Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Gólová prestrelka v poslednom zápase jesene

V piatej lige Dobrá Niva v derby zdolala Detvu 3:1

Zvolen – Futbalisti Zvolena sa rozlúčili s jeseňou víťazstvom. V zápase s Liptovským Mikulášom sa zrodil divoký výsledok 4:3. Zvolen bude zimovať až na dvanástom mieste, no pri pohľade na vyrovnanú tabuľku z toho netreba robiť tragédiu.

V piatej lige v derby zápase vyhrala Dobrá Niva nad Detvou 3:1, Kováčová a Dudince na ihriskách súperov nebodovali.

Zvolen – Liptovský Mikuláš 4:3 (3:2)

Góly: Spišiak, Bohuš, Tyčiak, Kujan – Húska 2, Kašpar

Pred 320 divákmi rozhodoval: Kuzma (Nenince)

ŽK: Tyčiak, Konček, Banski, - Kandera M., Droppa

ČK: Bohuš

Zvolen: Auxt – Mihál, Tyčiak (88. Pavlík), Konček, Spišiak (90. Cvejkuš), Tužinský, Kučera, Banski, Bohuš, Borgoň, Kujan (70. Riska)

Futbalisti MFK po poslednom dvanástom kole III. futbalovej ligy – skupiny stred a prehre na ihrisku Kysuckého Nového Mesta figurovali na nelichotivom 14. mieste so ziskom iba 14 bodov a tak k poslednému stretnutiu jesennej časti nastúpili s odhodlaním naplno bodovať. Už z prvého útoku si vytvorili nebojácne hrajúci hostia čistú gólovú šancu, keď strelu Kašpara z 20 metrov Auxt vyrazil, ale v 2. minúte ho strelou z 25 metrov k žrdi prekvapil Húska. Domácich divákov i hráčov prekvapil znovu v 10. minúte keď sa dostal k odrazenej lopte v pokutovom území a s prehľadom zvýšil vedenie hostí. Domáci síce znervózneli, no výborne sa pohybovali, aktívne nabiehali do voľného priestoru a súpera zaskočili kombináciami na jeden dotyk. V snahe skorigovať výsledok sa dostávali postupne do šancí Borgoň, Bohuš i aktívne hrajúci Spišiak, ktorý po peknej kombinácii znížil vedenie Liptákov v 21. minúte a už o minútu vyrovnal stav stretnutia do prázdnej brány Bohuš. Domáci pokračovali v tlaku, no postupne zahodili gólové šance Mihál, Spišiak i Kujan. V nastavenom čase polčasu sa v skrumáži v pokutovom území presadil Tyčiak a lobom prekonal prizerajúcu sa obranu i brankára hostí, ktorí v druhom dejstve pridali na dôraze a spresnili hru, čo prispelo v 58 minúte k vyrovnaniu po technickej strele Kašpara. To už domáci dohrávali bez vylúčeného Bohuša a presilovku hostí eliminovali zvýšeným nasadením a obetavosťou v osobných súbojoch. Vytvárali si šance, no strely Mihála i najlepšieho hráča domácich Kučeru skončili mimo brány hostí. V 60. minúte narazil Borgoň loptu Kučerovi a ten poslal centrovanú loptu do 16-tky hostí a nabiehajúci Kujan predskočil vybiehajúceho brankára Frigmanského a zabezpečil domácim vedenie. V závere stretnutia ešte mohol pohodlne vyrovnať Olejár, no z 5 metrov prestrelil bránu MFK. S predvedenou hrou, keď v oslabení dokázali hráči MFK otočiť nepriaznivý stav, mohli byť spokojní nielen hráči, ale i početní diváci. A tak si v poslednom jesennom kole zvolenskí futbalisti pripísali zaslúžene plný bodový zisk. (Masarik)

Ostatné výsledky 13. kola: Kremnička – R. Sobota B 4:0, Rakytovce – D. Kubín 0:3, Podbrezová B – Žiar nad Hronom 0:1, K. Lieskovec – K. N. Mesto 3:2, Čadca – T. Teplice 3:0, Bánová – Ružomberok B 2:1, Bytča – B. Bystrica B 3:2.

ŽK: 1 – 2. ČK: 0 – 1

Pred 100 divákmi rozhodoval Majer (Svidník)

Kováčová: I. Volko – Droba (78. Zošiak), Végh, Plavec, Révay, Zbončák, I. Volko, Páleník, Koreň, Sabo.

Vo vyrovnanom zápase sa ako prví dostali k slovu hostia. V 38. min. sa z priameho kopu strelecky presadil Végh. Na začiatku druhého dejstva sa presadili aj domáci a z pokutového kopu vyrovnali. O desať minút na to sa Žarnovica presadila po druhý raz a ako sa neskôr ukázalo, tento moment bol v zápase rozhodujúci. Hostia už totiž nedokázali vyrovnať aj napriek niekoľkým šanciam. (Kocúr)

D. Niva – Detva 3:1 (1:0)

Góly: Babiak 2, vlastný - Rapčan

ŽK: 2 – 4.

Pred 100 divákmi rozhodoval Laciak (Lučenec)

D. Niva: Polc – Slosiarik, Švarc, Ján Baláž, Jaroslav Baláž, Krkoš, Števák, Korpáš (60. Kolárik), Martin Babiak, Klandúch, Martin Baláž.

Detva: Rusnák – Chlebničan, Čipčala, Murín, Víťazska, Chamula, Rapčan, Novák, Lapin, Krekáň, Machovič (53. Horník).

V derby lepšie začali domáci. V 25. min. sa ujala Dobrá Niva šťastným gólom vedenia, keď si hosťujúci hráč zrazil hlavou loptu do vlastnej siete. V závere polčasu ešte mohol zvýšiť Martin Baláž, v sľubnej časti ale nedal. V druhom polčase hostia v 65. min. vyrovnali zásluhou Rapčana. Po tomto momente hra znervóznela a obe mužstvá ju kúskovali. Rozhodnutie prišlo v závere, keď sa v priebehu desiatich minút dvakrát presadil Martin Babiak a rozhodol o dôležitých bodoch pre Dobrú Nivu. (Slosiarik)

Podlavice – Dudince 5:1 (2:1)

Góly: Toka 2, Rumanovský 2, Haviar – Véger.

V súboji dvoch mužstiev z hornej polovice tabuľky jasne dominovali domáci futbalisti, ktorí boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Ako tak vyrovnaný bol iba prvý polčas, v druhom sa Podlavice dokázali presadiť strelecky a zaslúžene vyhrali.

Ostatné výsledky 13. kola: Žiar nad Hronom B – N. Baňa 1:3, D. Hámre – P. Č. Balog 2:1, Hrochoť – Radvaň 2:2, Priechod – Š. Bane 2:1.

14. Žiar B 13 1 4 8 13:28 7

Futbal mladých: III. liga st. dorast: L. Mikuláš – Zvolen 4:2 (1:1) Pavúk, Ostrihoň, III. liga ml. dorast: L. Mikuláš - Zvolen 0:1 (0:0) Kuchár Juraj, V. liga dorast: I. tr. dorast: II. liga stž: Krupina – Zvolen 1:2 (1:0) Kuchár Juraj, Lietava, II. liga mlž.: Krupina - Zvolen 1:1 (1:0) Krkoš, III. liga stž.: Zvolen – Brusno 3:1 (2:0) Šulek, Roziak, Kuchár Marek, III. liga mlž.: Zvolen – Brusno 1:2 (1:1) Hliva.

2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.