Pondelok, 26. február, 2018 | Meniny má Viktor

V Detve museli usporiadatelia chrániť rozhodcov pred rozhnevanými fanúšikmi

Zvolenčania v stredu prehrali v Revúcej, ale v sobotu si doma s Bytčou dokázali poradiť

III. liga
27. kolo: Revúca – Zvolen 5:3 (2:0)
Góly: Vranec 3, Dacko, Gallo – Grajciar 2, Vrbiniak
Pred 250 divákmi rozhodoval Tokár (B. Bystrica)
MFK Lokomotíva: Valach – Miháľ, Banski, Ďurica, Kubinec, Dolniak, Kučera, Bešinský, Vrbiniak, Mahdal, Grajciar.
Zvolenčania, ktorí na zápas do Revúcej prišli presne jedenásti, nezachytili úvod stretnutia a už v 17. minúte prehrávali 0:2. Do konca prvého polčasu sa potom už nič podstatné nestalo a obe mužstvá veľa futbalovej krásy nepredviedli. Hráči Zvolena, podobne ako prvom polčase, nedokázali zachytiť úvod ani v polčase druhom a po chybe obrany tretíkrát inkasovali. Potom dokázal kanonier Peter Grajciar dvoma gólmi zdramatizovať zápas a zdalo sa, že hostia by si z Revúcej mohli priniesť aspoň bod. Ich úmysel však prekazili domáci futbalisti, ktorí dokázali streliť do Valachovej brány ďalšie dva góly. V závere sa už len dohrávalo a v zápase bohatom na góly ešte stihol skorigovať výsledok Vrbiniak. (Michalik)

28. kolo: Zvolen – Bytča 2:0 (0:0)
Góly: Grajciar, Vrbiniak.
ŽK: Bešinský, Mihál, Kučera, Kubinec – Šelmek, Chrenko.
Pred 150divákmi rozhodoval Putra (Martin)
Prvý polčas zápasu Zvolena s Bytčou veľa futbalovej krásy nepriniesol, na oboch mužstvách bolo vidieť, že sa už blíži záver súťaže. Napriek tomu si obe mužstvá vypracovali niekoľko šancí. Jednu z nich zahodil v 5. minúte po peknej prihrávke od Grajciara Vrbiniak, keď jeho strela skončila mimo bránky hostí. Keď potom zostali nevyužité aj šance Banskeho, Vrbiniaka a Dolniaka, mužstvá odchádzali do šatní za bezgólového stavu. Na gól si prítomní diváci museli počkať až do 55. minúty, keď najlepší strelec III. ligy skupiny stred Peter Grajciar unikol hosťujúcej obrane a dobre mierenou strelou otvoril skóre stretnutia. V 73. minúte boli hostia blízko k vyrovnaniu, ale brankár Zvolena Valach tutovku Beneša zneškodnil. Nedáš - dostaneš platilo v 90. minúte, keď bodku za stretnutím urobil gólom do odkrytej brány hostí Vrbiniak, ktorého ideálne uvoľnil Grajciar.(Masarik)

Ostatné výsledky 27. kola: Bytča – K. N. Mesto 1:0, Rakytovce – Ružomberok B 2:0, Lučenec – T. Teplice 0:0, Žilina B – Čadca 1:1, Žiar n./Hronom – Kremnička 3:1, D. Hričov – L. Mikuláš 1:0, Martin – Podbrezová B 0:2.
Ostatné výsledky 28. kola: K. N. Mesto – Martin 1:0, Podbrezová B – D. Hričov 3:0, L. Mikuláš – Žiar n./Hronom 1:0, Kremnička – Žilina B 3:0, Čadca – Lučenec 1:0, T. Teplice – Rakytovce 1:0, Ružomberok B – Revúca 1:0.

16. Martin 28 1 3 24 21:75 6

V 30. kole sa stretnú: Ružomberok B – Zvolen, K. N. Mesto – Dolný Hričov, Martin – Žiar n./Hr., Podbrezová B – Žilina B, L. Mikuláš – Lučenec, Kremnička – Rakytovce, Čadca – Revúca, T. Teplice – Bytča.

V. liga
Detva – D. Hámre 0:2 (0:1)
Pred 250 divákmi rozhodoval Ciháli
Detva: Chlebničan – Chamula, Košúth, Škopík, Verešík (50. Mužík), Rapčan, Novák, Bystriansky (70. Golian), Chlebničan M. (45. Hanes), Jacenko.
Ak chcela Detva pomýšľať na záchranu v V. lige musela v tomto zápase bodovať. Od úvodu sa domáci futbalisti pustili do súpera s chuťou a s odhodlaním zvíťaziť. Zabudli pritom na zadné dvierka, lebo v 18. minúte z brejku inkasovali a týmto výsledkom skončilo aj prvé dejstvo. Detvania sa s vervou pustili do súpera aj v polčase druhom, ale obrovské šance domácich futbalistov Škopíka a Murína zostali nevyužité. V 80. minúte sa hosťom po rohu podarilo streliť druhý gól a zmariť tak nádeje domácich na zisk čo i len jediného bodu. Čiernou škvrnou stretnutia bol slabý výkon rozhodcov, ktorých musela pred nahnevanými fanúšikmi ochrániť až usporiadateľská služba. (Ostrihoň)

Radvaň – Krupina 5:2 (3:1)
Góly Krupiny: Macko, Dendiš J.
Pred 100 divákmi rozhodoval Fitár (Martin)
Krupina: Malček – I. Dendiš, Psotka, Frčka, Melíšek (82. Chovan), Dendiš J., Tóth, Cibuľa (65. Selecký), Ližbetin, Macko, Bohuš.
V Radvani sa hral dobrý futbal s množstvom gólov. Skóre v úvode stretnutia otvorili hostia Mackom. To ale bolo z ich strany v prvom polčase všetko, pretože domáci po inkasovanom góle prevzali iniciatívu a podaril sa im dokonalý zvrat v tomto stretnutí, keď v priebehu dvadsiatich minút dokázali Krupinčanom streliť tri góly. V druhom polčase sa už len dohrávalo, domácim sa podarili streliť ešte ďalšie dva góly, pričom hostia dokázali výsledok Dendišom už len skorigovať.

