Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky
FUTBAL – I. TRIEDA

Nevídaných 5 gólov Pavla Pavlíka!

V deviatom kole I. triedy sa odohralo viacero zaujímavých zápasov. Sielnica doma prekvapujúco remizovala s Pliešovcami. Krupina si tak na čele tabuľky, aj vďaka víťazstvu nad Kriváňom, vytvorila 4 bodový náskok. Najvýraznejší výsledok sa zrodil vo Zvolens

9. kolo

Sokol Sielnica - Tatran VLM Pliešovce 2:2 (1:2)
Góly: Menyhert, F. Lesay – Chromý, Bosák
ŽK: 1 - 1
Pred 60 divákmi rozhodoval Diviak.
Sielnica: Paprčka – Drahoň, M. Lesay, Mičuda, Žuffa, Menyhert, Piták, R. Biba, Mudrák, F. Lesay, Blažko (L. Biba, Mojžiš, Makovíny)
Pliešovce: Veľkov – Výrik, Sýkora, Šarak, Chromý, Zaťkov, Droppa, Rell, Nohavička, Černický, Bosák (Liktor, Švec, Guzman)
Vo vyrovnanom stretnutí hostí od prehry zachránila sedem minút pred koncom žŕdka.

Šláger kola

MFK Strojár Krupina - TJ Kriváň 1:0 (1:0)

Gól: 30. Pavlík
ŽK: 2 – 2, ČK: 0 - 1
Pred 250 divákmi rozhodoval Srholec.
Krupina: Malček – I. Dendiš, Sásik, Hudec, Jombík, Melaga, Pavlík, Selecký, Vilhan, J. Dendiš, Ližbetin (46. Stanko, 79. Cúth)
Kriváň: Már. Chlebničan – Ďurica, Báťka, Zošiak, Mir. Chlebničan, I. Gonda, Fekiač, Šulek, A. Gonda, Nevoľný, Halaj (87. Ľupták)
Stretnutie sa začalo s 30 minútovým oneskorením. Hostia prišli najmä s taktikou brániť, keď vpredu mali len jedného hráča. Domáci si hneď si od úvodu stretnutia vytvorili tlak. Zo šiestich vyložených šancí sa však ujala iba jedna. Vilhan založil akciu, krížnou prihrávkou našiel voľného Pavlíka, pre ktorého už do odkrytej bránky nebol problém skórovať. Po polčase mali domáci ďalšie šance, ktoré nevyužili a tak tento zápas bol pre diváka až do poslednej chvíle napínavým.

OŠK Dobrá Niva - MFK Detva 2:4 (1:1)
Góly: M. Kyslý, Hrčka – Oláh 2, Rapčan, Krekáň
ŽK: 1 - 1
Pred 70 divákmi rozhodoval Harík.
D. Niva: Strapec – Bellák, Mokoš, J. Baláž, Mir. Baláž, R. Kyslý, Pšenica, Mojžiš, M. Kyslý, Šimko, Špánik (Šatara, Mišečka, Hrčka)
Detva: Strečko – Ľupták, Murín, Jasík, Suja, Kalný, Rapčan, Golian, Olšiak, Oláh, Krekáň (Škopík)
Od úvodu stretnutia boli hostia lepším tímom. Domácim sa však do polčasu podarilo vyťažiť z minima maximum a vyrovnať. Druhé dejstvo bolo už úplne v réžii hostí, ktorí si tak zaslúžene odviezli tri body.

Družstevník Očová - OŠK Lieskovec 1:3 (1:1)
Góly: Haring – Výboh 2, Račko
ŽK: 2 - 4
Pred 200 divákmi rozhodoval M. Kučera.
Očová: Patz – Fabiány, Droba, Stankovič, Priadka, Benko, Majdák, Haring, Kurtík, Krokoš, Danko (Tužinský, Valocka, Šoučík)
Lieskovec: Kozárik – Novodomec, Račko, Mikleš, Halmo, Výboh, Mazúch, Bolgár, Lietava, Výbošťok, Špaňo (Kujan, Machay)
V prvom dejstve sa hralo vyrovnané stretnutie. V druhom domáci poľavili, čo naplno využili hostia a zaslúžene zvíťazili.

FK Zvolenská Slatina - Družstevník Látky 6:1 (3:1)
Góly: P. Pavlík 5, Mich. Mlynár - Melicher
ŽK: 1 - 1
Pred 100 divákmi rozhodoval Halama.
Zv. Slatina: Slovák – Ľupták, P. Pavlík, Rajčok, A. Pavlík, Sládok, Mich. Mlynár, Mil. Mlynár, Š. Pavlík, V. Kulich, Brodiansky (J. Kulich)
Látky: Mar. Pisár – Hazucha, Kršiak, J. Pisár, Sivok, T. Kamenský, Melicher, Paľúch, M. Kamenský, Kortiš, Kubiš (Mat. Pisár)
Jednoznačná záležitosť domácich hráčov. Už v 15. minúte bolo 3:0! Hostia vydržali s tempom Slatinčanov len do polčasu. Po zmene strán mali dokonca iba jednu príležitosť. Piatimi gólmi sa v domácom drese blysol Pavol Pavlík.

OTJ Hontianske Nemce - Družstevník Podzámčok 1:1 (0:1)
Góly: Lopušník - Frlajs
ŽK: 3 - 3
Pred 120 divákmi rozhodoval Škurla.
H. Nemce: Beník – Kmetík, Pomahač, Štievko, Kocka, Uhler, Riska, H. Mikuláši, Vachalík, M. Mikuláši, Lopušník (Ďurkovič, Kocka, Oravec)
Podzámčok: Šlahor – Hakel, Hrčka, Polgár, Mir. Babiak, Sluka, Korčok, Frlajs, Mar. Babiak, Poliak, Frlajz (Polónyi, Gunár, Frňák)
Hral sa vyrovnaný zápas. Úvodné dejstvo bolo bez vyložených šancí, akurát hostia v poslednej minúte využili štandartnú situáciu. V druhom dejstve boli lepší domáci hráči, ktorí zaslúžene vyrovnali.

Družstevník Bzovík - Sokol Turová 2:1 (0:1)
Góly: Gonda, Krajč (Bzovík)
ŽK: 1 - 1
Pred 120 divákmi rozhodoval Jelok.
Jednoznačná záležitosť domácich futbalistov, ktorí mohli vyhrať oveľa vyšším rozdielom, keby nepozahadzovali veľa vyložených príležitostí.

14. Turová 9 1 2 6 10:20 5

Program 10. kola – nedeľa 7. október (o 14,30 hod.): Pliešovce - Kriváň, Podzámčok - MFK Krupina, Látky - H. Nemce, Turová - Zv. Slatina, Lieskovec - Bzovík, MFK Detva - Očová, Sielnica - D. Niva.