Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

MVK zdolal doma Žilinu a vyhral aj v Malackách

VOLEJBAL - Extraliga

V piatkovom 11. kole volejbalovej extraligy sa zvolenský MVK predstavil pred vlastným publikom v súboji proti Žiline. Po rozpačitom začiatku, keď zlyhávali hlavne na podaní, zvíťazili Zvolenčania 3:1. O dva dni neskôr, v nedeľu si to pre zmenu namierili do Malaciek, kde s domácimi odohrali súboj 12. kola. Podobne ako v piatok, Zvolenčanom nevyšiel úvod a prvý set prehrali. V ďalšom priebehu však prebrali taktovku stretnutia do svojich rúk a v Malackách zvíťazili 3:1. V sobotu, 25. novembra, sa vo Zvolene predstaví suverénny extraligový líder z Nového Mesta. Stretnutie sa začína tradične o 18,00 hod.

MVK Zvolen – VKM Žilina 3:1 (-19, 21, 21, 20)

Zvolen: Vaško, Baláž, Michalec, Stehlík, Skladaný, Michalčo – libero Fürješ (Beskydiar, Ružinský)

Zápas trval 100 minút a pred 200 divákmi rozhodovali Mokrý a Škrteľová. Domáci nastúpili do stretnutia nervózne, urobili veľa chýb na podaní a to ich stálo prvý set. Naopak, hostia dobre podávali a dlho nedovolili Zvolenčanom dostať sa do tempa. V priebehu druhého setu však predsa len štrajánkovci spresnili hru a rozohrali sa aj smečiari, hlavne Stehlík. Od tohto momentu prevzali iniciatívu do svojich rúk, vyhrali tri sety v rade a tak aj celé stretnutie. Škvrnou posledného setu bolo zranenie Michalca.

TJ Strojár Malacky – MVK Zvolen 1:3 (19, -22, -20, -17)

Zvolen: Vaško, Stehlík, Ružinský, Baláž, Michalčo, Skladaný – libero Beskydiar (Lampart, Fürješ)

Zápas trval 120 minút a pred 100 divákmi rozhodovali Holan a Bajči. Zvolenčania nezačali, čo možno pripísať aj dlhej ceste a času strávenému v autobuse, dobre a v prvom sete ťahali za kratší koniec. Mladíci v domácom tíme ich svojou hrou viditeľne zaskočili. Postupne sa však hráči MVK dostali do tempa a priebeh stretnutia otočili vo svoj prospech. Úplne ovládli hru a vo zvyšných troch setoch jednoznačne dominovali. V boji o prvú štvorku si tak pripísali ďalšie cenné body.

Ostatné výsledky: 11. kolo: N. Mesto – Malacky 3:0, Púchov – Prešov 0:3, Nitra – Lovinobaňa 3:0, 12. kolo: Žilina – Nitra 2:3, Lovinobaňa-Lučenec – Púchov 1:3, Prešov – N. Mesto 2:3.

8. Lovinobaňa 12 0 12 7:36 12

Program ostatných zápasov 13. kola – 25. novembra: Lovinobaňa – Prešov, Nitra – Malacky, Púchov – Žilina.