Zvolenčania vyškolili Trabalíka a sú na čele!

III. liga

Predohrávka 7. kola:

Zvolen -  Bytča 2:0 (0:0)

Góly: Bohuš, Banski (11 m). ŽK: Kubinec, Vrbiniak, Želiezka – Takáč, Trnovec, Čikota, Bujný, ČK: Klec. Rozhodoval: Krahulec, 480 divákov.

Zvolen:  Valach  - Cvejkuš, Kubinec, Ďurica, Vrbiniak (57. Mihál),  Družbacký (86. Makovíni), Želiezka (80. Kosec), Banski, Bohuš, Borgoň, Michalík

Od začiatku stretnutia mohli diváci vidieť pekné kombinačné akcie. Hostia začali sebavedome, no postupne sa domáci dostali do tlaku a šance Bohuša a Michalíka zneškodnil najlepší hráč hostí brankár Klec. V 30. minúte predviedol v plnej paráde svoje brankárske umenie aj domáci Valach, keď zneškodnil obetavo čistú šancu Čikotu a vzápätí i gólovú strelu Záteka. Keď v 44. min. skončila pekná Michalíkova strela tesne nad a Borgoňov priamy kop z 25 metrov vedľa, odchádzali mužstvá do kabín za bezgólového stavu. Do druhého polčasu   nastupovali obe mužstvá  s odhodlaním strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 70.min. po priamom kope Kubinca sa dostala lopta k Bohušovi, ktorý z hranice 16-tky nezaváhal a domáci sa  zaslúžene ujali vedenia. V 77.minúte po faule brankára Kleca v pokutovom území neváhal  rozhodca vytiahnuť  červenú kartu a Banski doslova prestrelil z jedenástky striedajúceho brankára Hájeka a zvýšil na konečných 2:0.

5. kolo: Zvolen - Žilina „B“ 3:0  (3:0)

Góly: Vrbiniak 2, Banski

Pred 490 divákmi rozhodoval Horný (B. Bystrica)

Zvolen:  Valach  - Mihál, Kubinec, Ďurica, Vrbiniak (77 Pavlík),  Družbacký (73 Cvejkuš,), Želiezka , Banski, Bohuš, Borgoň (83 Bešinský), Michalík

Diváci už od úvodných minút odmeňovali potleskom akcie domácich, ktorí nepustili posilneného súpera o prvoligových hráčov vlastne do žiadnej šance a domáci gólman sa dostal k lopte dvakrát v priebehu polčasu, čo svedčí o kvalitnej obrannej hre domácich. Nebyť Trabalíka v bráne hostí, ktorý zneškodnil šance Michalíka a Bohuša v úvode stretnutia, mohli odísť hostia s väčším „prídelom“. V 15.minúte z priameho kopu z 25 metrov potvrdil kapitán domácich Banski svojou skúsenosť a nechytateľnou strelou k žrdi nedal bývalému reprezentačnému brankárovi Trabalíkovi šancu. Domáci uragán pokračoval v 18.minúte, keď Banski s prehľadom vysunul Vrbiniaka do brejku a Trabalík ťahal druhý krát loptu zo siete svojej brány. 2:0. V 33 minúte po najkrajšej akcii stretnutia uvoľnil Želiezka Bohuša, ten sa zbavil kľučkou dvoch protihráčov a naservíroval loptu Vrbiniakovi do čistej gólovej šance a ten pohotovo s prehľadom zakončil bombou z hranice pokutového územia popri prizerajúcom sa Trabalíkovi. 3:0. V druhom polčas šance Borgoňa, Vrbiniaka i Družbackého gólom neskončili a kedže hostia nevyslali na Valachovu bránu ani strelu mohli si domáci v pohode zaknihovať ďalšie dôležité víťazstvo. (Masarik)

Ostatné výsledky 7. kola: Dolný Kubín – Žiar n./Hronom, Podbrezová B – T. Teplice 0:1 (0:1), K. N. Mesto – Ružomberok B 1:2 (0:2), Lučenec – K. Lieskovec 1:1, B. Bystrica B – Revúca 4:0, Čadca B – Žilina B a Rakytovce – L. Mikuláš – nehrali.

Ostatné výsledky 5. kola: Žiar n./Hr. – L. Mikuláš 3:1, Rakytovce – T. Teplice - nehrali, D. Kubín – Ružomberok B 3:1, Podbrezová B – K. Lieskovec 4:2, K. N. Mesto – Bytča 0:1, Lučenec – Revúca 5:0, B. Bystrica B – Čadca 2:0.

