Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Štácia úspešná vďaka zdrvujúcemu finišu

Posledný deň v roku 2005 sa konal 55. ročník silvestrovského futbalu

Zvolen – Vyrovnať historickú bilanciu - taký bol zámer futbalistov FC Mesto na jubilejnom 55. ročníku silvestrovského futbalu AC Mesto – FC Štácia. Na pomoc si mešťania i preto povolali primátora mesta Zvolen Miroslava Kuseina. Ten bol prvým primátorom v histórii silvestrovských zápasov, ktorý sa predstavil aj na ihrisku. Tradičné dejisko stretnutia, ihrisko SPŠ – strojníckej, bolo zavalené množstvom snehu a i preto sa na poslednú chvíľu uvažovalo o presune zápasu na novovybudované ihrisko s umelou trávou. Napokon situáciu zachránil traktor, ktorý si so snehom čiastočne poradil. Pre FC Mesto sa zápas nezačal zle. Skóre otvoril Marián „Brčo“ Borgoň už v 7. minúte, vyrovnanie prišlo o štyri minúty – jedenástku premenil ďalší hráč zvolenskej Lokomotívy Robo Banski. Misku váh na stranu Štácie naklonil Peter Lihan v 20. minúte. Po tomto góle sa hostia prebrali z letargie a do útoku zavelil Ostrihoň. Ten v 29. minúte vyrovnal a prebudil hráčov FC Mesto. Najkrajšiu akciu zápasu, ktorá uviedla do varu aj početné publikum, potom predviedla trojica Mistrik – Ostrihoň a Borgoň. Posledný menovaný, ktorý bol špílmacherom svojho tímu, zvyšoval na 2:3. Do polčasu ešte pridal štvrtý gól hostí Páleník a zdalo sa, že Mesto vyrovná celkovú bilanciu. Ich koncepciu ale narušil hlavný rozhodca Zelník. Ten ako na bežiacom páse udeľoval mešťanom jednu kartu za druhou. Čo na tom, že to bola karta zelená a hráči miesto trestu dostali odmenu v podobe gorbačovky, ktorú podával zdravotník Jozef Grolmus, keď ich táto udalosť vyviedla z miery a v druhom polčase boli ako vymenení. V 73. min. znížil Jozef Hrdlička, riaditeľ zvolenskej Lokomotívy, ktorý je zároveň zamestnancom magistrátu. A tak mu neprajníci po góle v sieti Mesta zakričali, že v januári dostane výpoveď. Priaznivci Štácie ho však utešovali, že mu vybavia flek na železnici. Pohroma sa na Mesto privalila v samotnom závere. V 87. minúte vyrovnal Milan Flašík a dve minúty na to pridal piaty gól Štácie s prehľadom hrajúci Lihan. Mesto v závere chcelo aspoň vyrovnať, no času bolo málo a tak sa zápas skončil jednogólovým víťazstvom Štácie. Po štyroch rokoch sa tak tradičný silvestrovský duel skončil inak ako remízou 5:5.

(mp)

AC Štácia – FC Mesto 5:4 (2:4)

Gólový film: 20. a 69. Lihan, 11. R. Banski (11 m), 73. Hrdlička ml., 87. Mil. Flašík – 7. a 38. Borgoň, 29. Ostrihoň, 40. Páleník.

Rozhodovali: Zelník – Slatinský, Fazekaš – 500 divákov.

Zostavy:

AC Štácia: Repáš (Volko) – A. Banski, R. Banski, Bíreš ml., Lihan, Grznár, Novosad, Homola, Jozef Hrdlička ml., Milan Flašík, Marián Flašík, Jícha ml., Zdechovan, Kelemen, Mazúch, Kučera, Vojtek. Tréner: Jozef Hrdlička st.

FC Mesto: Konček (Maga) – Ostrihoň, Kopičár, Oťahel, J. Mistrík, Borgoň, Ťavoda, Rausa, Kusein, Kocúr, Jalakša, Páleník, Hrbáň, Ďurčík, Ježík. Tréner: Vojtech „Béla“ Mozoláni.

Celková bilancia: AC Štácia - FC Mesto 55 zápasov - 21 - 15 - 19.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji