Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Slovan opäť na kolenách, HKm naďalej valcuje

Na čele tabuľky sa to pekne zamotáva, o poradí na prvých troch miestach rozhoduje len skóre

Po zápase sa na ľade iskrilo.

Počas uplynulého týždňa sa v slovenskej hokejovej extralige odohrali kompletné tri kolá. Hokejisti HKm Zvolen sa v nich dvakrát predstavili na vlastnom ľade, ale najskôr v utorok zavítali do Trenčína. V zápase s domácou Duklou pokračovali v nastúpenom trende a po zodpovednom výkone zvíťazili 4:2. V piatok pred svojím publikom privítali v rámci ,,mikulášskych osláv“ hokejistov z Liptova. Hra síce oku fanúšika neulahodila, ale výsledok 4:2 ho určite potešil. Toto víťazstvo bolo zároveň na domácom ľade už dvanástym v rade. O trináste sa hráči spod Pustého hradu chceli pokúsiť v nedeľňajšom stretnutí proti Slovanu. Nakoniec sa im to podarilo, keď Bratislavčanov zdolali 4:3 a zosadili ich tak z extraligového trónu. Zápas sledovala doteraz najvyššia divácka návšteva, keď na Slovan bolo zvedavých 4300 prívržencov hokeja. Najbližšie si vo Zvolene extraligový hokej vychutnáme v utorok 19. decembra, keď HKm vo svojej aréne privíta ,,popradských kamzíkov“. Príčinou deväťdňovej extraligovej pauzy je reprezentačná prestávka, počas ktorej náš národný tím čaká turnaj Loto Cup v Bratislave. Potešiteľným faktom pre zvolenský hokej je fakt, že pozvánku od trénera Šuplera opäť dostal aj Miroslav Šimonovič a Daniel Babka. Po stretnutí s Popradom skompletizujú Zvolenčania najbližší extraligový týždeň v piatok 22. decembra, keď vycestujú pod žilinský Dubeň.

Dukla Trenčín – HKm Zvolen 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Góly: 3. Marek Haščák, 36. Poljaček - 5. T. Jaško (J. Čierny, Babka), 14. Škvaridlo (Velebný, Gašpar), 27. F. Turek (Babka, Krayzel), 36. Cibuľa (Krayzel, Babka)

Vylúčení: 2:8, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Pavlovič – Tvrdoň, Goga, - 1720 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško - Paciga

V Trenčíne začali lepšie domáci, ktorí Zvolenčanov zatlačili hneď v úvode zápasu do obrannej tretiny. Svoj úvodný tlak zúročila Dukla na otvárací gól už na začiatku 3. min., keď po prihrávke Mikulíka skóroval dvadsaťročný Haščák - 1:0. Postupne sa hra vyrovnávala, Zvolenčania sa dostávali viac do hry a ešte v prvom dejstve otočili stav stretnutia vo svoj prospech. V 5. min. vyrovnával na 1:1 Tomáš Jaško. Svoju územnú a hernú prevahu v prvom dejstve pretavili hráči HKm aj vo vedúci gól, ktorý pod hornú žŕdku Kováčovej bránky strelil stále sa zlepšujúci Škvaridlo - 1:2. V druhej časti hry dominovala taktická hra oboch mužstiev, v ktorej však mali navrch hostia. Ich umná hra, precízne bránenie a odvaha útočiť slávili úspech v podobe tretieho gólu. Po akcii Babku s Krayzelom v 27. min. zvyšoval na 1:3 Filip Turek. V 36. min. domáci znížili na 2:3. V skrumáži pred Šimonovičovou bránkou sa najlepšie zorientoval Poljaček. Hokejistov spod Pustého hradu tento gól nezaskočil, naopak, o sedem sekúnd neskôr zvyšoval na 4:2 Cibuľa, ktorý po individuálnej chybe trenčianskeho obrancu zasunul puk medzi betóny brankára Kováča. V tretej tretine si domáce mužstvo vypracovalo niekoľko sľubných gólových príležitostí, ale gól sa mu už nepodarilo streliť. V tomto snažení domácim nepomohla ani záverečná, takmer dve minúty trvajúca power play. Mužstvo Zvolena, ktoré sa mohlo oprieť o vynikajúci výkon brankára Šimonoviča, tak získalo ďalšie cenné tri body.

