Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Pliešovce sú po troch kolách na čele tabuľky

MFK Krupina dosiahol ďalšie vysoké víťazstvo a súperovi opäť nadelil 6 gólov. Prvé tohtosezónne vystúpenie, nie veľmi úspešné, má za sebou už aj Detva.

Pliešovce - Dudince
2:0 (2:0)
Domáci zaskočili súpera kombinačnou hrou a už v 15. minúte viedli 2:0. Do polčasu sa obraz hry nezmenil. Po zmene strán sa striedali útoky na oboch stranách. V závere Dudinčania pritlačili domácich hráčov, ale tí sa už zaslúžene ubránili a ostali na čele tabuľky po troch kolách. V zápase podala dobrý výkon rozhodcovská trojica.

Góly: Filip, Droppa. ŽK: 1 - 2. Pred 200 divákmi rozhodoval Cesnak. Pliešovce: Gnida - Zaťkov, Filip, Šarak, Chromý, Valentík, Droppa, Švec, Červeňák, Černický, Bosák (Zošiak, Cúth). Dudince: Tomaškin - Ľalík, Kováč, Čerba, M. Harach, T. Harach, Hrtánek, E. Vankovic, Greguška, Tereň, Vrca (Jaďuď, Vanko, Priadka).

MFK Krupina - Kriváň
6:0 (0:0)
Prvé dejstvo bolo opatrné z oboch strán. V druhom, domáci v priebehu 20 minút dali 3 góly a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Ďalšie 3 presné zásahy strelili Krupinčania v závere zápasu.
Góly: J. Dendiš 2, Vilhan, Selecký, Bajnok, Melaga. ŽK: 2 - 3. Pred 220 divákmi rozhodoval Konček. MFK: Zimány - T. Stanko, Jombík, E. Stanko, Melaga, Selecký, Frčka, Vilhan, J. Dendiš, Janota, Bačík (Cibuľa, Bajnok). Kriváň: Már. Chlebničan - Petrek, Báťka, Filipko, Mir. Chlebničan, Gelien, Gonda, Nevoľný, Chabada, Senko, Marcinek (Nôta, Budáč, Mitter).

D. Niva - H. Nemce
1:0 (0:0)
Začiatok stretnutia bol nervózny. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, vytvorili si niekoľko sľubných šancí, ale hostí podržal brankár. Z tlaku vyťažili Dobronivčania gól, keď svoju prvú šancu ešte nevyužil Sečkár, ale druhýkrát sa už nemýlil. Hostia vrhli v závere zápasu všetky sily do útoku, ale nakoniec ostali tri body v hrsti domácich.
Gól: Sečkár. ŽK: 2 - 3. Pred 150 divákmi rozhodoval Dodok. D. Niva: Tužinský - Farkaš, Hrčka, Satara, Mir. Baláž, J. Baláž, Sečkár, Mokoš, M. Kyslý, Klandúch, Mar. Baláž (Šimko, Záchenský, Bella). H. Nemce: M. Sedmák - Lopušník, Pomahač, Černecký, Kocka, Tanečka, Riska, Mikuláši, Vachalík, Rerich, Farion (Babiak, A. Sedmák, Uhler).

Hriňová - Sliač
2:0 (0:0)
V nervóznom zápase sa domáci nevedeli dostať do tempa a o víťazstve rozhodli v posledných piatich minútach stretnutia.
Góly: Ivan, Michalík. ŽK: 1 - 3. Pred 200 divákmi rozhodoval Halama. Hriňová: P. Ľupták - Kubaliak, Pohorelec, Čipčala, Vreštiak, O. Ľupták, Machava, Šulek, Košút, Ivan, Moravčík (Michalík, Halaj). Sliač: Bohuš - Nemec, Sekereš, Fekiač, Bohm, Ďurčenka, Hačkulič, J. Rozenberg, Procházka, P. Rozenberg, Hudec (Mitro, Ludrovan).

Lieskovec - Látky
2:3 (1:2)
V priemernom a zbytočne nervóznom stretnutí, za veľmi slabého rozhodovania rozhodcov, hostia vyťažili z minima maximum.
Góly: Ivan, Bolgár - Šulek, J. Kubiš ml. 2. ŽK: 3 - 4. Pred 150 divákmi zápas rozhodoval Škurla. Lieskovec: Kováč - Terem, R. Slatinský, Mikleš, Vigoda, Halmo, Bolgár, Baláž, Výbošťok, Marunčiak (Výboch). Látky: M. Pisár - Plavucha, Kršiak, J. Kubiš st., R. Sivok, Purdek, Tažberík, Šulek, Hanes, I. Sivok, J. Kubiš ml. (Kuvik).

Č. D. Badín - Podzámčok
1:4 (1:1)
Aj napriek výsledku sa hralo vyrovnané stretnutie. Domáci nevyužili svoje šance a tak pykali. Hostia v posledných 5 minútach, po hrubých chybách domáceho gólmana, strelili 3 góly. Pre domácich je tento výsledok až príliš krutý.
Góly: V. Chovan - Halama 2, Frlajs, Šebeň. ŽK: 3 - 1. ČK: 1 - 1. Pred 100 divákmi rozhodoval Sivák. Č. D. Badín: Mihalovič - Kamas, Halaj, Mitter, J. Bartoš, Jambrich, D. Chovan, Baláž, V. Chovan, Klacík (Madera). Podzámčok: Šlahor - Sluka, Polgár, Mir. Babiak, Korpáš, Golian, Mar. Babiak, Halama, Poliak (Koza, Šebeň).
MFK Detva - Bzovík
0:1 (0:1)

Domáci, ktorí si zahrali po dlhšom čase, podali kŕčovitý výkon a prehrali smolným gólom.

14. Č.D.Badín 3 0 0 3 4:11 0

Program 4. kola – nedeľa 31. augusta (o 16,00 hod.): Bzovík - Sliač, H. Nemce - Hriňová, Kriváň - D. Niva, Dudince - Krupina, Podzámčok - Pliešovce, Látky - Č. D. Badín, MFK Detva - Lieskovec.