Gólová prestrelka v poslednom zápase jesene

V piatej lige Dobrá Niva v derby zdolala Detvu 3:1

Zvolen – Futbalisti Zvolena sa rozlúčili s jeseňou víťazstvom. V zápase s Liptovským Mikulášom sa zrodil divoký výsledok 4:3. Zvolen bude zimovať až na dvanástom mieste, no pri pohľade na vyrovnanú tabuľku z toho netreba robiť tragédiu.

V piatej lige v derby zápase vyhrala Dobrá Niva nad Detvou 3:1, Kováčová a Dudince na ihriskách súperov nebodovali.

Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:3 (3:2)

Góly: Spišiak, Bohuš, Tyčiak, Kujan – Húska 2, Kašpar

Pred 320 divákmi rozhodoval: Kuzma (Nenince)

ŽK: Tyčiak, Konček, Banski, - Kandera M., Droppa

ČK: Bohuš

Zvolen: Auxt – Mihál, Tyčiak (88. Pavlík), Konček, Spišiak (90. Cvejkuš), Tužinský, Kučera, Banski, Bohuš, Borgoň, Kujan (70. Riska)

Futbalisti MFK po poslednom dvanástom kole III. futbalovej ligy – skupiny stred a prehre na ihrisku Kysuckého Nového Mesta figurovali na nelichotivom 14. mieste so ziskom iba 14 bodov a tak k poslednému stretnutiu jesennej časti nastúpili s odhodlaním naplno bodovať. Už z prvého útoku si vytvorili nebojácne hrajúci hostia čistú gólovú šancu, keď strelu Kašpara z 20 metrov Auxt vyrazil, ale v 2. minúte ho strelou z 25 metrov k žrdi prekvapil Húska. Domácich divákov i hráčov prekvapil znovu v 10. minúte keď sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území a s prehľadom zvýšil vedenie hostí. Domáci síce znervózneli, no výborne sa pohybovali, aktívne nabiehali do voľného priestoru a súpera zaskočili kombináciami na jeden dotyk. V snahe skorigovať výsledok sa dostávali postupne do šancí Borgoň, Bohuš i aktívne hrajúci Spišiak, ktorý po peknej kombinácii znížil vedenie Liptákov v 21. minúte a už o minútu vyrovnal stav stretnutia do prázdnej brány Bohuš. Domáci pokračovali v tlaku, no postupne zahodili gólové šance Mihál, Spišiak i Kujan. V nastavenom čase polčasu sa v skrumáži v pokutovom území presadil Tyčiak a lobom prekonal prizerajúcu sa obranu i brankára hostí, ktorí v druhom dejstve pridali na dôraze a spresnili hru, čo prispelo v 58 minúte k vyrovnaniu po technickej strele Kašpara. To už domáci dohrávali bez vylúčeného Bohuša a presilovku hostí eliminovali zvýšeným nasadením a obetavosťou v osobných súbojoch. Vytvárali si šance, no strely Mihála i najlepšieho hráča domácich Kučeru skončili mimo brány hostí. V 60. minúte narazil Borgoň loptu Kučerovi a ten poslal centrovanú loptu do 16-tky hostí a nabiehajúci Kujan predskočil vybiehajúceho brankára Frigmanského a zabezpečil domácim vedenie. V závere stretnutia ešte mohol pohodlne vyrovnať Olejár, no z 5 metrov prestrelil bránu MFK. S predvedenou hrou, keď v oslabení dokázali hráči MFK otočiť nepriaznivý stav, mohli byť spokojní nielen hráči, ale i početní diváci. A tak si v poslednom jesennom kole zvolenskí futbalisti pripísali zaslúžene plný bodový zisk. (Masarik)

Ostatné výsledky 13. kola: Kremnička – R. Sobota B 4:0, Rakytovce – D. Kubín 0:3, Podbrezová B – Žiar nad Hronom 0:1, K. Lieskovec – K. N. Mesto 3:2, Čadca – T. Teplice 3:0, Bánová – Ružomberok B 2:1, Bytča – B. Bystrica B 3:2.

ŽK: 1 – 2. ČK: 0 – 1

Pred 100 divákmi rozhodoval Majer (Svidník)

Kováčová: I. Volko – Droba (78. Zošiak), Végh, Plavec, Révay, Zbončák, I. Volko, Páleník, Koreň, Sabo.

Vo vyrovnanom zápase sa ako prví dostali k slovu hostia. V 38. min. sa z priameho kopu strelecky presadil Végh. Na začiatku druhého dejstva sa presadili aj domáci a z pokutového kopu vyrovnali. O desať minút na to sa Žarnovica presadila po druhý raz a ako sa neskôr ukázalo, tento moment bol v zápase rozhodujúci. Hostia už totiž nedokázali vyrovnať aj napriek niekoľkým šanciam. (Kocúr)

D. Niva – Detva 3:1 (1:0)

Góly: Babiak 2, vlastný - Rapčan

ŽK: 2 – 4.

Pred 100 divákmi rozhodoval Laciak (Lučenec)

D. Niva: Polc – Slosiarik, Švarc, Ján Baláž, Jaroslav Baláž, Krkoš, Števák, Korpáš (60. Kolárik), Martin Babiak, Klandúch, Martin Baláž.

Detva: Rusnák – Chlebničan, Čipčala, Murín, Víťazska, Chamula, Rapčan, Novák, Lapin, Krekáň, Machovič (53. Horník).

V derby lepšie začali domáci. V 25. min. sa ujala Dobrá Niva šťastným gólom vedenia, keď si hosťujúci hráč zrazil hlavou loptu do vlastnej siete. V závere polčasu ešte mohol zvýšiť Martin Baláž, v sľubnej časti ale nedal. V druhom polčase hostia v 65. min. vyrovnali zásluhou Rapčana. Po tomto momente hra znervóznela a obe mužstvá ju kúskovali. Rozhodnutie prišlo v závere, keď sa v priebehu desiatich minút dvakrát presadil Martin Babiak a rozhodol o dôležitých bodoch pre Dobrú Nivu. (Slosiarik)

Podlavice – Dudince 5:1 (2:1)

Góly: Toka 2, Rumanovský 2, Haviar – Véger.

V súboji dvoch mužstiev z hornej polovice tabuľky jasne dominovali domáci futbalisti, ktorí boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Ako tak vyrovnaný bol iba prvý polčas, v druhom sa Podlavice dokázali presadiť strelecky a zaslúžene vyhrali.

Ostatné výsledky 13. kola: Žiar nad Hronom B – N. Baňa 1:3, D. Hámre – P. Č. Balog 2:1, Hrochoť – Radvaň 2:2, Priechod – Š. Bane 2:1.

14. Žiar B 13 1 4 8 13:28 7

Futbal mladých: III. liga st. dorast: L. Mikuláš – Zvolen 4:2 (1:1) Pavúk, Ostrihoň, III. liga ml. dorast: L. Mikuláš - Zvolen 0:1 (0:0) Kuchár Juraj, V. liga dorast: I. tr. dorast: II. liga stž: Krupina – Zvolen 1:2 (1:0) Kuchár Juraj, Lietava, II. liga mlž.: Krupina - Zvolen 1:1 (1:0) Krkoš, III. liga stž.: Zvolen – Brusno 3:1 (2:0) Šulek, Roziak, Kuchár Marek, III. liga mlž.: Zvolen – Brusno 1:2 (1:1) Hliva.