Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Na Rona Cupe skončil HKM posledný

Zvolenskí hokejisti sa 10. – 12. augusta zúčastnili už 13. ročníka hokejového turnaja Rona Cup v Trenčíne. Na turnaji štartovali po tri mužstvá zo Slovenska a z Čiech. Z našej extraligy sa na turnaji, okrem domácej Dukly Trenčín a HKm Zvolen (už siedma účasť na turnaji), premiérovo predstavili aj naši úradujúci majstri, hokejisti MšHK Žilina. Z českých tímov sa Rona Cupu už tradične zúčastnili HC Hamé Zlín, HC Oceláři Třinec a HC Vsetín. Víťazom turnaja, na ktorom odohrali vzájomné zápasy len Slováci s Čechmi, sa stali hokejisti Žiliny, ktorí na druhú priečku odsunuli vlaňajších obhajcov prvenstva HC Hamé Zlín. Nedarilo sa našim hokejistom, ktorí obsadili posledné 6. miesto. Napriek nelichotivému umiestneniu hokejisti HKM svoju hru oproti predchádzajúcim zápasom zlepšili, ale na renomovaných súperov to stále nestačilo. Azda najvyrovnanejší zápas odohrali proti hokejistom Zlína, kde až v záverečnej tretine o výsledku rozhodla skúsenosť súpera a nepozornosť našich hokejistov. Na turnaji sa vyhlasovali aj najlepší jednotlivci. Najlepším brankárom turnaja sa stal Igor Murín zo Zlína, najlepším obrancom Jiří Kučný zo Vsetína a útočníkom Peter Barinka z Trenčína.

Výsledky Zvolena:

HKM Zvolen – Vsetín 4:4 (2:3, 2:1, 0:0)

Góly Zvolena: 2. Hrčka (Krayzel), 18. Dian (Jaško), 26. Dian (Kubenko), 37. Paciga (Cibuľa)

Samostatné nájazdy: 2:1

Zvolen: Šimonovič – Babka, Velebný, Hrčka, Priechodský, Juraško, Ščibran, Kubaliak, Cibuľa, Turek, Paciga, Čierny, Gašpar, Kubenko, Krayzel, Jaško, Dian, Jurík, Filo, Škvaridlo

Zvolenčania vstúpili do turnaja remízou v zápase so Vsetínom, keď vyhrávali po góle Hrčku. V ďalšom priebehu zápasu však už len doťahovali náskok súpera a na konečných 4:4 vyrovnával Paciga.

HKM Zvolen – HC Hamé Zlín 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly Zvolena: 18. Jaško (Jurík), J. Čierny (Kubenko)

Zvolen: Šimonovič – Babka, Štork, Hrčka, Priechodský, Velebný, Ščibran, Kubaliak, Juraško, Krayzel, Turek, Paciga, Čierny, Gašpar, Kubenko, Jurík, Jaško, Škvaridlo, Chovan, Dian, Filo

Zvolenčanom sa počas prípravy nevydaril ani druhý zápas proti Bokrošovmu Zlínu. Vo vyrovnanom zápase rozhodla o prehre Zvolena záverečná tretina, v ktorej hokejisti Zlína strhli víťazstvo na svoju stranu v rozpätí dvoch minút.

HKM Zvolen – HC Oceláři Třinec 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Gól Zvolena: 56. Chovan

Samostatné nájazdy : 2:1

Zvolen: Šimonovič – Babka, Štork, Hrčka, Priechodský, Velebný, Ščibran, Kubaliak, Juraško, Krayzel, Turek, Paciga, Gašpar, Čierny, Kubenko, Jaško, Jurík, Škvaridlo, Chovan, Dian, Filo

Zvolenčanom sa nevydaril ani posledný zápas na turnaji. Třinec mal počas celého zápasu prevahu, čo v zápase skúpom na góly potvrdil dvoma gólmi. Zvolenčanom sa podarilo znížiť až zásluhou Chovana, ktorý prekonal Biegla až 4. min. pred koncom.

Ostatné výsledky: Žilina – Zlín 0:4, Trenčín – Třinec 3:2, Žilina – Třinec 6:1, Trenčín – Vsetín 1:2, Žilina – Vsetín 5:1, Trenčín – Zlín 2:1

Hokej mladých

6. ročník HT: Martin - Zvolen 3:5 (1:2, 0:2, 2:1) góly ZV: Fekiač 2x, Ľupták, Parničan, Pospíšil, Nitra - Zvolen 8:3 (4:1, 3:1, 1:1) góly ZV: Škoda 2x, Al-Muaqet.