Domáca výhra s majstrom a dve prehry na východe

Zápas so Žilinou svojou úrovňou veľmi nenadchol.

Zvolenskí hokejisti počas uplynulého týždňa odohrali tri extraligové stretnutia. V utorok vycestovali pod Tatry, kde sa stretli s domácim Popradom. Na bývalých zverencov svojho trénera nestačili a podľahli mu 0:4. V piatok zavítal do Zvolena problémami sa kváriaci obhajca titulu zo Žiliny. V priemernom extraligovom stretnutí si domáci nakoniec splnili svoju povinnosť, hostí domov vyprevadili prehrou v pomere 5:4 a zaznamenali tak už desiate domáce víťazstvo v rade. V nedeľu hráči HKm opäť cestovali na východ, tentokrát do Košíc. V novej Steel Aréne vyhrávali 1:0, ale ani to im na víťazstvo nestačilo. Domáci duel otočili vo svoj prospech a zvíťazili 3:1. V ďalšom programe čakajú Zvolenčanov dve stretnutia na ľade súperov a jeden duel pred domácim publikom. V utorok 28. novembra vycestujú do Skalice, v piatok 1. decembra o 17,00 hod. privítajú Nitru a v nedeľu 3. decembra si to zamieria do Martina.

HK AquaCity ŠKP Poprad – HKm Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 16. Král, 22. Bambúch, 57. Kubus, 59. Štolc

Vylúčení: 7:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Orzság – Miľovčík, Smerek – 1581 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Čierny, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - Kubenko, L. Jurík, T. Jaško

V úvode stretnutia si oba tímy vypracovali po jednej šanci, nájazd Martina Segľu a strela Čierneho však gól nepriniesli. Popradčania si v ďalších minútach vytvorili prevahu, avšak strely z diaľky Šimonoviča ohroziť nemohli. Gólovo mohli udrieť na druhej strane, nájazd Škvaridla po chybe Kumstáta však domáci Kožuch zneškodnil. V 14. min sa domácim naskytla dvojminútová výhoda o dvoch hráčov, ktorú 14 sekúnd pred jej koncom využil Král – 1:0. Pred koncom tretiny sa, aj vďaka presilovke, dostal k slovu Zvolen, so strelami obrancov si však Kožuch poradil. Do druhej tretiny vstúpili lepšie domáci Popradčania.
Jasovský ideálne uvoľnil do nájazdu obrancu Bambúcha, ktorý ho chladnokrvnou strelou využil na druhý gól domácich. O minútu mohli hráči HKm znížiť, keď ležiaci Kožuch už bol prekonaný, ale dorážku Juríka zastavil pred bránkovou čiarou Kasík. Zvolenský brankár Šimonovič bol aj naďalej vo veľkom ohni striel a sa skóre sa nemenilo len vďaka jeho pohotovým zákrokom. Postupne zneškodnil strely Jarolína, Martina Segľu, Krotáka a Jasovského. Hostia sa v týchto momentoch dostávali do šancí len sporadickejšie. V závere mohli Svozilovci ďakovať opäť Šimonovičovi, ktorý zneškodnil nájazdy Haščáka aj aktívneho Krála. Len vďaka svojej opore živili šancu na úspešný výsledok aj po druhej tretine. Zvolenčania nastúpili do záverečnej tretiny s cieľom zvrátiť nepriaznivý vývoj a takmer celá tretina sa odohrávala v obrannom pásme Popradu. Všetky akcie hostí však končili na pozornom Kožuchovi. Zvolenčania tlačili, domáci sa museli len brániť a gól visel vo vzduchu. Na Kožucha sa valila spŕška striel, ale Kopecký, Babka, Gunko, Turek a ani Škvaridlo úspešní neboli. Domáci sa z pod tlaku vymanili až pred koncom tretiny, počas vylúčenia Kubenka. Keďže ju Kubus dokázal aj využiť, o výsledku stretnutia bolo rozhodnuté. Minútu pred koncom pridal ešte štvrtý gól Štolc a stanovil tak konečný, pre hostí dosť krutý, výsledok zápasu na 4:0 pre domácich.