Dudince – Sásová 6:0 (3:0)
Góly: Dodok P. a Dodok R. po 2, Bielik, Grznár
ŽK: Gzrnár, Auxt - Dubovecký
Pred 160 divákmi rozhodoval Šimon (Revúca)
Dudince: Auxt – Felyo, Štastný, Oravec, Ľalík, Vankovic, Berényi, Bačík (73. Véger), Dodok R., Dodok P., Gznár
Tento zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich futbalistov, ktorí si po dlhšom čase dokázali šance nielen vytvoriť, ale ich aj premeniť na góly. V zápase dobrej úrovne, v ktorom si prišli na svoje aj prítomní diváci, sa o štyri zo šiestich domácich gólov podelili bratia Dodokovci. (Teren)

D. Niva – Priechod 0:0
Pred 200 divákmi rozhodoval Forgaš (R. Sobota)
D. Niva: Oboňa – Slosiarik, Švarc, Baláž Ján (79. Krkoš), Baláž Jaroslav, Baláž M., Šebeň, Babiak, Šimko, Raniak (44.Mokoš), Jombík.
Aj napriek prevahe domáceho mužstva sa do streleckej listiny v prvom polčase nezapísal nikto. Hlavný rozhodca hosťom vylúčil v 44. minúte jedného hráča, no napriek tomu domáci ukázali svoju streleckú nemohúcnosť, keď nepremenili ani tie najvyloženejšie šance. V závere mohli dokonca od hostí, ktorí celý druhý polčas hrali desiati, inkasovať, no domáci gólman Oboňa svojich podržal. A keďže sa na trávniku už nič podstatné nestalo, mužstvá sa rozišli bezgólovou remízou. (Koštialik)
Ostatné výsledky 24. kola: D. Ždaňa – Lutila 3:4, Brezno – N. Baňa 2:2, Žarnovica – Poníky 2:0.

14. N. Baňa 24 4 6 14 23:45 18

V 25. kole sa stretnú: D. Niva – D. Ždaňa, Priechod – Dudince, Sásová – Radvaň, Krupina – Žarnovica, Poníky – Detva, D. Hámre – Brezno, N. Baňa – Lutila.
Futbal mladých

III. liga starší dorast: Radvaň B – Zvolen 2:1 (2:1) gól Zvolena dal Pavlúk. Zvolen – N. Baňa 2:2 (1:2) góly Zvolena: Slaný, Pavlík. III. liga mladší dorast: Radvaň B – Zvolen 0:1 (0:1) gól Zvolena dal Rérich. Zvolen – N. Baňa 1:1 (0:0) Šufliarsky. V. liga dorast – skupina B: Sliač – Nenice 10:1 (3:1) Noskovič, Ryba, Kišík po 2, Kuzma, P. Rozenberger, Varga, Poliačik. II. liga starší žiaci: Dukla B. Bystrica B – Zvolen 1:4 (1:1) góly Zvolena: Kelemen 2, Horňák, Lajo. Detva – Savon B. Bystrica 7:1 (3:1) góly Detvy: Babic 3, Seidl 2, Brhlák, Chlebničan. Sliač – Radvaň 2:2 (0:0) góly Sliača: J. Sekereš, Borbély. II. liga mladší žiaci: Dukla B. Bystrica B – Zvolen 2:5 (0:2) góly Zvolena: Konôpka 3, Kuchár 2. Detva – Savon B. Bystrica 7:0 (1:0) Košúth 4, Kunštár 2, Stehlík. Sliač – Hriňová 3:1 (1:1) góly Sliača: Šalko, M. Sekereš, Václavík. III. liga starší žiaci – skupina C: Zvolen B – Kováčová 4:4 (1:1) góly: Košúth 2, Kučera, Vlačaha – Kišík 3, Fašang. III. liga mladší žiaci – skupina C: Zvolen B – Kováčová 8:1 (4:0) góly Zvolena: Koska a Kuchár po 2, Páraj, Rajniak, Heško, Kouřil.

1. Vlasta Virecová: Nepáči sa mi, keď si ľudia ubližujú, aj keď je to v rámci športu 238
  2. Za vraždu druha dostala žena deväť rokov väzenia 238
  3. Z brutálnej vraždy obvinili Zvolenčana. Žene oddelil hlavu od tela a tvár jej znetvoril 218
  4. Slovenky zvíťazili v medzinárodnej fyzikálnej súťaži 198
  5. Muža zrazil vo Zvolene vlak 176
  6. Vo Zvolene vznikol útulný futbalový štadión: Treba dobudovať chodník či parkovanie (FOTO) Foto 108
  7. Do chodcov narazilo auto, obaja sú ťažko zranení 103
  8. Vlhovej vyrastá konkurencia. Zvolenská lyžiarka Jančová prvýkrát bodovala v Európskom pohári 83