Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Životný výkon mu na medailu nestačil

Slovenskí karatisti získali na medzinárodnom turnaji mužov a žien Italian Open 2008 v talianskej Monze v rámci tzv. Zlatej ligy jediné medailové umiestnenie.

Slovenskí reprezentanti v karate vybojovali pod vedením trénerskej dvojice František Kretovič - Jaroslav Javorský na sobotňajšom 9. ročníku medzinárodného turnaja mužov a žien jedinú medailu. Na kvalitne obsadenom podujatí s názvom Zlatá liga, na ktorom sa predstavilo približne 500 pretekárov z 25 krajín a bolo druhým tohtoročným turnajom, sa o bronz postarala Barbora Bosnyaková. Členka klubu ŠŠK Tupolevova Bratislava po piatich víťazstvách (Fabiola Angelová, Elisa Ferreová /obe Tal/, Marijana Kiuková /Chorv./, Svetlana Wallová, Christine Heinrichová /obe Nem./) nestačila v súbornom cvičení senioriek až v semifinále na aktuálnu juniorskú európsku šampiónku Vivianu Bottarovú z Talianska. V následnom boji o 3. miesto však Bosnyaková suverénne zvíťazila nad Nemkou Kerstin Merkertovou 3:0. „Barborka dosiahla veľmi dobrý výsledok. Pre mňa však nie je jej vystúpenie až takým veľkým prekvapením, veď na medailových pozíciách skončila už aj na iných významných podujatiach. V súčasnosti má výbornú formu,“ uviedol šéftréner František Kretovič.

Blízko k stupňom víťazov mali slovenskí karatisti v Monze aj v ďalších dvoch disciplínách. V kata mužov zvolenský rodák Miroslav Slížik (Slávie TU) po úvodnej prehre s majstrom sveta Lucom Valdesim zvládol v repasáži ďalšie dva duely, no v rozhodujúcom zápase prehral s ďalším Talianom Vincenzom Figucciom 1:2 a bronz mu tak tesne unikol. „Napriek tomu som so svojím vystúpením veľmi spokojný,“ skonštatoval Miro tesne po pretekoch. „V podstate som dosiahol životný úspech. Po ťažkých šiestich kolách mi bronz ušiel len o vlások. Na svetovom pohári som ešte nikdy nemal tak blízko k medaile,“ vyznal sa Zvolenčan.
Bronz malo na dosah aj družstvo žien v súbornom cvičení v zložení Erika Hrušecká, Barbora Bosnyaková, Katarína Liptáková, ktoré po zvládnutí dvoch prekážok podľahlo až v boji o účasť vo finále reprezentácii domáceho Talianska 0:3 a po diskvalifikácii v repasáži aj tímu Chorvátska.

„V Monze zabrali najmä katisti. Pokiaľ ide o športový zápas kumite, tam sme zostali predsa len trochu sklamaní. Bez zraneného Farmadína, ktorý v Taliansku absentoval, podľahli už v prvom kole Tulejová-Medveďová, Višňovská, či Semaníková, tesne pred medailovými bránami skončil Macko. Do začiatku majstrovstiev Európy v estónskom Tallinne však máme ešte mesiac, takže nejaké chyby a nedostatky sa pokúsime ešte odstrániť,“ dodal tréner Kratovič, ktorý je zároveň aj predsedom komisie štátnej reprezentácie.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 929

Premiér Igor Matovič ukazuje výsledky prvého kola testovania.

Poradia sa od včera zmenili.

20 h
Kováčová (v žltom) počas jesennej časti sezóny 2020/2021.

Hráči najlepšieho tímu z regiónu sa pripravujú individuálne, museli zrušiť prípravný zápas s Petržalkou.