Ladislav Svozil: ,,Domáci išli od začiatku za víťazstvom a my sme ťahali za kratší koniec povrazu. Dôležitá bola presilovka piatich na troch, keď sme inkasovali. Domáci mali najmä vôľu a bojovnosť, ktorá nám chýbala predovšetkým v prvých dvoch tretinách. Dnes sme boli horším tímom a nezostáva mi nič iné ako pogratulovať súperovi.“

HKm Zvolen – MsHK Žilina 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Góly: 6. Klouda (Kopecký, Majeský), 32. Majeský (Klouda, Kopecký), 38. Turek (Cibuľa, Štork), 49. Škvaridlo (Gašpar), 54. Kopecký (Gunko, Klouda) – 13. Lelkeš, 14. Krajči, 38. a 60. Gálik

Vylúčení: 6:7, navyše Šimonovič 10 min. za nešp. správanie, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: D. Konc – Mullner, Šefčík - 1700 - divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Majeský, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Gašpar, Škvaridlo – J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško, Kubenko

Pod Pustým hradom videli diváci priemerný zápas. Skóre otvorili domáci v 6. min. zásluhou Kloudu, ktorému spoza brány nahrával Kopecký. V 13. min. ušli žilinskí Zlocha s Tománkom, ktorí korčuľovali na josamoteného zvolenského obrancu. Ich strelecké pokusy Šimonovič ešte zneškodnil, ale na tretiu strelu Lelkeša už nestačil. Vyrovnané - 1:1. O 80 sekúnd, po viacerých nepresnostiach na oboch stranách, napriahol tesne spoza modrej čiary Krajči a na prekvapenie všetkých, ale hlavne brankára Šimonoviča, skončil puk v sieti – 1:2. V druhej tretine sa prakticky hralo len v obrannom pásme Žiliny. Túto prevahu využila v 32. min. druhá zvolenská formácia, ktorá prekrásnou akciou na jeden dotyk, po osi Kopecký, Klouda, Majeský, vyrovnala na 2:2. Hosťom sa podarilo vymaniť z tlaku domácich v 38. min. a nedorozumenie v obrane HKm hneď aj potrestali. Do siete nekompromisne pálil Gálik – 2:3. Svozilovci sa však z tohto šoku spamätali už po 37 sek., keď Cibuľa krúžil okolo Petríkovej bránky, puk naservíroval Turekovi a ten už nemal problém vyrovnať. Žilinčania nestačili na domácich hokejistov ani v tretej tretine. HKm sa však streleckú smolu podarilo pretrhnúť až v 49. min., kedy Gašpar, opäť spoza bránky, posunul puk Škvaridlovi a ten našiel miesto medzi betónom žilinského gólmana a žŕdkou jeho brány - 4:3. Uspokojujúci náskok o dva góly dosiahli Zvolenčania počas presilovky v 54. min., kedy z ľavého kruhu Kopecký bombou prestrelil Petríka. V 59. min. dostal Babka trest 2 + 2 min. a Žilinčania ešte vycítili šancu z výsledkom niečo urobiť. Po oddychovom čase odvolali svojho brankára a hrali vo výhode o dvoch hráčov. Vyvinuli tlak a nakoniec sa im 2 sek pred koncom podarilo aj zásluhou Gálika znížiť. Na viac už ale nemali čas a tak všetky tri body zostali pri Zvolenskom zámku. Touto výhrou si mužstvo HKm predĺžilo šnúru neporaziteľnosti na domácom ľade už na 10 zápasov.

Ladislav Svozil: ,,Nehrali sme dobre, hlavne v prvej tretine. Cez prestávku som musel v kabíne riadne zvýšiť hlas. Liga je veľmi vyrovnaná, hráči si zrejme mysleli, že Žilina nám dá body zadarmo. Spokojný som najmä s druhou polovicou stretnutia, kedy sme zvýšili tempo i aktivitu, ktorá sa napokon premietla do cenného víťazstva.“

HC Košice – HKm Zvolen 3:1  (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 29. Šterbák, 40. Kontšek 41. Špelda - 4. D. Babka (Turek)
Vylúčení: 9:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Baluška – Bednár, T. Orolín – 5360 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný,Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, Paciga

