Zvolen s predposlednou Bytčou doma uhral len bod

III. liga

Zvolen - Bytča 1:1 (1:1)

Góly: 30. Bohuš – 26. Chrenko. ŽK: Bohuš, Želiezka – Mahút. ČK: Mahút. Rozhodoval: Turňa, 200 divákov.

Zvolen: Valach – Riska, Cvejkuš (87. Pavúk), Konček, Pavlík, Spišiak, Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Želiezka (70. Slaný). Tréner: J. Oravec.

Futbalisti Zvolena monotónnou nátlakovou hrou s nakopávaním lôpt stredom mali problém sa presadiť. Valach v domácej bráne musel obetavým zákrokom čeliť gólovej strele Čikotu hneď po výkope, keď domáci podcenili akciu hostí po ľavom krídle. Po štvrťhodine pohrozili opäť, keď Chrenko nastrelil iba Valacha, ktorý zlikvidoval i Gajdošíkov strelecký pokus. V 26 minúte podcenila obrana domácich rýchlu rozohrávku a Chrenko strelou ponad vybiehajúceho Valacha otvoril skóre stretnutia. Domáci spresnili hru a pritlačili súpera, čo v 30. minúte prinieslo vyrovnanie gólom po Končekovom rohu, keď Bohuš presnou hlavičkou prekonal Hájka. Do konca prvého polčasu zaujala iba Detkova hlavička nad, Spišiakov prienik, Bohušova strela nad a Kučerov priamy kop z hranice pokutového územia, ktorý Hájek s námahou vytlačil na roh. Úvod druhého dejstva bol v réžii domácich. Hostia vytrvalo faulovali, na čo doplatil vylúčením Mahút, MFK však polhodinovú presilovku nevyužili, aj keď si šance postupne vytvárali. Hostia zdržiavali hru, často viac ležali na trávniku ako hrali a Valacha v domácej bráne vážnejšie neohrozili. (Masarik)

SkryťVypnúť reklamu

Ostatné výsledky 23. kola: Čadca – R. Sobota B, K. Lieskovec – Bánová 0:0, Podbrezová B – Dukla BB B 0:1, Rakytovce – Ružomberok B 1:1, Kremnička – T. Teplice 0:3, D. Kubín – K. N. Mesto 4:4, Žiar nad Hronom – L. Mikuláš 3:2.

16. R. Sobota B 22 6 2 14 19:55 20

Ďalší program: 21. mája o 17,00 hod.: B. Bystrica B – Zvolen, R. Sobota B – Žiar nad Hronom, L. Mikuláš – D. Kubín, K. N. Mesto – Kremnička, T. Teplice – Rakytovce, Ružomberok – Podbrezová B, Bytča – K. Lieskovec, Bánová – Čadca.

V. liga

D. Hámre – Kováčová 4:3 (2:2)

Góly: Zeleňák, Repiský, Frimm, Kramár - M. Szabo 2, Koreň

ŽK: 1 - 3

Pred 100 divákmi rozhodoval Talán (Hr. Zálužany)

Kováčová: Volko Milan – Zošiak, Katina, Végh, Révay, Konček, Volko Igor, Mistrík, Szabo R., Szabo M., (80. Zbončák), Koreň

Hostia, ako sa už stáva pomaly pravidlom, mali slabý začiatok stretnutia a už v 10. minúte prehrávali 2:0. Po zlepšenej hre a chybách v domácej obrane sa Kováčovej podarilo do polčasu vyrovnať. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa ujali vedenia 3:2. Domáci sa však vzchopili a dvoma gólmi (z toho jeden z jedenástky) zvrátili vývoj stretnutia a nakoniec vyhrali 4:3. (Sliacky)

D. Niva – Hrochoť 3:1 (2:1)

Góly: J. Baláž 2, Šimko - Poničan

ŽK: 1 - 3

Pred 120 divákmi rozhodoval Rendla (Žarnovica)

D. Niva: Lehocký – Slosiarik (60. Klandúch), Jelok, Ján Baláž, Miroslav Baláž, Jaroslav Baláž, Pšenica, Mokoš, Babiak, Šimko, Martin Baláž.

