Na Slovan dali zabudnúť výhry s Popradom a Žilinou

Zvolenskí hokejisti po dlhšom čase opäť nabehli na klasický hrací rytmus a domáci ľad už pravidelne striedajú so súperovým. V utorok sa predstavili v Bratislave v zápase so Slovanom, ktorému podľahli jasne 1:5. V piatok privítali pod strechou domáceho ,,stánku“ hokejistov Popradu a po zlepšenom výkone sa radovali z výhry 3:2. V nedeľu zavítali pod Dubeň, kde sa stretli so Žilinčanmi. Na konci dramatického stretnutia, keď sa rozhodovalo až v trestných strieľaniach, sa radovali z výhry 3:2. V nasledujúcom programe odohrá HKm znovu dva duely na domácom ľade. Najskôr v piatok 27. októbra zavítajú do Zvolena Košice a dva dni neskôr, v nedeľu 29. októbra, sa pod zvolenský zámok budú porúčať Skaličania. Obidve stretnutia začínajú tradične o 17,00 hod.

HC Slovan Bratislava – HKm Zvolen 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Góly: 18. Hurtaj, 24. Uram, 27. a 31. Sýkora, 34. Pavlas – 29. Štork (Cibuľa)

Vylúčení: 13:12 na 2 min., Majeský na 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 3:1, oslabenia: 2:0.

Rozhodovali: Bodák – Krpelec, Valach - 4698 divákov.

Zvolen: Šimonovič (28.-34. Polc) - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško

Úvod stretnutia na bratislavskom ľade poznačilo množstvo vylúčení na oboch stranách, hra bola rozkúskovaná a ani jedno z mužstiev sa nedostávalo do vyložených šancí. Streleckú nemohúcnosť oboch celkov prelomil až v 18. min. domáci kapitán Hurtaj, ktorý využil v presilovke výbornú prihrávku Sýkoru spoza bránky - 1:0. V druhej tretine sa roztrhlo s gólmi vrece, bohužiaľ väčšina padla do zvolenskej siete. Slovanisti skórovali v rozpätí 24. až 27. min. dvakrát v oslabení, keď si najprv chybu Šimonoviča vychutnal Uram a v druhom prípade sa individuálne presadil aktívny Sýkora. O dve minúty sa strelecky ozvali aj hokejisti HKm, keď znížiť sa podarilo Štorkovi, ktorý po prihrávke od Cibuľu dorazil puk do prázdnej bránky. Slovan však nepoľavil a ďalšími dvoma gólmi v presilovkách upravil na 5:1. V 31. min. tečoval Hurtajovu strelu Sýkora a v 34. min. prestrelil striedajúceho Polca od modrej čiary Pavlas. V tretej tretine sa Svozilovci herne prebrali, strieľali na Hoviho častejšie, no gól sa im ani vo viacerých presilových hrách streliť nepodarilo. V stretnutí tak zaslúžene zvíťazil domáci tím.

Hkm Zvolen – HK AquaCity ŠKP Poprad 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly: 20. Paciga (Gašpar), 22. Kopecký (Štork), 44. Kopecký (Klouda, Čierny) – 7. Piatak, 32. Cipulis

Vylúčení: 4:3 na 2 min., Kroták (Poprad) na 10 min. za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Pavlovič – Tvrdoň, Goga – 1532 divákov.

Zvolen: Šimonovič – Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran – Cibuľa, Turek, Krayzel – Majeský, Klouda, Kopecký – Paciga, Gašpar, Škvaridlo – Čierny, Jurík, Jaško.

