Sobota, 24. február, 2018 | Meniny má Matej

V oklieštenej zostave Zvolenčania dokázali s Dolným Kubínom len remizovať

V piatej lige v derby zdolala Dobrá Niva Krupinu vysoko 5:2, Kováčová remizovala s Priechodom

III. Liga

13. kolo: Zvolen - Dolný Kubín 1:1
(1:0), Góly: Mihál - Bača

ŽK: Bohuš, Piar – Jurík, Plančo, Janký, Čučka

Rozhodoval: Petrinec (Hrachovo ),
470 divákov

Zvolen: Valach - Mihál, Kubinec, Ďurica, Dolniak (87. Špano), Cvejkuš, Družbacký, Banski, Bohuš, Borgoň, Piar ( 68. Pavlík)

Bez štyroch hráčov základnej zostavy (vykartovaní Vrbiniak a Želiezka a zranení Michalík, Škopík a Kučera) sa predstavilo mužstvo MFK v poslednom domácom stretnutí jesene a začalo stretnutie priam ideálne, keď už v 6. minúte predviedol brilantnú akciu Kubinec, obišiel v plnom behu štyroch hráčov súpera a po jeho presnom centri otvoril rybičkou skóre nabiehajúci Mihál. Potom sa dlhé minúty pohybovala hra v strede poľa a kopili sa nepresnosti na oboch stranách. Hostia si prvú gólovú šancu vytvorili až v 20. minúte, no Bačovi lopta skĺzla mimo a strely Dzúrika a Calla bránu netrafili. Po Borgoňovom priamom kope v 35. min. a hlavičke Družbackého v 43. min. sa skóre nezmenilo. V druhej časti hry pokračovali domáci v tlaku bez gólového efektu a hostia, ktorí pritvrdili hru, sa snažili vyťažiť z rýchlych protiútokov. Domáci sa tvrdej hre prispôsobili. Po Čučkovom priamom kope v 61. min. Valach loptu iba vyrazil a pre nabiehajúceho Baču nebol problém skórovať. V poslednej časti hry uspeli hostia zdržiavacou taktikou a viac ležali na trávniku, ako hrali. Keď v 87. minúte nepremenil šancu Bohuš a Borgoňov priamy kop skončil tesne nad, mohol rozhodnúť z protiútoku opäť Bača, no domáca obrana jeho strelu zblokovala a v nastavenom čase sa už skóre nemenilo. (Masaryk)

Ostatné výsledky: K. N. Mesto – L. Mikuláš 1:1, Lučenec – Podbrezová B 5:1, B. Bystrica B – Rakytovce 2:0, Čadca – Žiar n./Hronom 0:4, Žilina B – T. Teplice 1:3, Revúca – Ružomberok B 0:6, Bytča – K. Lieskovec 1:1.

16. Revúca 14 0 4 10 6:44 4

Program posledného jesenného kola: Podbrezová B – Zvolen, L. Mikuláš – K. Lieskovec, T. Teplice – Revúca, Žiar n./Hronom – Žilina B, Rakytovce – Čadca, D. Kubín – B. Bystrica B, K. N. Mesto – Lučenec.

V. Liga

Kováčová – Priechod 2:2 (1:2)

Góly: Végh, Kujan – Barla, Chovan. ŽK: 1 - 2

Pred 120 divákmi rozhodoval Ostrihoň (Poltár)

Kováčová: M. Volko – Muráň, Végh, Plavec, V. Konček, Révayi, Zošiak (63. Zbončák), Strapko (70. Kocúr), Páleník, Kujan, Koreň.

Obe mužstvá sa do seba pustili od začiatku s vervou. Diváci videli od úvodu niekoľko šancí na oboch stranách. Skóre stretnutia otvorili hostia Barlom a keď sa o chvíľu na to presadil Chovan bolo 0:2. Domácim sa ešte do polčasu podarilo v 43. min. znížiť gólom Végha. V druhom dejstve domáci v snahe otočiť výsledok vrhli všetky sily do útoku. Hosťom sa však úspešne darilo kaziť hru a aj preto sa viacej bojovalo, ako hralo. V 73. min. sa individuálne podarilo presadiť Kujanovi, ktorý strelou, k žrdi vyrovnal na 2:2. Potom už gól nepadol a tak sa obe mužstvá rozišli spravodlivou remízou.

