Góly: Kašpar, Bella, Olejár (11m) - Detko

Zvolen: Valach – Konček, Banski, Kučera, Pavlík, Kujan, Bohuš, Vrbiniak, Borgoň, Slaný, Detko.

Góly: 53., 69. a 82. Rapčan, 77. Michaliga

ČK: 65. Bohuš – 65. Podlucký

Pred 150 divákmi rozhodoval P. Turňa (Brezno).

Zvolen: Špano – Pavlík, Banski, Kučera, Cvejkuš, Spišiak (68. Slaný), Borgoň (78. Ostrihoň), Bohuš, Konček (73. Riska), Detko, Vrbiniak. Tréner: Ján Oravec.

SkryťVypnúť reklamu

Do dôležitého zápasu vstúpili domáci aktívnejšie, už v 6. min sa v dobrej príležitosti ocitol Detko. Hostia postupne hru vyrovnali a prvýkrát pohrozili v 13. min., keď Špano neudržal trestný kop a Michaliga dorážal hlavou nad bránu. Zvolenčania sa opäť dostali do dvoch dobrých príležitostí v 17. a 23. min., keď Pavlík nezužitkoval hlavou center Banskeho a neskôr ten istý hráč z blízka netrafil bránu Grambličku. Záver polčasu patril Žiarčanom, v 41. min po dlhom autovom vhadzovaní nebezpečne zakončoval Maruniak a o tri minúty nedosiahol na center Puliš. Druhý polčas začali lepšie domáci, ale nedarila sa im finálna prihrávka. Aktivitu domácich prerušil v 53. min. Puliš, ktorý odcentroval na Rapčana a ten otvoril skóre. Hostia prebrali iniciatívu a využívali aj svoje šance. Najprv v 69. min. po samostatnej akcii dal gól opäť Rapčan a v 77. min. nedal Španovi šancu po krížnej strele Michaliga – 0:3. Keď nedokázali domáci nevyužiť ani šance Detka a Vrbiniaka, o zápase bolo rozhodnuté. Výsledok stanovil svojim tretím gólom Rapčan, ktorý v 82. min. upravil na 0:4. Po tomto stretnutí bol pre neuspokojivé výsledky odvolaný tréner Ján Oravec.

Pavol Žabenský

Ostatné výsledky: 28. kolo: R. Sobota B – Kremnička 6:0, D. Kubín – Rakytovce 3:3, Žiar n/H – Podbrezová B 1:1, K. N. Mesto – K. Lieskovec 2:1, T. Teplice – Čadca 1:2, Ružomberok B – Bánová 1:1, Dukla BB B – Bytča 4:0, 29. kolo: Dukla BB B – R. Sobota B 5:0, Bytča – Ružomberok B 2:3, Bánová – T. Teplice 0:0, Čadca – K. N. Mesto 1:1, K. Lieskovec – L. Mikuláš 0:5, Podbrezová B – D. Kubín 3:0, Rakytovce – Kremnička 3:0 - nedohrané.

16. K.Lieskovec 29 8 2 19 29:73 26

Program 30. kola – 18. júna o 17,00 hod.: D. Kubín – Zvolen, R. Sobota B – Rakytovce, Kremnička – Podbrezová B, Žiar n/Hronom – K. Lieskovec, L. Mikuláš – Čadca, K. N. Mesto – Bánová, T. Teplice – Bytča, Ružomberok B – Dukla BB B.

V. liga

Priechod – Kováčová 0:2 (0:0)

Góly: 68. Páleník, 85. Zbončák

ŽK: 2 - 1

Pred 200 divákmi rozhodoval Košarnik (Š. Bane).

Kováčová: Kružliak – Zošiak, Plavec, Katina, Révay, Kocúr, I. Volko, Mistrík, Páleník, Koreň, Zbončák (88. Strapko).

Hostia pricestovali do Priechodu so snahou pokúsiť sa získať cenné body. Na zápas boli dobre pripravení , čo dokazovali hneď od začiatku stretnutia. Vytvorili si aj gólove šance, ktoré ale nepremenili Volko a Zbončák. A konečne pri nich stálo aj potrebné šťastie, keď domáci trafili dvakrát konštrukciu brány. V druhom polčase hráči Kováčovej svoju snahu vystupňovali ešte viac a dočkali sa aj ovocia v podobe gólov. Po peknej kombinácii otvoril skóre v 68. min. Páleník. Domáci mali taktiež náznaky šancí, ale obrana Prameňa na čele s brankárom im nedovolili presadiť sa. Naopak, v 85. min. po individuálnej akcii rozhodol o výsledku Zbončák. Pomohol tak získať svojmu mužstvu dôležité body. (Sliacky)

D. Niva – P. Č. Balog 4:4 (1:2)

Góly: Baláž 2, Šimko, Babiak

Žiar n/Hronom B – Detva 0:1 (0:0)

Góly: 75. Lapin

ŽK: Bez kariet.