Šláger kola, v ktorom tretie Košice hostili druhý Zvolen, sa začal lepšie pre Svozilovcov, ktorí sa zásluhou Babku ujali vedenia už v 4. min. v tom momente sa zdalo, že jediné mužstvo, ktoré ešte v Steel Aréne neprehralo (bilancia 4:3 a 1:0), si prišlo aj po tretí úspech. Navyše, Košičania s týmto súperom rok nevyhrali, keď prehrali posledných päť vzájomných duelov. Domáci kormidelník Ján Šterbák po prehre 1:2 v Nitre poriadne premiešal všetky štyri útočné formácie, ale na ľade sa to dlho neprejavilo. Prevaha Košičanov i viac gólových príležitostí v prvej tretine stroskotali na neproduktívnej streľbe a z časti na výbornom Šiminovičovi. Ani hostia však v koncovke príliš nevynikali, takže ani neprekvapilo, že stav stretnutia sa dlho nemenil. Košičania vyrovnali až v 29. min., kedy využili presilovku o dvoch hráčov. Vyrovnávajúci gól strelil obranca M. Šterbák. Ako druhý z domácich prelomil streleckú smolu Kontšek, ktorý v 40. min. zvýšil na 2:1. Potvrdilo sa - nedáš dostaneš - pretože tesne predtým sa na Lipovského rútila osamotená zvolenská dvojica F. Turek – Cibuľa. Šanca na víťazstvo Košičanov sa zvýšila po tom, čo už v 29. sekunde záverečnej tretiny obranca Špelda zvýšil delovkou na 3:1. Domáci mohli pridať aj ďalší gól, práve tak ako hostia mohli ešte súboj zdramatizovať, ale pri šanciach Gašpara, Cibuľu a Krayzela sa vyznamenal Lipovský. Hokejisti HKm tak v Košiciach utrpeli prvú tohtosezónnu prehru.

Ladislav Svozil: ,,V Košiciach sme začali dobre a snažili sme sa neumožniť domácim dostať sa do tlaku. To sa nám podarilo. Škoda vyrovnávajúceho gólu na 1:1, ale najmä ďalších šancí, ktoré sme mali a nepremenili ich. Ak chceme v Košiciach bodovať, nestačí na víťazstvo jediný gól, aj keď raz sa nám to už podarilo.“

Ostatné výsledky: 25. kolo: L. Mikuláš – Martin 3:2, Slovan – Trenčín 3:0, Žilina – Nitra 1:2 po sn, Košice – Skalica 1:3, 26. kolo: Martin – Skalica 2:0, Nitra – Košice 2:1, Trenčín – Poprad 2:1, L. Mikuláš – Slovan 5:1, 27. kolo: Slovan – Martin 2:1, Poprad – L. Mikuláš 5:2, Žilina – Trenčín, Skalica – Nitra 6:3.

10. Skalica 27 7 0 3 17 57:112 21

Program ostatných zápasov: 28. kolo: Martin – Nitra, Košice – Trenčín, Žilina – L. Mikuláš, Poprad – Slovan, 29. kolo: Poprad – Martin, Slovan – Žilina, L. Mikuláš – Košice, Trenčín – Skalica, 30. kolo: Nitra – Trenčín, Skalica – L. Mikuláš, Košice – Slovan, Žilina – Poprad.

(dv, sč), foto: dv

Hokej mladých

Juniori: Dubnica – Zvolen 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) Dúbravský 2, Urgela, Babkovič, Košice – Zvolen 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) Urgela, Chovan, Dorast - extraliga: B. Bystrica – Zvolen 2:2 (1:0, 1:1, 0:1) Babkovič, Lepáček, Zvolen – Trenčín 0:6 (0:4, 0:2, 0:0), I. liga: Zvolen B – Dubnica 0:5 (0:2, 0:1, 0:2), Zvolen B – Senica 0:7 (0:2, 0:2, 0:3), 9. HT: D. Kubín – Zvolen 5:2 0:1, 2:1, 3:0) Soták 2, 8. HT: Zvolen – D. Kubín 6:2 (2:0, 2:1, 2:1) Matúška 2, Pospíšil, Paška, Hrčka, Kubica, 7. HT: D. Kubín – Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) Ernst, 6. HT: Zvolen - Dolný Kubín 13:1 (5:0, 3:1, 5:0) Ďurkovič 4, Al-Muaqet 2, Fekiač 2, Pospíšil, Balko, Koch, Talán, Hanko.