(Sliacky)

Dobrá Niva – Krupina 5:2 (3:1)

Góly: Babiak 3 (1 z 11m), Mar. Baláž, Jombík – Sudimák (11 m), S. Cibuľa.

ŽK: 3 - 3

Pred 200 divákmi rozhodoval Ozan (Kriváň)

Dobrá Niva: Polc – Slosiarik (80. Pšenica), Švarc, Mokoš, Mir. Baláž, Jar. Baláž, Ján Baláž (56. Raniak), Jombík, Babiak, Šimko, Mar. Baláž (46. Krkoš)

Krupina: Malček (18. Mlynár) – I. Dendiš, Mozoláni, J. Dendiš, Psotka, Melíšek, Selecký, Frčka, S. Cibuľa, Tóth ( 46. P. Cibuľa), Sudimák

V derby sa domáci do súpera pustili hneď od začiatku s vervou. Po dvoch góloch Babiaka a jednom Martina Baláža bolo už v 26. min. 3:0. Potom sa hostia na chvíľu vzchopili a do polčasu znížili z jedenástky Sudimákom. V druhom dejstve sa Krupinčanom podarilo znížiť na rozdiel gólu, keď sa presadil Stanislav Cibuľa. Potom však prevzali iniciatívu opäť domáci, keď po góle Jombíka bolo 4:2. O chvíľu nato zavŕšil gólom svoj hattrik Babiak a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Tento duel sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, no domáci ešte zahodili množstvo šancí.(Koštialik)

Radvaň – Dudince 6:1 (4:0)

Góly: Ondrejka 2, Kaščák, Kohút, Gibala, Nemec – P. Dodok

ŽK: 0 – 2. ČK: 1 - 0

Pred 50 divákmi rozhodoval Sliva

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí hostí z Dudiniec k ničomu nepustili a nedelili im šesť gólový prídel. (Vall)

Ostatné výsledky: Brezno - P. Č. Balog 1:2, Dubová – Žiar n. Hronom B 3:0, Žarnovica – D. Hámre 3:0, Poniky – Št. Bane 3:0.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Zvolen – Radvaň B 4:0 (1:0) Bolgár 2, Trník, Slaný.
III. liga ml. dorast: Zvolen – Radvaň B 0:1 (0:0).
V. liga dorast: D. Niva – Hriňová 2:3 (2:3) Klandúch, Dančo – Malček, Vreštiak, Kamenský.
II. liga st. žiaci: Savon B. Bystrica – Zvolen 3:1 (2:0) Konôpka.
II. liga ml. žiaci: Savon B. Bystrica – Zvolen 2:5 (1:3) Kupec 2, Kuchár 2, Lietava.
III. liga st. žiaci: Žiar n./Hronom B – Zvolen B 3:2 (2:0) Machala 2.
III. liga ml. žiaci: Žiar n./Hronom B – Zvolen B 5:3 (1:1).

Podľa informácii našich spravodajcov pripravil Marek PLANDOR

1. Z brutálnej vraždy obvinili Zvolenčana. Žene oddelil hlavu od tela a tvár jej znetvoril 1 587
  2. Muža zrazil vo Zvolene vlak 798
  3. Do chodcov narazilo auto, obaja sú ťažko zranení 306
  4. Veľká investícia v Krupine: Majerský rad čaká výrazná premena Foto 298
  5. Vlhovej vyrastá konkurencia. Zvolenská lyžiarka Jančová prvýkrát bodovala v Európskom pohári 244
  6. Vo Zvolene vznikol útulný futbalový štadión: Treba dobudovať chodník či parkovanie (FOTO) Foto 179