V úvodných piatich minútach sa hral pod Pustým hradom oťukávací hokej. V 6. min. našiel Gunko na útočnej modrej Kopeckého, ktorý sa však ešte len zastreľoval. O necelú minútu nečakane udreli hostia, keď Jasovského strelu dorážal za Šimonovičov chrbát Piatak – 0:1. Domáci sa snažili kontrovať, ale šance Pacigu a Štorka, v rozpätí 12. až 14. minúty, zostali nevyužité. V 17. min. sa obranou hostí prebíjal Ščibran, ale bol faulovaný a tak nemohol dostatočne razantne vystreliť. Nasledujúcu presilovku, napriek niekoľkým streleckým pokusom, Zvolenčania ale využiť nedokázali. Všetko si vynahradili v záverečnej minúte prvej tretiny, kedy sa o vyrovnanie strelou spoza kruhu postaral Paciga. Aj začiatok druhého dejstva mali lepší Svozilovci a už v jej druhej minúte dostal svoj tím do vedenia Kopecký. Domáci, ktorým dodal gól chuť, dostávali v tomto momente svojho protivníka neraz do úzkych. Postupne však ožili opäť aj Popradčania a hra sa znovu vyrovnala. Vyrovnalo sa aj skóre a to v 32. min., kedy Šimonoviča prekonal Cipulis. Po tomto góle sa už skóre v druhej tretine nezmenilo, aj keď šance na to mali oba celky. Poslednú časť začali lepšie opäť hráči HKm, ale ich dobré príležitosti vychytal Hurajt. V 44. min. však predsa len kapituloval, keď po prihrávke Kloudu sa nekompromisne trafil ešte donedávna Popradčan Kopecký – 3:2. Hra sa v týchto chvíľach prelievala z jednej strany na druhú, ale gól už nepadol. Hostia mali veľkú príležitosť na vyrovnanie v úplnom závere, kedy po zlom striedaní domácich hráčov hrali dokonca presilovku 5:3. Šimonovič a jeho spoluhráči jej ale odolali, čo im nakoniec prinieslo cenné víťazstvo.

MsHK Žilina – HKm Zvolen 3:2 - po sn (0:1, 1:0, 1:1)

Góly: 38. Straka, 44. Krajči – 16. Gunko (Majeský), 54. Turek (Štork)

Vylúčení: 8:12 na 2 min., Šimonovič (Zvolen) na 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Rudý - Bulko, Novák – 1136 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Gašpar, Škvaridlo, Paciga - T. Jaško, L. Jurík, J. Čierny

Pod Dubňom sa hral obojstranne vyrovnaný zápas. V úvode stretnutia si viacero šancí vypracovali domáci hráči. V 16. min. však mali možnosť presilovej hry hráči HKm, ktorí ju na rozdiel od Žilinčanov aj využili – 0:1. Novú posilu v bránke Žilinčanov prestrelil od modrej čiary Gunko. Do druhej tretiny nastúpili lepšie opäť domáci, samostatný únik Hanzala však zlikvidoval Šimonovič. Žilinčania vyrovnali počas presilovky o dvoch hráčov vďaka Strakovi, ktorý dorážal Gálikovu strelu od modrej čiary. Na začiatku tretej tretiny zaskočila Šimonoviča strela Krajčiho, ktorý strieľal spoza hráča a dostal svoj tím do vedenia 2:1. Zvolenskí hráči sa podobne ako v zápase s Popradom nechali vylúčiť za príliš veľa hráčov na ľade, počas oslabenia čaroval v bránke Miroslav Šimonovič. Naši hráči pridali na obrátkach a znovu počas presilovky vyrovnali, keď po skrumáži pred Petríkom dotlačil puk do bránky Žilinčanov Filip Turek. Záver tretej tretiny poznačilo viacero vylúčení a obojstranná nervozita. Na remíze v riadnom hracom čase však nič nezmenila ani strela Kloudu, ktorá skončila na Petríkovej žrdke. V úvode predĺženia hrali Žilinčania presilovku 4:3, ktorá sa však zmenila na presilovku o dvoch hráčov. V podstate celé predĺženie hrali Zvolenčania v oslabení, v ktorom sa blysol skvele chytajúci Šimonovič, ktorý zneškodnil tutovky Kusovského aj Fruhaufa. Prvýkrát v tejto sezóne si tak Zvolenčania vyskúšali samostatné nájazdy, po ktorých nakoniec aj zvíťazili. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil J. Čierny.

Ostatné výsledky: 15. kolo: Košice - Martin 1:0, Žilina - Skalica 5:0, Poprad - Nitra 7:2, L. Mikuláš - Trenčín 3:5, 16. kolo: Martin - L. Mikuláš 4:2, Trenčín - Slovan 3:4 - po tr. str., Nitra - Žilina 4:2, Skalica - Košice 2:3 - po tr. str., 17. kolo: Skalica - Martin 3:6, Košice - Nitra 4:1, Poprad - Trenčín 3:0, Slovan - L. Mikuláš 3:2.

1. Slovan 17 13 2 0 2 66:34 43

2. Martin 17 9 1 2 5 61:42 29

3. Poprad 17 9 1 1 6 52:43 29

4. Košice 17 8 2 1 6 55:40 28

5. Zvolen 17 8 1 1 7 37:39 26

6. Trenčín 17 8 1 3 5 47:37 26

7. Nitra 17 5 3 0 9 45:50 21

8. Žilina 17 6 1 1 9 43:48 20