Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Sližikovci sa presadili aj na medzinárodnom fóre

Na Pasienkoch sa v sobotu 21. júna konal v poradí 12. ročník medzinárodného turnaja - Európsky pohár mládeže 2008.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 477 pretekárov z 93 klubov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Slovinska, Ruska a Litvy. Pre kategóriu starších dorastencov bol tento turnaj započítavaný do celkového bodovania v rámci Stredoeurópskej ligy karate. Významným hosťom turnaja bol nepochybne aj čestný prezident SZK Tibor Mikuš, ktorý slávnostne odovzdal ocenenia úspešným reprezentantom, medailistom z ME 2007. Spolu s D. Líškom zároveň zagratulovali k významnému životnému jubileu predsedovi komisie štátnej reprezentácie, Františkovi Kretovičovi. Turnaj bol súčasne posledným podujatím v rámci súťažného kalendára SZK v sezóne 2007/08.

Zvolenské karate na najväčšom medzinárodnom podujatí svojho druhu na Slovensku zaznamenalo vynikajúce výsledky. Stalo sa tak aj napriek tomu, že zvolenská výprava patrila k tým najmenším. Pekný výsledok sa podarilo dosiahnuť mladému a talentovanému Jakubovi Nemčekovi (reprezentant SR - kumite juniori), ktorý vo svojej kategórii kumite juniorov do 76 kg nenašiel vo veľmi silnej konkurencii premožiteľa a presvedčivo zvíťazil. Najväčšie prekvapenie svojmu trénerovi, Miroslavovi Sližikovi, však pripravil začínajúci reprezentant oddielu karate Slávia TU, David Recabarren. Mladý nádejný borec taktiež vo veľmi silnej konkurencii, v kategórii kumite dorastencov do 70 kg, dosiahol doteraz svoj najväčší úspech, keď si zaslúžene vybojoval bronzovú priečku. O niečo menej sa darilo Janke Kokovej (reprezentantka SR - kata dorastenky), ktorej neprial žreb. V kategórii kata dorasteniek v 2. kole prehrala s neskoršou víťazkou turnaja a následne, v bojoch o bronz, nestačila ani na krajanku D. Balciarovú, ktorej podľahla tesne 1:2. Miroslava Sližika však na tomto významnom podujatí potešila aj ďalšia kompletná sada medailí. O zlato, striebro a bronz sa pričinili jeho zverenkyne, Alexandra Geletová, Emma Janeková a Nataša Dolníková, ktoré síce nepochádzajú zo Zvolena, ale pod Pustý hrad dochádzajú pravidelne na tréningy. Dievčatá úplne prevalcovali kategóriu kata dievčat, v ktorej do posledného miesta obsadili stupeň víťazov. Zvolen mal ale zastúpenie aj v rozhodcovskom zbore, v ktorom ho reprezentovali rozhodcovia F. Kačík, V. Čaboun a taktiež tréner M. Sližik.