Na výborne pripravenom teréne sa hral futbal dobrej úrovne. Dobrá Niva od začiatku stretnutia mala iniciatívu vo vlastných rukách a vypracovala si niekoľko sľubných šancí. Využila dve, keď úspešnými strelcami boli kapitán Ján Baláž a Šimko. Hrochoti sa podarilo do polčasu znížiť z ojedinelého protiútoku. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, domáci naďalej určovali tempo zápasu a snaživého súpera do šancí nepúšťali. Zaslúžené víťazstvo domáceho celku spečatil svojim druhým gólom Baláž. (Koštialik)

Dudince – P. Č. Balog 2:1 (1:1)

Góly: Megyesi, Harach M. – Kleskeň ( 11 m)

ŽK: 2 - 3

Pred 100 divákmi rozhodovala Vanková z Kosorína

Dudince: Ehn – Vankovic E., Danko, Felyo, Bačík, Harach M., Dodok P., Kralina M., (72. Kováč), Bielik (58. Ľalík), Megyesi, Dodok R.

Úvod stretnutia patril domácim, ale po chybe domácej obrany sa hostia v 10. minúte ujali vedenia Kleskeňom. Domáci vyrovnali v 32. minúte z jedenástky, ktorú premenil Megyesi. Domácim patril druhý polčas, tí ale zahodili veľa šancí, hostia hrozili len z protiútokov, boli však nebezpečné. Domácich vykúpil až v nadstavenom čase M. Harach, ktorý rozhodol o víťazstve Dudiniec. (Dráb)

N. Baňa – Detva 3:1 (2:0)

Góly: Švec 2, Turčan - Machovič

ŽK: 1 - 0

Pred 200 divákmi rozhodoval: Pinter.

Detva: Strečko – Murín (70. Rusnák), Jacenko, Halaj, Melich, Rapčan, Košúth, Novák, Lapin, Machovič, Chamula (83. Vais).

V zápase priemernej úrovne dominovalo jednoznačne domáce mužstvo. Hráči N. Bane boli futbalovejší a hosťom dovolili veľmi málo. Detvancom sa podarilo skorigovať stav zápasu v 75. minúte Machovičom, ktorý využil chvíľkovú nekoncentrovanosť domácich. Stretnutie sa potom už len dohrávalo v strede ihriska, ani jedno mužstvo bránku súpera neohrozilo. (Hanes)

Ostatné výsledky 21. kola: Žiar B – Priechod 4:3, Podlavice – Š. Bane 5:1, Žarnovica – Radvaň 5:1.

14. Detva 20 4 2 14 18:40 14

Ďalší program: 21. mája o 17,00 hod. – 22. kolo: Kováčová – N. Baňa, Detva – Dudince, Priechod – D. Niva, P. Č. Balog - Žarnovica, Radvaň – Podlavice, Š. Bane – Žiar nad Hronom B, Hrochoť – D. Hámre.

Futbal mladých

III. liga st. dorast: Čadca – Zvolen 1:1 (0:0) Katreniak, III. liga ml. dorast: Čadca – Zvolen 2:0 (0:0), V. liga dorast: dohrávka: Lutila – D. Niva 2:3 (2:0) Špánik 2, Korpáš, D. Niva – Medzibrod 2:2 (1:0) M. Kyslý 2, II. liga st. žiaci: Podbrezová B – Zvolen 3:2 (0:1) Molnár, Konôpka , II. liga ml. žiaci: Podbrezová B – Zvolen 1:0 (0:0), III. liga st. žiaci: Heľpa – Zvolen B 2:1 (1:1) Kupec, Lučenec B – D. Niva 6:0 (1:0), III. liga ml. žiaci: Heľpa – Zvolen B 0:11 (0:6) Gavrillo 4, Špekker 3, Machava 2, Balko, Periczel, Lučenec – D. Niva 5:2 (2:0) P. Cibuľa, Gašpar, ObFZ ml. žiaci: Vígľaš – Pstruša – Zvolen C 0:5 (0:1) Chňapek 2, Borgoň, Udvardy, Plichta.