Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Po víťazstve v Revúcej Zvolenčania stále na čele III. ligy

Kováčová podľahla na domácom trávniku Ponikám, keď sa jej nepodarilo skórovať ani z pokutového kopu

III. liga - 6. kolo Revúca – Zvolen 0:3 (0:2) Góly: Vrbiniak, Bohuš, Miháľ. ŽK: Vajčík, Varholák, Krajňák – Borgoň, Kubinec, Banski. Rozhodoval Koša. Zostava Zvolena: Valach – Miháľ, Kubinec (78. Pavlík), Ďurica, Vrbiniak, Družbacký, Želiezka (Dolniak), Banski, Bohuš, Borgoň, Michalík (69. Kosec). Zvolen sa už v 6. min. ujal vedenia, keď po Kubincovom centri hlavičkoval do siete Vrbiniak. Celý prvý polčas sa hral v réžii hostí, ktorí v 42. min. zvýšili na 2:0. Opäť bol pri góle Kubinec, ktorý z rohu nahral na hlavičku Bohuša. Tri minúty po prestávke využil Miháľ samostatný únik presnou strelou k tyči. Zvolen mal aj ďalšie šance, domáci len jednu, keď sa strela z priameho kopu odrazila do tyče. (Hrdlička) Ostatné výsledky: Lipt. Mikuláš – Čadca 0:1, Žilina B – Banská Bystrica B 0:2, Bytča – Lučenec 1:2, Kys. Lieskovec – Kys. Nové Mesto 4:0, Ružomberok B – Podbrezová B 0:0, Turč. Teplice – D. Kubín 5:0, Žiar nad Hronom – Rakytovce 4:2. 1. Zvolen 8 6 1 1 16:3 19 2. B. Bystrica B 8 5 2 1 16:5 17 3. Ružomberok B 7 5 1 1 15:7 16 4. T. Teplice 6 5 0 1 15:4 15 5. Lučenec 8 4 3 1 16:6 15 6. D. Kubín 8 4 2 2 21:13 14 7. Žiar n. Hr. 8 4 2 2 15:12 14 8. Bytča 8 3 2 3 8:10 11 9. Žilina B 7 3 1 3 7:8 10 10. Podbrezová B 8 2 2 4 10:13 8 11. Kys. N. Mesto 8 2 2 4 6:13 8 12. Rakytovce 6 2 1 3 10:11 7 13. Kys. Lieskovec 8 2 1 5 13:17 7 14. Čadca 7 1 0 6 3:21 3 15. Lipt. Mikuláš 7 0 2 5 4:15 2 16. Revúca 8 0 2 6 3:20 2 V. liga - 6. kolo Dudince – Štiavnické Bane 2:1 (1:0), góly: M. Harach, Ľalík – Beťák. 150 divákov. Rozhodoval Zdechovan. Žlté karty domácich: T. Harach, Bažík, Ľalík. Zostava Dudiniec: Tomaškin – T. Harach (70. Véger), Kern, Felyó, Bažík (86. Bielik), M.Harach, P. Dodok, Kralina, Berényi, Ľalík, R. Dodok (59. Grznár). Zápas bol vyrovnaný. Na oboch stranách bolo dosť šancí, ktoré však zostali nepremenené. Domáci sa ujali vedenia už v 8. min. Marekom Harachom. Desať minút po prestávke pridal Milan Ľalík druhý gól, čo domácich uspokojilo. Poľavenie sa im však nevyplatilo, hostia vyslali na bránku Dudiniec niekoľko striel, z nich jedna – v 75. min. – skončila v sieti. Domáci hráči sa potom sústredili na bránenie, do konca kontrolovali hru a hráčov hostí už do vážnejšej príležitosti nepustili. (Dráb) Krupina – Žiar nad Hronom B 2:0 (2:0), góly: Sudimák 2. 250 divákov. Rozhodoval Krahulec. Bez kariet. Zostava Krupiny: Malček – I. Dendiš, Sopka, Melíšek (32. Mozoláni), Frčka, J. Dendiš, Selecký, Tóth, Sudimák, Ľupták (70. Cibuľa), Ližbetin. Otvorený zápas vyznel jednoznačne pre domácich, ktorí mali ešte ďalších päť – šesť príležitostí. J. Dendiš a Ližbetin išli dokonca sami na brankára hostí, no gól nedali. Hostia boli v podstate bez šance. Veľmi slušný zápas, ku ktorému výrazne prispela dobrým výkonom celá rozhodcovská trojica. Krupina konečne podala dobrý výkon a víťazstvo si zaslúžila. (Moravčík) Dobrá Niva – Brezno 1:1 (1:0) Góly: Jombík – Auxt. 200 divákov. Rozhodoval Balázs. Žlté karty: M. Baláž, Slosiarik, Švarc – Amrich, Auxt. Červená karta: Daniš (Brezno). Zostava Dobrej Nivy: Slančík - Slosiarik, Švarc, Belák, Mokoš, Jaroslav Baláž, Raniak (57. Ján Baláž), Jombík, Babiak, Šimko, Martin Baláž (70. Melaga). Domáci si vytvorili v prvých dvadsiatich piatich minútach tlak, ktorý využili na strelenie vedúceho gólu. Aj potom mali dve vyložené šance, ktoré však nepremenili. