Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Skončili sme - jasná správa...

Zvolen – Zbohom, hokejové finále, zbohom, hokejová sezóna. Hokejisti HKm Zvolen nedokázali vyhrať ani v jednom štvrťfinálovom zápase a prehrali 0:4 na zápasy. Do Žiliny cestovali Zvolenčania za nepriaznivého stavu 0:2 v snahe vyrovnať stav série. To sa im nepodarilo, nevyhrali ani raz a tak do semifinále prvýkrát vo svojej histórii postúpila Žilina.

3. zápas: MsHK Žilina - HKm Zvolen 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) - stav série 3:0

Góly: 18. Krajčí (Kontšek, Kusovský), 37. V. Král (Hreus), 67. Hreus (Škorvánek) - 29. Cibuľa (Škuta), 60. J. Čierny (Plavucha, Šechný)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Jakubec - Miľovčík, Halecký, 3714 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Škuta, P. Klepáč, Bonni, Priechodský - Hanzal, Šechný, M. Bartek - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - J. Čierny, Beran, Weissmann - Škvaridlo, Gašpar, Paciga
Úvod tretieho súboja v sérii obstarala presilovka Zvolena o dvoch hráčov, no hostia 41-sekundovú výhodu nevyužili. K slovu sa potom dostali domáci. Gron po Dropovej prihrávke trafil v 6. min do betónu zvolenského gólmana a Králova strela v 9. min. šla mimo. Na opačnej strane Plavucha namieril zblízka iba do Lipovského. Hreusovu príležitosť o chvíľu Šimonovič na dvakrát zneškodnil a po nepremenených šanciach Plavuchu a Hanzala sa radovali až domáci. Krajčí v 18. min. tečoval Kontšekovu strelu a Žilina sa ujala vedenia. Príležitosti Gálika a Kokavca otvorili druhú časť. Na opačnej strane im kontrovala strela Priechodského. V 29. min Cibuľovu strelu Lipovský trochu podcenil a puk skončil za jeho chrbtom. Zvolen sa dostal opäť do tempa, Škvaridlo len len že nezvýšil. V 37. min. ale Hreus vybojoval v rohu klziska pri presilovke puk, prihral ho pred bránku Královi a český legionár v drese vlkov naklonil misky váh na domácu stranu. Vyrovnaná tretia tretina svedčala viac domácim, ktorí v závere mohli rozhodnúť po šanciach Gálika a Hreusa o prvom víťazstve v riadnom hracom čase. Víťazné ovácie tribún však tesne pred koncom zastavil Jozef Čierny, ktorý šesť sekúnd pred koncom vyrovnal. Predĺženie bolo opatrné, no v 67. min. sa dostal k puku Hreus a strelou k ľavej žrdi rozhodol o treťom víťazstve vlkov nad Zvolenom.

Peter Mikula (tréner Zvolenu): „Bolo to podobné stretnutie ako tie vo Zvolene. V druhej tretine sme po vyrovnaní dobre vykrývali stred poľa, pribrzdili nás však vylúčenia. Mali sme prevahu, no neboli sme úspešní v koncovke a v predĺžení. Rozdiel bol dnes najmä v efektivite.“

4. zápas: MsHK Žilina - HKm Zvolen 4:3 po predĺžení (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0) - konečný stav série: 4:0, do semifinále postúpila Žilina

Góly: 12. Špilár (V. Král), 19. Hreus (Špilár), 51. Kokavec (M. Gálik, Dlouhý), 67. M. Gálik (Nádašdi) - 20. Klepáč (Beran), 29. M. Bartek (Klepáč), 35. J. Čierny (Beran)

Vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Babka a Plavucha (obaja Zvolen) 10 min. za nešportovú hru, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jung, Jonák - Bulko, Pavlovič, 4725 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, P. Klepáč, Škuta, Štork, Bonni, Priechodský - M. Bartek, Šechný, Weissmann - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Paciga, Beran, J. Čierny - Jurík, Gašpar, Škvaridlo, Hanzal

Štvrtý štvrťfinálový zápas Žiliny so Zvolenom sa začal lepšie pre hostí. Zvolen mal výhodu presilovky už v úvodnej minúte, no gól mohol dať na opačnej strane Kontšek. Od 8. min. hrali domáci 110 sekúnd vo výhode o dvoch hráčov, vážnejšiu šancu si však nevytvorili. Král po skončení presiloviek však zachytil odrazený puk, posunul ho Špilárovi, ktorý zblízka poľahky do odkrytej bránky otvoril skóre. Oravec a potom Verčík mohli zvýšiť vedenie domácich, to sa však podarilo až Hreusovi v 19. min., keď na dvakrát zblízka prekonal gólmana Zvolena. O 17 sekúnd však Klepáč po samostatnej akcii dostal puk za Lipovského a hostia sa vrátili do zápasu. V druhej časti mohol zvýšiť vedenie vlkov Hreus a po ňom Špilár. V 27. min. sa začala ďalšia presilovka Žiliny o dvoch hráčov, no domáci v nej inkasovali, keď dobre hrajúci Klepáč potiahol puk, jeho strelu Lipovský vyrazil len pred Barteka, ktorý sedem sekúnd po vypršaní svojho trestu vyrovnal. V 34. min. zvonila po Klepáčovej strele konštrukcia žilinskej bránky a o minútu už Zvolen vôbec prvýkrát v sérii viedol. Beranov teč stihol Lipovský len zblokovať pred Čierneho, ktorý puk bez váhania poslal do siete. Šance sa potom rodili na oboch stranách, no gól priniesla až 51. min., keď Gálik prihral do dobrej pozície Kokavcovi a jeho krížna strela do ľavého rohu znamenala opäť vyrovnanie. Zvolen sa nevzdával, mal výhodu presilovky, v 58. min. Čierneho bekhend a v 60. min. dve Cibuľove strely takmer rozhodli o víťazovi. Necelú pol minútu pred koncom váhal s gólovou strelou Špilár, a tak sa predlžovalo. V predĺžení donútili k väčším zákrokom gólmanov najskôr v 65. min. Šechný a o minútu neskôr Gron. Rozhodnutie celej série prišlo v 67. min., keď Gálik strelou spoza kruhov prestrelil Šimonoviča. Žilina tak zaslúžene prvýkrát v histórii postúpila do semifinále play - off.

Marek PLANDOR

Ostatné štvrťfinálové zápasy:

Slovan Bratislava – Košice 3:4, 1:4, 0:2, 2:3 – konečný stav série 0:4 (do semifinále postúpili Košice), Trenčín – Poprad 0:1, 0:2, 1:3, 1:2 – konečný stav série 0:4 (do semifinále postúpil Poprad), Nitra – Skalica 4:5 pp, 4:1, 3:4 pp, 1:0, 3:4 ts – stav série 3:3. Zvolenčania v číslach – play off: Martin Bartek 3 body (1 gól + 2 asistencie), Jozef Čierny 2 (2+0), Daniel Babka 2 (1+ 1), Beran 2 (1+1), Plavucha 1 (1+0), Cibuľa 1 (1+0), Šechný 1 (0+1), Bonni 1 (0+1).