Pondelok, 22. október, 2018 | Meniny má Sergej

Futbalisti Zvolena úspešne valcujú ďalej – v nedeľu ich nedokázali zastaviť ani Rakytovce

V derby Dudince – Kováčová sa zrodilo víťazstvo domácich, no spravodlivejšia by bola remíza

III. Liga

Rakytovce – Zvolen 0:1 (0:1)

Gól: Bohuš

ŽK: 4 – 5, 350 divákov

Zvolen: Valach – Mihál, Ďurica, Cvejkuš, Družbacký, Želiezka, Kubinec, Borgoň, Michalík (72. Škopík), Vrbiniak (45. Dolniak), Bohuš.

Zvolenčania cestovali v trinástom kole III. futbalovej ligy na horúcu pôdu do Rakytoviec. Hostia nezačali zle a aj keď bol tento zápas viac ako vyrovnaný, predsa len mali viac z hry Zvolenčania. Úvod stretnutia priniesol niekoľko šancí na oboch stranách, no len jediná sa ujala a skončila gólom. A to keď sa v 30. min. po centrovanej lopte najlepšie zorientoval pred domácim brankárom Bohuš a otvoril skóre stretnutia. V druhom polčase si niekoľko sľubných šancí vytvorili aj domáci, no brankár Valach bol vždy na svojom mieste. V 70. min. volala po góle šanca Mihála, o chvíľu na to v dobrej pozícii netrafil Bohuš. Domáci potom v snahe vyrovnať zatlačili hostí, no tí už dokázali disciplinovanou hrou, podporenou dobrým výkonom brankára Valacha, ubrániť jednogólové víťazstvo. Zvolenčania tak naďalej pokračujú vo výborných výkonoch a v tabuľke im zaslúžene patrí prvá priečka.

Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Bytča 3:2, K. Lieskovec – Revúca 6:1, Ružomberok B – Žilina B 2:0, T. Teplice – Čadca 1:1, Žiar n./Hronom – B. Bystrica B 5:2, D. Kubín – Lučenec 1:2, Podbrezová B – K. N. Mesto 0:1.

16. Revúca 13 0 4 9 6:38 4

Ďalší program – nedeľa 31. októbra o 14,00 hod.: Zvolen – D. Kubín (hrá sa v sobotu), K. N. Mesto – L. Mikuláš, Lučenec – Podbrezová B, B. Bystrica B – Rakytovce, Čadca – Žiar n./Hronom, Žilina B – T. Teplice, Revúca – Ružomberok B, Bytča – K. Lieskovec.

V. Liga

Dudince – Kováčová 1:0 (1:0)

Gól dal Kralina (11 m)

ŽK: 2 - 2

Pred 300 divákmi rozhodoval Chrieň (V. Krtíš)

Dudince: Tomaškin – Kern (80. Lalík), Bielik (79. Baláž), Felyo, Bačík, M. Harach, P. Dodok, Kralina (75. Végh), Berényi, Grznár, R. Dodok

Kováčová: I. Volko – Muráň, Végh, Plavec, V. Konček, Zbončák, M. Volko (84. Strapko), Páleník, Révayi, Kujan, Koreň.

V derby diváci videli dva úplne rozdielne polčasy. Kým v prvom boli aktívnejší domáci, v druhom mali hru vo svojej moci hostia. Skóre stretnutia mohol otvoriť v 30. min. Marek Harach, ale nariadený pokutový kop nepremenil. Čo sa nepodarilo jemu, zrealizoval na druhý pokus Kralina, ktorý strelil úvodný gól práve zo značky pokutového kopu. Zdalo sa, že hostia budú v druhom polčase zdeprimovaní, no opak bol pravdou. Začali hrať veľmi aktívne a vytvorili si aj dostatok šancí, najväčšiu z nich spálil Marián Koreň. No je známe, že kto nedá gól, nemôže vyhrať. A aj keď by bola remíza spravodlivejšia, z víťazstva sa mohli radovať domáci.(Dráb)

P.Č. Balog – D. Niva 2:1 (0:1)
Gól hostí dal Babiak

ŽK: 1- 0

Pred 150 divákmi rozhodoval Koštiaľ (Zlatno)

Dobrá Niva: Slančík – Slosiarik, Švarc, Mokoš, Miro Baláž, Jar. Baláž, Ján Baláž (82. Krkoš), Jombík (75. Raniak), Babjak, Šimko, Martin Baláž.

Hostia začali veľmi dobre a prvých desať minút domácich k ničomu nepustili. Potom sa osmelili aj domáci, no paradoxne počas ich tlaku otvoril skóre stretnutia z priameho kopu Babiak. Ten istý hráč potom mohol päť minút pred koncom prvého polčasu zvýšiť vedenie hostí, ale svoj samostatný nájazd nedokázal doviesť do úspešného konca. V druhom dejstve prevzali iniciatívu na svoje kopačky domáci a dvoma gólmi dokázali otočiť vývoj stretnutia.(Koštialik)

Krupina – Radvaň 0:0

ŽK: 2 –0. ČK: 0- 2

Pred 300 divákmi rozhodoval Zdechovan (Kalinovo)

Krupina: Mlynár – I. Dendiš, Psotka, Frčka, Melíšek, J. Dendiš, Mozoláni, Tóth, Sudimák, P. Ližbetin, P. Cibuľa (75. Vaškor)

V prvom polčase mali navrch hostia. Boli aktívnejší, mali viac gólových príležitostí, no gólu sa nedočkali. V druhom dejstve hlavný rozhodca vylúčil hosťom za hrubé fauly dvoch hráčov, domáci však nedokázali početnú výhodu využiť, aj keď im netreba uprieť snahu. Gól napokon v tomto zápase nepadol a tak sa zrodila spravodlivá remíza.(Moravčík)

Ostatné výsledky: Priechod – Žarnovica 2:0, D. Hámre – Poniky 3:3, Št. Bane – Dubová - nehrali, Žiar n./Hronom B – Brezno 5:1.

14. Dubová 11 0 3 8 6:37 3

Program 13. kola – nedeľa 31. októbra o 14,00 hod.: Brezno – P. Č. Balog, Dubová – Žiar n./Hronom B, Poniky – Št. Bane, Žarnovica – D. Hámre, Kováčová – Priechod, Radvaň – Dudince, D. Niva – Krupina.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Lučenec – Zvolen 6:0 (2:0).

III. liga mladší dorast: Lučenec – Zvolen 1:2
(1:2)Pavúk, Sliacky.

V. liga dorast: Hriňová – V. Pstruša 3:1 (1:0)
Michalík 2, Kmeť – Kulich. Hajnačka – Sliač 1:2 (0:1) P. Rosenberg. Medzibrod – D. Niva 5:2
(0:2) Dančo, Bella.

II. liga st. žiaci: Zvolen – Hriňová 8:0 (2:0) Kuchár 2, Vlačuha, Molnár, Kubovský, Ľupták, Lacko, Gregáň. Sliač – Radvaň 2:3 (1:1) Fraňa, Dina.

II. ml. žiaci: Zvolen – Hriňová 2:1 (0:1) Paraj, Lietava. Sliač – Radvaň 0:2 (0:0)

III. liga st. žiaci: Zvolen B – Pliešovce 4:2 (3:0) Ďurica 2, Masný, Machula.

III. liga ml. žiaci: Zvolen B – Pliešovce 7:1 (3:1) Krkoš 4, Roziak 2, Šimkovič.

Oblastná súťaž žiakov: Krupina B – Zvolen C 2:0 (0:0). D. Niva – Sása 2:0 (0:0) Kyslý 2. (Peterke)