slaný, Krajč).

12. Rykynčice 20 0 1 19 17:67 1

Program 25. kola - nedeľa 14. júna (o 17,00 hod.): Sebechleby - Babiná, Rykynčice - Cerovo, H. Tesáre - Sása, H.Nemce B - H. Moravce, Senohrad - Terany, Litava, ŠKP Krupina - voľno.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.