Gól: Ferienčík

Pred 250 divákmi rozhodoval Kubinec (Lučenec)

V Štiavnických Baniach sa hral od začiatku dobrý futbal. Počas celého duelu mali miernu prevahu hostia. V 12. minúte sa, ale dopustili jednej chyby, ktorá rozhodla o osude zápasu. Nechali pred svojou bránou osamoteného Ferienčíka, ktorý poľahky skóroval. Potom si Krupinčania vytvorili niekoľko čistých šancí na strelenie gólu, no ani jednu z nich nedokázali zúžitkovať na strelenie gólu. A aj keď hostia podali oproti minulotýždňovému zápasu o sto percent lepší výkon na zisk čo i len jedného bodu to nestačilo. (Moravčík)

Žiar n./Hronom B – D. Niva 2:2 (2:2)

Góly: Hric, Silný -  Jombík (z 11 m), Bellák

Pred 150 divákmi rozhodoval Adamec (B. Bystrica)

D. Niva: Polc – Slosiarik, Švarc, Bellák, Mokoš, J. Baláž, M. Meľaga (65. Raniak), Jombík, Babiak, Šimko, M. Baláž.

Všetko podstatné sa udialo do dvadsiatej minúty. Domáci sa ujali vedenia už v 2 min., keď skóre stretnutia otvoril Hric. Hostia na tento gól odpovedal o pár minút, keď pokutový kop premenil Jombík. V 15.min. misky váh na svoju stranu naklonili opäť domáci, keď sa gólovo dokázal presadiť Silný. No o päť minút na to dokázal, po štandartnej situácii opäť hostia vyrovnať a bolo 2:2. V druhom polčase domácim hlavný rozhodca vylúčil hráča, no hostia ani v početnej výhode nedokázali rozhodnúť o zápase. V 85. min. D. Niva dala gól, ten však pre údajné postavenie mimo hry napokon neplatil. A tak sa tento zápas skončil remízou 2:2.(Slosiarik)

Dubová – Kováčová 0:0

Pred 100 divákmi rozhodoval Sliva (Námestovo)

Kováčová: M. Volko – Muráň, Végh, Droba, V. Konček, Révayi (55. Páleník), I. Volko, Belička, D. Konček (76. Zošiak), Kujan (60. Zbončák), Koreň

V prvom polčase sa hral futbal slabšej úrovne. Aj keď domáci futbalisti mali miernu prevahu viacej, aj keď nie čistých šancí si vytvorili hostia. Druhé dejstvo začali lepšie domáci. V 65. minúte vystrelili na hosťujúceho brankára, ktorý už bol bezmocný,  no v poslednej chvíli ho zastúpil Végh a vykopol istý gól z bránkovej čiary. Potom si ale futbalisti Kováčovej vypracovali až tri čisté gólové šance,  no dvakrát Koreň a raz Kujan zoči voči domácemu gólmanovi neuspeli. V azda najväčšej šanci zápasu sa ocitol v poslednej minúte Zbončák, no netrafil podľa svojich predstáv a tak sa tento zápas skončil bezgólovou remízou.(Sliacky)

D. Hámre – Dudince 2:0 (1:0)

150 divákov

Skóre stretnutia otvorili domáci už v 11 min., keď premenili pokutový kop. A keď v  30. min. pridali druhý gól, zdalo sa že je po zápase. No nebyť streleckej nemohúcnosti hostí zápas sa mohol skončiť aspoň remízou, pretože v druhom polčase zahodili až päť čistých gólových šancí. (Dráb)

Ostatné výsledky: Brezno – Radvaň 0:1, Poniky – Žarnovica 1:0, Priechod – P. Č. Balog 1:3.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Zvolen  - Bánová 3:0  ( 2:0) Slaný, Filip, Bolgár. Kys. N. Mesto – Zvolen 2:4 (1:2) Rerich 2, Bolgár, Trník. Ml. dorast: Zvolen  - Bánová 4:0  (1:0) , Šimkovič 2, Ostrihoň, Záturecký. Kys. N. Mesto – Zvolen 2:0 (2:0). Dorast -  V. liga: D. Hámre – Dudince 2:0, Pliešovce – Kováčová 1:1 (1:0) gól Kováčovej dal Guži. Klenovec – Sliač 0:5 (0:1) P. Rosenberg 2, Sekereš, Kišík, Kuzma. II. liga st. žiaci: Fiľakovo – Zvolen 5:1 (4:0) Ľupták. Ml. žiaci: Fiľakovo – Zvolen 0:2 (0:1) Koska, Kupec. III. liga st. žiaci: Zvolen B – Brezno 0:3 (0:2). Ml. žiaci: Zvolen B – Brezno 3:1 (1:0) Špeker, Höger, Krkoš. Regionálna súťaž: ml. žiaci: Zvolen C – Vígľaš / Pstruša 3:0 kontumačne. Očová – Zvolen C 4:1 (3:1) Važan)

10. Zmenky a dlhopisy s fixným výnosom 5 – 6,6 % p.a. 2 643

Do Zvolena zavítal olympijský víťaz Matej Tóth, slávnostne otvoril Športovú akadémiu

Olympijského víťaza, majstra sveta a vicemajstra Európy, búrlivo privítali nadšené zvolenské deti.

Špirkov prvý hetrik, veľa vylúčení i detvianska strelecká nemohúcnosť

Ohlasy po zápase Zvolena s Detvou. Ako vnímali derby Rasťo Špirko, Lukáš Handlovský, Rasťo Gašpar i obaja tréneri?