Jozef Frühauf: ,,Tento zápas sme neodohrali tak ako predchádzajúce stretnutia. V druhej tretine sme nehrali vôbec dobre, domáci nás prečíslovali v útočnej fáze.“

HKm Zvolen – MHk 32 LI-PA L. Mikuláš 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Majeský (Kopecký), 26. Ščibran (Kubenko, Gašpar), 40. Štork (Babka, Majeský), 42. Priechodský (Gunko, Kopecký) – 35. Miklík, 37. Miklík

Vylúčení: 6:7 z toho na 10 min. za nešp. správanie Droppa a na 5+DKZ Majeský za faul lakťom, presilovky 3:0, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: J. Konc – Horínek, Tvrdoň, 1522 - divákov.

Pod Pustý hrad zavítali v piatok Liptáci. Zvolenčania si od začiatku stretnutia vypracovali viacero sľubných príležitostí a prakticky hostí k ničomu nepustili. Po prvýkrát si domáci diváci zakričali gól v 8. min. počas presilovky, keď po mele pred bránkou sa najlepšie zorientoval Majeský – 1:0. V závere prvej tretiny hrali Liptáci 107 sekúnd presilovku o dvoch hráčov, počas ktorej štyrikrát ohrozili Šimonoviča, ale ten si zatiaľ držal čisté konto. V 26. min. pekne potiahol puk do útočného pásma Gašpar, prihral za seba na Kubenka a lepšie postavený Ščibran prekonal strelou švihom dobre chytajúceho Faltera – 2:0. Po tomto góle sa domáci akoby uspokojili s náskokom. V 29. min. pohrozili hostia, keď trafili žŕdku Šimonovičovej brány. O šesť minút neskôr ušli domácej obrane Hovorka s Miklíkom, pričom prekvapil domáceho brankára - 2:1. V 37. min., po vyhranom buly Trochtu, Hovorka posunul puk späť na Miklíka a ten sa nemýlil – 2:2. Zvolenčania zapli na vyššie obrátky a v záverečnej minúte druhej tretiny počas presilovky, po Babkovej prihrávke, Štork prepálil Faltera a priniesol tak upokojenie na hokejky hráčov HKm. Hneď v úvode tretej tretiny mali Svozilovci opäť výhodu presilovej hry, ktorú aj využili. Po vyhranom vhadzovaní si medzi sebou vymenil puk Gunko s Priechodským. Ten strelou spoza modrej čiary upravil na konečných 4:2. V závere priemerného zápasu upútal ešte zbytočný faul Igora Majeského na Kokavca pri mantineli, po ktorom sa Igor porúčal pod sprchy. Zvolenčania tak predĺžili šnúru víťazných zápasov na domácom ľade na dvanásť.

Jozef Frühauf: ,,Prvá tretina bola v našej réžii, nepremenili sme však niekoľko šancí. V druhej tretine sme hrali laxne, čo Liptáci využili. Tretí gól bol rozhodujúci, ale na druhej strane v hre hore - dole to bolo bez čistých šancí.“

HKm Zvolen - HC Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Góly: 24. Cibuľa (Turek, Krayzel), 33. Gašpar, Škvaridlo, Kubenko), 35. Majeský (Klouda), 54. Kopecký (Klouda, Priechodský) – 22. Kuľha, 37. Kukumberg, 59. Devečka

Vylúčení 10:14 z toho na 10. min. Štork za narazenie zo zadu a taktiež na 10. min. Kokavec za nešp. správanie, presilovky 2:2, oslabenia 0:0.

Rozhodovali: Kurmann (Švajč.) – Mášik, Mihajlo, 4300 - divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, Paciga