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia z jedinej príležitosti po priamom kope vyrovnali. Domáci sa síce snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nepodarilo sa im to ani v závere, keď tri minúty pred koncom rozhodca vylúčil breznianskeho hráča, ktorý po tom, čo fauloval, nemiestne komentoval rozhodcov verdikt. (Slosiarik) Kováčová – Poniky 0:2 (0:1) Góly: Potkan, Piar. 200 divákov. Rozhodoval Trapser. ŽK: 1:2. Zostava Kováčovej: M. Volko – Muráň, V. Konček, Belička, D. Konček (53. Zbončák), Végh, Révay, Páleník, I. Volko, Kujan (60. Strapko), Koreň. Hostia sa predstavili ako skúsené mužstvo. Vedúci gól zaznamenali už v 5. minúte a snažili sa kontrolovať hru. Domáci nedokázali nájsť odpoveď na túto taktiku hostí. V druhom polčase sa snažili o vyrovnanie, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, z nich najväčšiu mali v 55. min., keď po faule na Beličku Kujan nepremenil pokutový kop. Tento fakt ovplyvnil ďalší priebeh zápasu. Hostia zlomili tlak domácich a pokoj do ich radov vniesol druhý gól v 70. min. Kováčová už nenašla sily na zvrátenie nepriaznivého výsledku.(Sliacky) Ostatné výsledky: Čierny Balog – Žarnovica 0:1, Radvaň – Dubová 6:1, Priechod – Dolné Hámre 2:1. 1. Radvaň 6 5 0 1 15:4 15 2. D. Hámre 6 4 0 2 13:4 12 3. Št. Bane 6 4 0 2 6:4 12 4. Poniky 6 3 2 1 13:5 11 5. Dudince 6 3 1 2 11:11 10 6. Priechod 6 3 0 3 11:11 9 7. Č. Balog 6 2 2 2 12:10 8 8. Kováčová 6 2 2 2 6:7 8 9. Žarnovica 6 3 1 2 6:4 7 10. Krupina 6 2 1 3 7:12 7 11. Brezno 6 2 1 3 5:11 7 12. Žiar B 6 1 3 2 7:9 6 13. D. Niva 6 0 3 3 5:9 3 14. Dubová 6 0 2 4 3:18 2 7. kolo, 19. septembra o 15,00: D. Hámre – Čierny Balog, Št. Bane – Priechod, Žiar nad Hronom B – Dudince, Brezno – Krupina, Dubová – Dobrá Niva, Poniky – Radvaň, Žarnovica – Kováčová. Futbal mladých: Dorast – IV. liga: Krupina – Hliník nad Hronom 2:2 (1:2), góly Krupiny Bajnok. Dorast – V. liga: Dudince – Selce 4:1 (2:1), Dobrá Niva – ŠK Lom Badín 2:1, góly domácich Dančo a Klanduch. (Podľa informácií spravodajcov pripravil Jozef SLIACKY)

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Vyrába odevy z ľanovej látky doplnené folklórnymi motívmi

Ľudová umelkyňa zo Zvolena sa živí tým, čo ju baví.

Bývalý slovenský reprezentant Ondrej Debnár: Francúzi vyhrali zaslúžene

Aj keď sa majstrovstvá sveta vo futbale skončili pred pár dňami, stále rezonujú medzi fanúšikmi. Ako ich videl Ondrej Debnár?

Dievčatá „nakupovali“ bez platenia

Polícia pátra po viacerých tínedžerkách.

Užíval si v hoteli, nechal v ňom „sekeru“

Polícia pátra po totožnosti muža podozrivého z trestného činu podvodu.

Pohár MFK Zvolen v malom futbale získali Hriňovčania

Počas druhej júlovej soboty sa vo Zvolene uskutočnil na ihrisku s umelou trávou v areáli MFK Zvolen tretí ročník turnaja v malom futbale O putovný pohár MFK Zvolen.