Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Hokejisti HKm Zvolen utŕžili prvú prehru

Nezadržateľným tempom pokračovala naša najvyššia hokejová súťaž. Zvolenským hokejistom sa v utorok podarilo bodovať na ľade Nitry, keď o svojom víťazstve rozhodli až v predĺžení.

Zvolen – Nezadržateľným tempom pokračovala naša najvyššia hokejová súťaž. Zvolenským hokejistom sa v utorok podarilo bodovať na ľade Nitry, keď o svojom víťazstve rozhodli až v predĺžení. V piatok doma tesne zdolali Žilinu, no v nedeľu nestačili na Košice, keď im podľahli 2:3 a kolónke prehier si tak zmazali nulu.

Utorok: Nitra – Zvolen 3:4 (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1) – po predĺžení

Góly: 1. Plavucha (Majeský, Voskár), 9. Cibuľa (Török, Šechný), 35. L. Čierny (Škvaridlo), 38. Kollár (Ľ. Kolník), 42. D. Milo (D. Socha), 46. G. Saliji (D. Socha, D. Milo), 64. Škuta (Škvaridlo, Weissman)

Vylúčení: 8:11 na 2 min., Igor Majeský 10 min., presilovky a oslabenia 1:0. Rozhodovali: Orságh – Gajan, Kubuš – 3041 divákov.

HKm: Križan – L. Čierny, Babka, Jasečko, Štork, Škuta, Harabín, Velebný – Plavucha, Voskár, Majeský – Cibuľa, Šechný, Török – Škvaridlo, Klouda, Weissman – J. Čierny, Mahdalík, Rajčák.

Vstup do zápasu vyšiel Zvolenčanom nad očakávanie - už v 28 sek. Plavucha zblízka strelou k žrdi otvoril skóre. Rýchly gól poznamenal priebeh prvej tretiny, v ktorej mal Zvolen jasne navrch. V 9. min. po akcii dvaja na jedného zvyšoval na 2:0 Ján Cibuľa, v 19. min. mohol Igor Majeský zvýšiť, no nepremenil trestné strieľanie, nariadené za hodenie hokejky domácim brankárom Fikrtom. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a nabrala vyššie tempo. Skóre duelu sa však menilo až v 35. min. keď unikol L. Čierny a rutinérsky prekabátil domáceho gólmana. O necelé tri minúty sa podarilo Kollárovi znížiť, čo domácich postavilo na nohy. Na začiatku tretej tretiny strelil kontaktný gól strelou k žrdi obranca Milo. V 46. min. sa Nitre podarilo vyrovnať, keď sa presadil G. Saliji. Zvolenčania, ktorí tak trestuhodne premrhali svoj náskok, mohli dokonca aj prehrať, našťastie však v 60 min. nepremenil Čacho samostatný nájazd.

V predĺžení to už bol vabank a nakoniec šťastnejší boli hostia zo Zvolena, keď o ich víťazstve rozhodol spomedzi kruhov Škuta.

Ostatné výsledky 3. kola: Poprad – Trenčín 0:8, Dubnica – L. Mikuláš 2:7, Košice – Skalica 5:2, Žilina – Slovan 3:2.

Piatok: Zvolen – Žilina 2:1 (2:1,
0:0, 0:0)

Góly: 2. Cebák (Gálik), 10. Plavucha (Majeský), 18. Klouda (Weissmann).

Vylúčení: 6:8 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Minář (ČR) – Krpelec, Valach – 2012 divákov.

HKm: Križan – L. Čierny, Babka, Jasečko, Štork, Škuta, Augusta, Harabín – Plavucha, Voskár, Majeský – Török, Šechný, Cibuľa – Škvaridlo, Klouda, Weissmann – J. Čierny, Mahdalík, A. Rajčák.

Žilina, ktorá na zápas nastúpila už aj s Ronaldom Petrovickým (Atlanta Trashers), sa ujala vedenia v druhej minúte, keď sa strelecky presadil obranca Cebák. V 8. min. mohol Cibuľa vyrovnať, no Šimonovič jeho úmysel vystihol. O vyrovnanie sa postaral v presilovke Plavucha, ktorého strela sa odrazila od žŕdky do brány. V 18. min. pekne zakombinoval tretí útok domácich, Weissmann uvoľnil Kloudu a bolo 2:1. V 28. min. mohli hostia vyrovnať, keď ušla dvojica Petrovický – Húževka, ale Križan bol proti. O chvíľu nato mal Križan šťastie, pretože Oravcova strela skončila na žŕdke. V záverečnej tretine mohol tretí gól domácich pridať Weissmann, ktorý ušiel hosťujúcej obrane, no jeho strela mierila vedľa Križanovej bránky. Hostia v snahe vyrovnať hrali v závere aj 30 sekundovú power – play, avšak domáci hokejisti ich k ničomu nepustili a s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.

Ostatné výsledky 4. kola: Skalica – Poprad 3:4 – pp, Slovan – Košice 4:3, L. Mikuláš – Trenčín 3:4, Dubnica – Nitra 0:2

Nedeľa: Košice – Zvolen 3:2 (1:1,
0:0, 2:1)

Góly: 6. Dravecký (M. Bartánus), 47. Sabol (Nagy), 49. Kmiť (Kledrowetz) – 15. Plavucha (L. Čierny), 60. Cibuľa (Jasečko).

Vylúčení: 7:11 na 2 min., navyše Bicek a Cibuľa 10 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Rozhodovali: Mihálik - Gajan, Grečko.

HKm: Križan – Jasečko, Štork, Škuta, Harabín, L. Čierny, Babka, Augusta – Török, Šechný, Cibuľa – Škvaridlo, Klouda, Weissmann – Plavucha, Voskár, Majeský – J. Čierny, Mahdalík, Rajčák.

Súboj 5. kola Košice - Zvolen bol pre fanúšikov hokeja sviatkom. Nielenže sa stretli dva vyspelé tímy, ale diváci mali možnosť vidieť prvé vystúpenie zámorskej dvojice Nagy (Phoenix) – Štrbák (Pittsburg), ktorí nastúpili v jednom útoku s Bicekom. O úvodný gól zápasu sa postarali Košičania, keď Bartánus pekne našiel Draveckého a ten po sťahovačke zasunul puk za Križanov chrbát. Hostia udreli v 15. min., keď po vyšachovaní domácej obrany doklepol puk za Petríkov chrbát Plavucha. V druhej tretine mali viac z hry hostia, no šance Majeského, Plavuchu, či Jasečka zostali nevyužité. V 47. minúte potiahol akciu domácich Nagy, prihral úplne voľnému Sabolovi a bolo 2:1. Poistku mohol pridať Caban, no pochodil až Kmiť ktorý šikovne tečoval strelu Kledrowetza. Kontaktného gólu sa dočkali hostia až v 60 min., keď sa presadil Cibuľa, no vyrovnať už nestihli.

Ostatné výsledky 5. kola: Trenčín – Skalica 9:2, Nitra – L. Mikuláš 3:1, Žilina – Dubnica 7:1. Poprad - Slovan 2:3

1. Slovan 5 4 0 0 0 1 20:10 12

2. Trenčín 5 3 0 2 0 0 25:9 11

3. Zvolen 5 3 1 0 0 1 12:8 11

4. Košice 5 3 0 1 0 1 16:11 10

5. Nitra 5 3 0 0 1 1 13:15 9

6. Žilina 5 2 0 2 0 1 14:8 8

7. L. Mikuláš 5 1 0 1 0 3 13:12 4

8. Poprad 5 0 1 1 0 3 9:19 3