Nechutné „predstavenie“ hráčov v zápase Inter Zvolen - Budča

Očová – V. Pstruša 3:2 (2:1)

Góly: Novák, Haring, Špano – Golian, vlastný

ŽK: 2 - 2

Pred 120 divákmi rozhodoval Mišúth.

V slabom derby zápase domáci zvíťazili. Víťazný gól však domáci vsietili až v 96. minúte.

Sielnica – Sliač 1:1 (1:1)

Góly: Jesenský - Taračka, ŽK: 3 – 2, ČK: 1 - 1, pred 200 divákmi rozhodoval Kučera.

Sielnica: Paprčka – Drahoň, M. Lesaj, F. Lesaj, Mičuda, Mar. Menyhert, Piták, Biba, Švec, Blažko (Mojžiš)

Sliač: Úrek – Mozolány, Boroš, Fenivéssy, Štefko, Taračka, Mikel, Puškár, Borgoň, Vojtek, Majerčík

Hral sa slušný zápas, aj napriek dvom červeným kartám. Domáci mali väčšiu územnú prevahu.

Zv. Slatina – Turová 2:1 (1:1)

Góly: Dorotovič, Brodiansky – Mil. Hojsa

ŽK: 2 - 1, pred 150 divákmi rozhodoval Škurla.

Zv. Slatina: Slovák – Pav. Pavlík, Dorotovič, A. Pavlík, Štefko, Sládok, Mich. Mlynár, Mil. Mlynár, Kulich, Brodiansky ( Koristek, Rajčok, Macko, Koza, Malatinec)

Turová: Zemiar – Zapletal, Mil. Hojsa, Hrčka, Slatinský, Kepko st., Halama, Kepko ml., Šimun, Kolenič, Kéreš (Slatinský, Mar. Hojsa, Mituchovič, Svatuška, Karlík)

Díváci videli obojstranne útočný futbal. Hostia v 2. polčase nevyužili dve vyložené šance a v závere zápasu sa šťastena priklonila na stranu hráčov Zv. Slatiny.

Kriváň – Látky 1:3 (1:1)

Góly: M. Chlebničan – Kortiš 2, Tažberík

ŽK: 2 - 2, pred 130 divákmi rozhodoval Srholec.

Kriváň: Paučo – Kráľ, Agoč, Zošiak st., J. Chlebničan, Zošiak ml., Tkáč, M. Chlebničan, Gonda, Šufliarsky, Hukel (Peterek)

Látky: Pisár – M. Kamenský, J. Kubiš ml., Kršiak, Sivok, T. Kamenský, Tažberík, Olšiak, Gombala, Kortiš, J. Kubiš st. (Segeč)

Vo vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší hostia, ktorí dokázali streliť góly, kým domáci hráči strieľali nepresne.

Bzovík – Pliešovce 3:2 (1:2)

Góly: Krajč, Výboh 2 – Červenák, Černický, pred 90 divákmi rozhodoval Diviak.

Pliešovce: Guzman – Šarak, Filip, Černický, Chromý, Rell, Droppa, Banski, Valentík, kalgač, Červenák (Viktor, Sýkora)

V 1. polčase mali hostia prevahu. V 2. polčase, boli domáci hráči bojovnejší a zaslúžene zvíťazili. Zápas sa hral za dobrého rozhodovania rozhodcov.

Ž. Breznica – MFK Krupina 1:3

Góly: Šimko – Frčka, Vilhan, Melíšek

Zápas rozhodoval Halama.

Hostia z Krupiny boli herne lepším tímom, čo aj zúročili do gólov. Domáci za stavu 0:1 nepremenili pokutový kop.

14. V. Pstruša 8 0 1 7 5:23 1

Program 8. kola – 24. septembra o 15,30 hod.: MFK Krupina – Lieskovec, Pliešovce – Ž. Breznica, Látky – Bzovík, Turová – Kriváň, Sliač – Zv. Slatina, Očová – Sielnica, zápas V. Pstruša – MFK Detva 1:4 – predohrávali 1. septembra.

II. trieda

Babiná – ŠKP Detva 0:4 (0:3)

Góly: Tršo, Krnáč, Vyletel, Košút

ŽK: 0 - 0, pred 50 divákmi rozhodoval Mojžita.

Babiná: Dlhoš – Sopko, Melaga, Stieranka, Beňo, Pšenica, Priadka, Dubovský, Kozelnický, Rausa, Koštialik

ŠKP Detva: Prepelica – Hanes, Košút, Mikuš, Vyletel, Jablonský, Sliacky, I. Hanes, Krnáč, Tršo, Sarvaš (Kondrlík, Šramka, Melicherčík)

H. Tesáre – H. Moravce 0:1 (0:1)

Hralo sa pred 50 divákmi.

Hralo sa vyrovnané stretnutie, v ktorom si obe mužstvá vypracovali málo príležitostí na skórovanie.

