Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Skončila sa základná časť, ide do tuhého

Hokejisti HKm Zvolen neprehrali osem zápasov v rade. Zvládli aj tri posledné zápasy základnej časti, cenné je hlavne víťazstvo v Košiciach. Do štvrťfinále idú z tretieho miesta a stretnú sa so Žilinou.

52. kolo: HKm Zvolen - MsHK Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Weissman, 9. Weissman (Bonni), 14. Bonni (Klepáč), 38. Plavucha (Cibula, Turek), 40. F. Turek (Babka, Plavucha) - 1. Droppa (Gron), 25. Krajčí (Gron, Kontšek)

Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Valach, Krpelec, 1600 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Klepáč, Škuta, Bonni, Priechodský - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Paciga - Hanzal, Gašpar, L. Jurík (41. Škvaridlo)
Vo Zvolene sa hral útočný hokej s množstvom šancí. Hostia vsietili rýchly gól už v 45. sekunde, keď Droppa spoza kruhu trafil puk pod hornú žŕdku Šimonovičovej svätyne. Domáci sa rýchlo spamätali. Po chybe žilinskej obrany sa puku zmocnil Weissmann, natlačil sa pred Lipovského a po 44 sekundách vyrovnal. V 9. min skóroval z uhla opäť Weissmann a v 14. min od modrej čiary zvýšil na 3:1 kanadský obranca v službách Zvolena Bonni. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom. Šechný nepresnou prihrávkou založil rýchlu kontru a prvý žilinský útok sa po peknej kombinácii postaral o zníženie na 3:2. Na konci akcie v 25. min bol Krajčí. Na druhej strane Lipovský kapituloval v 38. min, keď Plavucha strelou spomedzi kruhov zvýšil na 4:2. Ďalší gól strelil Žilinčanom v presilovke Turek a o zápase bolo rozhodnuté. V poslednej časti hry sa nič mimoriadne nestalo.
Ostatné výsledky 52. kola: L. Mikuláš – Martin 2:3, Slovan Bratislava – Nitra 3:1, Trenčín – Poprad 4:1, Skalica – Košice 1:3.

53. kolo: HC Košice - HKm Zvolen 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Góly: 12. Podhradský (Špelda), 13. Lipiansky (Krayzel, Lažo), 55. Milan Varga (Dravecký) - 4. M. Bartek (J. Čierny, Babka), 21. Plavucha (Bartek, Babka), 26. Bonni (Weissmann, Beran), 38. F. Turek (Plavucha, Klepáč)

Vylúčení: 10:13 na 2 min, navyše: Milan Varga (Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Jung, Lokšík - Gajan, Grečko, 8343 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Škuta, Klepáč, Bonni, Priechodský - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Paciga - Jurík, Gašpar, Škvaridlo.
Po desiatich rokoch sa hokej vrátil na košický štadión Ladislava Trojáka. Pri krste v Steel Aréne nastúpili Košičania proti Zvolenu. Už v polovici 4. min schladil zaplnené hľadisko Martin Bartek, ktorý prekonal domáceho Laca. V 8. min. sa o vyrovnanie pokúšal Podhradský, ale Šimonovič jeho strelu v presilovke vyrazil. V 12. min pri presilovke štyroch proti trom prekonal z uhla Šimonoviča Podhradský, ktorý dorážal Špeldovu strelu. O necelú minútu bolo 2:1 po tom, ako Krayzel vyhral buly a Lipiansky pohotovo zakončil. Na začiatku druhej tretiny hral Zvolen presilovku piatich proti trom a Plavucha dorážal Bartekovu strelu - 2:2. Pri vylúčení Kmiťa v 26. min sa Zvolen po druhý raz ujal vedenia, keď sa zblízka presadil Bonni. V 33. min zazvonila žŕdka na Šimonovičovej bránke po tvrdej rane Kledrowetza. Na zvolenskom gólmanovi si vylámal zuby aj Hvila po individuálnej akcii. V 39. min hrali hostia presilovku piatich proti trom a vyťažili z nej štvrtý gól, keď na konci kombinačnej akcie bol Turek. O kontaktný gól sa v 55. min postaral Dravecký, Košičania vo viac ako minútovej power play vyrovnať nedokázali.

Ostatné výsledky 53. kola: Žilina – Trenčín 3:1, L. Mikuláš – Skalica 2:2 pp, Poprad – Nitra 1:3, Martin – Slovan 2:2 pp.

HKm Zvolen - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)

Góly: 12. Cibuľa (Gašpar), 19. Plavucha (Cibuľa, Turek), 24. Turek (Cibuľa, Plavucha), 33. Beran (Weissmann, Škuta), 41. Klepáč (Šechný, Paciga) - 34. Valečko (Pavol Segľa), 39. Grman (Žemlička), 60. Pavol Segľa (Róbert Huna)

Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Ország, Lokšík - Korba, Krpelec, 1478 divákov.

Zvolen: Ševela - Babka, Štork, Škuta, Klepáč, Bonni, Priechodský, Velebný - Paciga, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Weissmann, Beran, Gašpar - Chovan, Jurík, Škvaridlo.
Skóre zápasu otvorili domáci, keď v 12. min Cibuľa vymietol šibenicu Falterovej svätyne. Pred koncom prvej tretiny zvýšil po peknej kombinačnej akcii Plavucha a na začiatku druhej tretiny vyhnal Faltera z bránky Turek. Zvolen zvýšil na 4:0 počas presilovky v 33. min zásluhou Berana. Liptáci zdvihli hlavu o 35 sekúnd neskôr, z presilovky znížil Valečko. O päť minút obranca Grman v početnej výhode znížil na rozdiel dvoch gólov, no nádeje Liptákov stlmil piatym presným zásahom Klepáč na začiatku tretej tretiny. Žemlička potom nepremenil trestné strieľanie, tlak hostí prišiel až v závere zápasu, no vyťažili z neho iba jeden gól. V 60. min upravil na 5:3 Pavol Segľa.

Najbližší program hokejistov HKm Zvolen:

Play off - štvrťfinále: 10. a 11. marca o 17,00 hod.: Zvolen – Žilina.

Marek PLANDOR

Štatistiky hokejistov HKm Zvolen

Hráči: Erik Weissmann 59 bodov (30 gólov + 29 asistencií), Richard Šechný 51 (14+37), Daniel Babka 46 (11+35), Michal Beran 39 (14+25), Filip Turek 35 (13+22), Ján Cibuľa 30 (14+16), Vlastimil Plavucha 27 (16+11), Peter Klepáč 23 (8+15), Rastislav Štork 22 (5+17), Marcel Hanzal 19 (7+12), Jozef Čierny 20 (8+12), Martin Bartek 18 (7+11), Ladislav Paciga 15 (8+7), Rastislav Gašpar 11 (4+7), Vítězslav Škuta 10 (2+8), Tomáš Škvaridlo 9 (6+3), Luboš Velebný 7 (1+6), Ryan Bonni 5 (3+2), Marek Priechodský 4 (1+3), Kamil Mahdalík 3 (1+2), Ján Šimčík 2 (1+1), Michal Chovan 2 (0+2), Lukáš Jurík 1 (1+0).