Liptáci a Slovan sa poddali, Poprad nie

Tradične spoľahlivý Šimonovič.

Zvolenskí hokejisti majú za sebou ďalší perný týždeň, v ktorom odohrali tri extraligové stretnutia. V utorok najskôr vycestovali do Liptovského Mikuláša, kde narazili na nepríjemného a stále o osmičku bojujúceho súpera. V dramatickom stretnutí uplatnil HKm svoje skúsenosti a tešil sa z víťazstva 4:3. Na domácom ľade sa zvolenskí hokejisti predstavili v sobotu, kedy pred televíznymi kamerami hostili Slovan Bratislava. V zaujímavom stretnutí a pred peknou diváckou kulisou mali domáci hráči jednoznačne navrch a svojho súpera zdolali 3:1. O náročnosti tohto týždňa svedčí fakt, že za necelých 24 hodín sa Zvolenčania predstavili v ďalšom extraligovom súboji, tentoraz v Poprade. V stretnutí proti popradským ,,kamzíkom“ sa Svozilovej družine príliš nedarilo a domácim hokejistom podľahla 1:3.

SkryťVypnúť reklamu

V nasledujúcom týždni absolvujú hokejisti HKm len jedno domáce stretnutie, a to v utorok 23. januára, keď do Zvolena zavíta problémami sužovaná majstrovská Žilina. V piatok 26. januára si HKm opäť obuje túlavé topánky a v ťažkom dueli si sily zmeria s domácimi Košičanmi. Týždeň ukončia hráči spod Pustého hradu duelom v Skalici, ktorá sa vehementne snaží prebojovať do play off.

MHk 32 LI-PA L. Mikuláš – HKm Zvolen 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Góly: 3. Lopuski (Marek Hovorka), 25. Michel Miklík (Marek Hovorka, M. Droppa), 57. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna) - 4. Štork (Babka, Cibuľa), 5. J. Kopecký (Klouda, Igor Majeský), 44. J. Kopecký (Klouda, Priechodský), 53. L. Čierny (Klouda)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Cibuľa (Zvolen) 10 min. za nešport. spr., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko - 1680 divákov.

L. Mikuláš: Falter - Rúfus, M. Droppa, M. Grman, Petran, M. Školiak, M. Bača, R. Sloboda, Tomaška - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - Kövér, Trochta, Holečko - Michel Miklík, Marek Hovorka, Pohanka - Lopuski, Bartík, Legerský

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - Paciga, L. Jurík, T. Jaško

Tradičné stredoslovenské derby, v ktorom potrebovali zabodovať obidve strany - Liptáci v boji o osmičku, Zvolenčania zasa o čo najlepšiu pozíciu na vrchných priečkach tabuľky - zvládli lepšie favorizovaní hostia. Už úvod zápasu bol bohatý na góly. V polovici 3. min. našiel ideálne najlepší mikulášsky nahrávač Hovorka nabiehajúceho Lopuského, ktorý svoj samostatný nájazd chladnokrvne premenil - 1:0. Domáce tribúny však nestačili ani poriadne osláviť prvý gól, a zrazu bolo 1:2. Za pár sekúnd, v rozpätí štvrtej a piatej minúty, najprv Štork od modrej čiary využil presilovku a následne Kopecký, ktorý veľmi dôverne pozná mikulášsky ľad zo svojho nedávneho pôsobenia, strhol vedenie na stranu HKm. Zaskočení Liptáci sa dlho nevedeli dostať do tempa, ale ich trápenie ako-tak odklial v 25. min. v dvojnásobnej presilovke Miklík - 2:2. Od tohto momentu mali Liptáci jednoznačne navrch, avšak trestuhodne zahodili celú plejádu výhodných príležitostí. Misky váh na stranu hostí v 44. min. opäť naklonil veľmi produktívny český legionár Kopecký a o všetkom rozhodol v 53. min. navrátilec z ruskej ligy - obranca Ladislav Čierny, ktorý od polovice ihriska nahodil puk a ten na prekvapenie všetkých skončil za brankárom Falterom - 2:4. Domáci kanonier Róbert Huna potom ešte v 53. min. vykresal iskierku nádeje, keď spomedzi kruhov prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, no na zaslúženom víťazstve Zvolenčanov sa už nič nezmenilo.

Jozef Frühauf: ,,Dôležité bolo, že sme na rýchly gól Liptákov vzápätí dvakrát odpovedali, lebo domáci hrali dve tretiny veľmi dobrý agresívny hokej. V záverečnom dejstve sme skorigovali zostavu na tri formácie, a tým zvýšili aktivitu. Sme radi, že máme tieto tri body, potrebovali sme ich.“

HKm Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 15. Paciga (Priechodský), 26. Krayzel (Štork, Babka), 47. Paciga (Kopecký, Klouda) – 50. Sersen

Vylúčení: 5:4 z toho na 10 min. v 48. min. Kuľha za úder do hlavy a v 60. min. na 5+DKZ Štork za zranenie protihráča, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: J. Konc – Mášik, Mihajlo - 4010 divákov.