Dudince B – Podzámčok 1:3

MFK Hriňová – D. Huta 1:0 (0:0)

Góly: Ivan, ŽK: 0 – 4, ČK: 1 - 3, pred 350 divákmi rozhodoval Zelník.

Hriňová: Ľupták – Kubaliak, Gúdor, Bartoš, Š. Hanes, Gelieň, Gondáš, Machava, P. Hanes, Ivan, Moravčík (Šulek, Karlík)

D. Huta: Kubiš – P. Olšiak ml., L. Slovák, J. Olšiak, V. Kret, J. Slovák, P. Olšiak st., Jar. Olšiak, M. Kret, Kamenský, P. Šulek (J. Šulek, Pav. Šulek, Halama)

Domáci mali hernú prevahu, hostia však pozorne bránili. Zápas bol poznačený nervozitou hráčov, z čoho vyplynulo veľa faulov.

Sása – Terany 6:3 (2:1)

Góly: Pav. Soboňa 3, Slančík 2, Kugler – Sliacky 2, Kolár

ŽK: 2 - 3, pred 80 divákmi rozhodoval Harík.

Sása: Lauro – Fekiač, Pet. Soboňa, Ponický, Bartoš, Žigmund, Pav. Soboňa, Slančík, Škantár, Kugler, Jaďuď (Michelík, Brodniansky)

Terany: Chrien – Kováč, Matúš, Teren, E. Cicko, M. Cicko, Vincler, Mar. Kováč, Ľalík, Sliacky, Ďurkovič, (Kolár, Gajdoš, Sedmák, Valentín)

Slušný zápas, v ktorom mali domáci územnú prevahu. Hostia nepremenili pokutový kop.

Č. D. Badín – ŠKP Krupina 3:1 (2:0)

Góly: Madera, Zaťkov, M. Kováč - Kopernický

ŽK: 2 - 4, pred 70 divákmi rozhodoval Futák.

Č. D. Badín: Fekiač – Krajč, Mar. Kováč, J. Bartoš, Zaťkov, Jambrich, Moniš, Madera, Herman, Hudec, Halaj (P. Bartoš, Klacík, L. Hudec)

ŠKP Krupina: Malček – Bartík, Kopernický, Krištofík, Odaloš, Baculík, Gelien, Ostrihoň, Baláž, Ližbekin, Kmeť (Sádovský)

Jednoznačná záležitosť domácich hráčov, ktorí mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.

Inter Zvolen – Budča 0:1 (0:1) – prerušený v 63. minúte

Góly: M. Mozola

Zápas rozhodoval Sádovský

Budča: Krupička – Kocúr, Makovický, Koristek, Karaffa, M. Mozola, Kanka, Kosorin, Barochovský, Kohút, Havelka

Na ihrisku sa diali nevídané veci, ktoré so športom nemajú nič spoločné! V 63. minúte hráč domácich M. Kucharka napadol hosťujúceho útočníka. Rozhodca udelil M. Kucharkovi červenú kartu. Po tomto verdikte sa na ihrisku strhla hromadná bitka. Ďalší hráč domácich Gašpar inzultoval asistenta hlavného rozhodcu, potom čo šiel s nosítkami po doslova zbitého hráča hostí. Na ihrisko boli privolané sily policajnej hliadky a sanitka.

14. Inter Zvolen 5 0 1 4 0:13 1

Program 8. kola – 24. septembra o 15,30 hod.: ŠKP Detva – Budča (sobota), ŠKP Krupina – Inter (sobota), Terany – Č. D. Badín (sobota), D. Huta – Sása, Podzámčok – Hriňová, H. Moravce – Dudince B, Babiná – H. Tesáre.

III. trieda – sk. A

Sliač B – Stožok 0:3 (0:1)

ŽK: 1 - 1, pred 30 divákmi rozhodoval Urbánek.

Lukavica – O. Lúka 2:2 (0:0)

Góly: Pančík, Mlynarčík – Kulich 2

Hralo sa pred 25 divákmi.

Ostrá Lúka: J. Kútny – Kurek, Turkota, Mančák, Jalakša, Schaller, Mistrík, Belička, Joz. Kútny, Kulich, Binder (Makóny)

Elán Zv. – Očová B 5:1

Program 8. kola – 24. septembra o 15,30 hod.: Stožok – Elán, Očová B – Lukavica (sobota), O. Lúka – Sliač B.

Pred 50 divákmi rozhodoval Sabó.

Rykynčice: Budáš – Škamla, Žilka, Bafia, Benedek, Banár, Melišek, Berky, Sedmák, Žabka, Dendiš (Jančík, Kišš, Lacko)

5. Rykynčice 5 1 2 2 5:8 5

6. H. Nemce B 4 0 2 2 4:8 2 Program 8. kola – 24. septembra o 15,30 hod.: Senohrad – Litava, Cerovo – H. Nemce B, Sebechleby – Rykynčice.