Slovan už tradične prilákal na štadión najviac divákov. Hostia nastúpili v oklieštenej zostave, keď doma ostal chorý Uram a do bránky sa postavil tiež nie úplne najzdravší Sasu Hovi. V prvej tretine hrali obe mužstvá s rešpektom a len sporadicky sa dostávali do šancí. V druhej tretine sa začal hrať hokej vynikajúcej úrovne. Nechýbali šarvátky, rýchle akcie na oboch stranách a korenie hokeja, góly. V 22. min. sa prví presadili hostia, keď cez obranu HKm poľahky prenikol Kokavec, krásne našiel voľného Kuľhu a ten prestrelil Šimonoviča – 0:1. V 24. minúte však domáci kontrovali Cibuľom. Turek mu prihral pred bránku z rohu ihriska a krídelník HKm po ľade vyrovnal na 1:1. Po tomto góle dostali domáci hráči krídla a predvádzali pekný hokej. V 33. min. dravo prenikol za bránu Škvaridlo, obkrútil sa okolo nej a pre Gašpara už nebol problém skórovať – 2:1. O dve minúty nato hralo HKm presilovku. Klouda nahadzoval puk pred bránu, ten sa odrazil od korčule Majeského za Hoviho chrbát. Švajčiarsky hlavný rozhodca po konzultácii s videorozhodcom gól uznal, keďže sa puk za bránkovú čiaru odrazil bez Igorovho zavinenia - 3:1. Inak rozhodca nadelil v zápase 24 dvojminútových trestov a dva osobné. Zaujímavosťou bolo, že až 5-krát sa hrali presilovky 5 na 3. Jeho výkon bol však ozdobou celého zápasu. V 37. min. sa podarilo Slovanistom znížiť, keď akciu vymyslel Devečka a Kukumberg znižoval na 2:3.V 54. min., ako inak v presilovke, Klouda našiel výborne postaveného Kopeckého, ktorý prudkou strelou spomedzi kruhov zvyšoval náskok Zvolena opäť na dva góly. Hostia si v poslednej desaťminútovke stretnutia vypracovali viacero sľubných príležitostí, postupne Kukumberg, Kokavec a Kuľha, ale Šimonovič v tejto chvíli držal stále domácim dvojgólový náskok. Minútu pred koncom stretnutia hrali Bratislavčania opäť presilovú hru o dvoch hráčov. Šimonoviča v nej prekonal strelou od modrej čiary dobre hrajúci Devečka. Hostia ešte odvolali brankára, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Po záverečnej siréne ešte spokojných divákov zaujala bitka Majeského so Srdínkom, ktorých však nakoniec od seba oddelili ostatní hráči.

Ladislav Svozil: ,,S víťazstvom som spokojný, hráči bojovali, nechýbala im motivácia, niekedy až prílišná. Nedarilo sa nám využiť presilovky, no napokon sme dokázali streliť góly. Veľmi sme chceli, výborne zachytal Šimonovič. Som rád, že napokon máme tri body a vyrovnali sme sa čelu tabuľky.“

Ostatné výsledky: 31. kolo: Žilina – Martin 4:5 po sn, Poprad – Košice 2:3, Slovan – Skalica 4:1, L. Mikuláš – Nitra 2:1, 32. kolo: Martin – Trenčín 2:3, Nitra – Slovan 2:1 po sn, Skalica – Poprad 5:3, Košice – Žilina 5:1, 33. kolo: Košice – Martin 5:2, Žilina – Skalica 3:2, Poprad – Nitra 1:2, L. Mikuláš – Trenčín 2:9.

10. Skalica 33 9 1 6 17 79:104 30

Nasledujúci program ostatných zápasov: 34. kolo (19. decembra - utorok): Martin – L. Mikuláš, Trenčín – Slovan, Nitra – Žilina, Skalica – Košice, 35. kolo (22. decembra - piatok): Skalica – Martin, Košice – Nitra, Poprad – Trenčín, Slovan – L. Mikuláš.

Daniel Valach, Stanislav Černák

Hokej mladých

Juniori: Zvolen – Martin 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) Lesko, Gažúr, Kučera, Zvolen – Žilina 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) Gažúr, Veleba, Dorast: extraliga: Žilina – Zvolen 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Goga 2, Puliš, Babkovič, S. N. Ves – Zvolen 2:4 (0:0, 0:2, 2:2) Lepáček, Hraško, Puliš, Haas, I. liga: Partizánske – Zvolen B 4:1 (1:0, 1:1, 2:0) Heckl, Zvolen B – Žiar n/H 2:6 (1:0, 1:3, 0:3) Zošiak, Fekiač, 9. HT: Dubnica – Zvolen 11:1 (1:0, 7:1, 3:0) Podušel, 8. HT: Zvolen – Dubnica 6:3 (2:0, 3:2, 1:1) Štefančík 2, Tóth, Hrčka, Boška, Paška, 7. HT: Dubnica – Zvolen 5:3 (1:1, 3:2, 1:0) Šimurka, Parobok, Mančák, 6. HT: Zvolen - Dubnica 9:3 (3:3, 3:0, 3:0) Parničan 2, Pospíšil 2, Benča, Chalupský, Ivanič, Balko, Baláž.