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Kumstát, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, I. Majeský - Škvaridlo, L. Jurík, T. Jaško

Slovan: Hovi (od 26. Chovan) – Hančák, Srdínko, Pavlas, Sersen, Kusovský, Huba, Hruška, Kolba – Uram, Kukumberg, Staroň, Kuľha, Hurtaj, Pištek, Gráčik, Hreus, Sýkora, Baček, Tvrdoň, Just

Prvé televízne stretnutie v tejto sezóne sa začalo minútou ticha, ktorou si zvolenský zimný štadión uctil zosnulého športového televízneho redaktora Miloša Kováča. Úvod stretnutia bol z oboch strán opatrný, bolo vidieť, že súperi majú zo seba rešpekt. Slovanisti v úvodnej tretine zle bránili stredné pásmo, cez ktoré sa domáci poľahky dostávali do šancí, ale Hovi zatiaľ odolával. Neskôr sa domáci osmelili a vypracovali si viacero dobrých príležitostí. Gól si však diváci mohli zakričať až v 15. min., keď Priechodský z vlastného obranného pásma vysunul rýchleho Pacigu a ten zdvihol puk ponad Hoviho – 1:0. V druhej tretine boli opäť aktívnejší domáci hráči. Na 2:0 zvyšoval v 26. min. z presilovej hry Krayzel, keď dosť neistého Hoviho prekonal strelou švihom. Toho po tomto góle vystriedal Chovan. V závere tretiny pohrozili aj hostia, konkrétne Hreus, ktorého pokus zastavila Šimonovičova žrď. V záverečnej tretine začali hrať hostia agresívnejšie a hneď si vypracovali aj viacero sľubných príležitostí. Avšak gólovo opäť udreli domáci a to v 47. min., keď Kopecký ideálne našiel výborne hrajúceho Pacigu a ten skóroval do odkrytej brány – 3:0. Hostia aj napriek nepriaznivému stavu nezložili zbrane a v 50. min. zásluhou Sersena znížili. Od 55. min. roztočili Bratislavčania pred domácou bránkou kolotoč a zatlačili Zvolenčanov do obranného pásma. Našťastie pre svozilovcov, z tohto tlaku vyťažili len nevyužité presilové hry. Slovanu nepomohla ani 35 sek. početná výhoda o dvoch hráčov, v ktorej postupne neuspeli Kukumberg, Hreus, Pavlas a ani Uram. Hostia sa snažili dosiahnuť zvrat v stretnutí aj vyše minútovou hrou bez brankára, ktorá však už gól nepriniesla a tak sa zo zaslúženého víťazstva radovali Zvolenčania. Škvrnou stretnutia bolo nepríjemné zranenie Ľubomíra Hurtaja, ktoré utrpel po bodyčeku domáceho obrancu Štorka.

Jozef Frühauf: ,,Zápas musel byť pre diváka príťažlivý. My sme sa vrátili k našej dobrej hre z druhej štvrtiny, kedy sa nám darilo hlavne pokrývať stredné pásmo. Podali sme dobrý výkon, chlapci príkladne bojovali a preto sme zaslúžene zvíťazili.“

HK AquaCity ŠKP Poprad – HKm Zvolen 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 34. Jerofejevs, 46. Jabrocký, 60. Jarolín – 55. Priechodský (Klouda, Kopecký)

Vylúčení: 6:8, navyše Šimonovič (Zvolen) 10 min. za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Rozhodovali: Ország – Halecký, Miľovčík – 2158 divákov.

Poprad: Jarina - Michal Segľa, Jerofejevs, Fabian, Kasík, Bambúch, Valečko, Čikovský, Gurčík - V. Král, A. Kroták, Jasovský - Jabrocký, Jarolín, Cipulis - Piatak, Štolc, Martin Segľa - J. Pavličko, Svitana, Marcel Haščák

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, Igor Majeský - T. Jaško, L. Jurík, Škvaridlo

Zvolenčania vycestovali na východ Slovenska po ťažkom domácom dueli s bratislavským Slovanom. V úvode stretnutia sa hral dosť rozháraný hokej, avšak snahu obom tímom uprieť nemožno. Vážnejšie šance si vypracovali domáci hokejisti, ale Kroták, Jarolín a ani Haščák neprekonali spoľahlivého Šimonoviča. V druhej časti hry sa dosť vylučovalo, ale gól padol až v 34. min., keď hrali Popradčania dve minúty presilovku o dvoch hráčov. Šimonoviča po 19 sek. prekonal Jerofejevs, keď hosťujúcemu gólmanovi nedal šancu strelou od modrej čiary. Po tomto okamihu obe mužstvá ožili a hra sa otvorila na oboch stranách. Oba tímy si vypracovali viacero zaujímavých príležitostí. Na strane domácich Šimonoviča neprekonali Jarolín s Pavličkom a na strane hostí Jaško s Kopeckým, pri ktorého pokuse sa blysol Jarina. V 46. min. si po peknej kombinácii Šimonoviča položil Jabrocký a zvýšil vedenie domácich na 2:0. Zvolenčania v snahe vyrovnať viac otvorili hru a v 55. min. im svitla nádej po presnej bekhendovej strele Priechodského. Minútu pred koncom záverečnej tretiny sa zverenci trénera Svozila rozhodli pre hru bez brankára, avšak po nepresnej prihrávke Babku sa puku zmocnil Jarolín a do prázdnej bránky spečatil výsledok priemerného zápasu.

Ostatné výsledky: 41. kolo: Trenčín – Martin 7:0, Slovan – Nitra 2:3 pp, Poprad – Skalica 3:5, Žilina – Košice 1:4, 42. kolo: Martin – Košice 1:3, Skalica – Žilina 5:3, Nitra – Poprad 3:1, Trenčín – L. Mikuláš 3:2 po pr., 43. kolo: L. Mikuláš – Martin 3:2, Slovan – Trenčín 1:10!, Žilina – Nitra 2:4, Košice – Skalica 2:3 po sn.

10. Žilina 43 10 2 6 25 96:141 34

Program ostatných zápasov: 44. kolo: Martin – Skalica, Nitra – Košice, Trenčín – Poprad, L. Mikuláš – Slovan, 45. kolo: Slovan – Martin, Poprad – L. Mikuláš, Žilina – Trenčín, Skalica – Nitra, 46. kolo: Martin – Nitra, Košice – Trenčín, Žilina – L. Mikuláš, Poprad – Slovan.