Hralo sa pred 100 divákmi.

Detva: Rusnák – Murín, Jacenko, Moravčík, Rapčan, Novák, Bystriansky (80. Halaj), Lapin, Chamula (85. Vais), Krekáň, Machovič.

V prvom polčase bol priebeh hry vyrovnaný. Hralo sa v slušnom tempe, obidve mužstvá si vypracovali minimum šancí. Väčšinou sa dej odohrával medzi šestnástkami. Do druhého polčasu vstúpila Detva náporom a pritlačila domácich k vlastnej bráne. Jej tlak vyvrcholil gólom v 75. min., keď Lapin potrestal zaváhanie žiarskej obrany. Od tohto momentu sa hostia stiahli a sústredili sa na obranu. Dostali sa pod veľký tlak, ktorému odolali aj so šťastím. Domáci nastrelili niekoľkokrát konštrukciu ich brány. Zápas tak doviedli do šťastného konca a odniesli si dôležité body. (Hanes)

Žarnovica – Dudince 3:4 (1:2)

Góly: M. Harach 2, Megyesi, R. Dodok

ŽK: 1 - 2

Pred 150 divákmi rozhodoval Nozdrovický.

Dudince: Éhn – Felyo, Danko, Palkovič, Bačík, M. Harach, P. Dodok (84. Solomoši), Kralina (57. Harach), Vankovic, Megyesi, R. Dodok.

Dudince počas celého zápasu mali navrch. Do polčasu strelili dva góly, ktoré ich však uspokojili. Využili to domáci, dali im gól do šatne a po prestávke dokonca vyrovnali. Hostia sa opäť ujali vedenia, ale Žarnovica pokračovala v ,,prestrelke“ naďalej – 3:3. O všetkom rozhodol R. Dodok, ktorý prehodil v 86. min brankára. Dudince tak potvrdili svoje postavenie v súťaži. (Teren)

Ostatné výsledky 25. kola: Hrochoť – Š. Bane 0:0, D. Hámre – Radvaň 4:1, Podlavice – N. Baňa 2:0.

14. Detva 25 6 3 16 25:48 21

Program 26. kola – 18. júna: Kováčová – Žarnovica, Dudince – Podlavice, Detva – D. Niva, N. Baňa – Žiar n/H B, P. Č. Balog – D. Hámre, Radvaň – Hrochoť, Š. Bane – Priechod.

Futbal mladých: III. liga dorast: starší: Zvolen – L. Mikuláš 1:2 (0:1) Kudlík, P. Č. Balog – Zvolen 2:5 (2:3) Kudlík 2, Maliník 2, Rerich, mladší: Zvolen – L. Mikuláš 0:0, P. Č. Balog – Zvolen 3:0 (2:0), IV. liga dorast: Sliač – M. Kameň 1:0 (0:0), V. liga dorast: D. Niva – Kremnička 3:3 (1:2) Špánik 2, Kyslý, II. liga žiaci: starší: Podlavice B – Zvolen 2:4 (2:1) J. Kuchár 2, Konôpka, Paraj, Dukla BB B – Sliač 1:1 (1:0) Németh, Sliač – Č. Balog 3:2 (2:1) Németh 2, Šalko, mladší: Podlavice B – Zvolen 0:4 (0:3) Krkoš 2, Strhársky, Šimkovič, Dukl BB B – Sliač 4:0 (0:0) , Sliač – Č. Balog 0:5 (0:2) , III. liga žiaci: starší: Zvolen B – N. Baňa 5:0 (4:0) Labaj 2, Koska, M. Kuchár, Roziak, Očová – D. Niva 0:2 (0:1) Ziman, Michalík, mladší: Zvolen B – N. Baňa 3:1 (0:1) Gavrilo 2, Špekker, Očová – D. Niva 0:2 (0:2), ObFZ ml. žiaci: Zvolen C – Krupina B 5:2 (2:1) Borgoň 2, Udvardy 2, Vatra.