HOKEJ EXTRALIGA

Očakávané víťazstvo prišlo až proti Nitre

Zvolen - Trenčín 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Zvolenčania nezvládli ani druhé stretnutie.

Zvolenčania mohli otvoriť skóre v 6. min., Lipiansky však Hálu neprekonal. Hostia mohli odpovedať Kóňom, ktorého strela skončila na žŕdke. Až v 13. min. vyšla Trenčanom pekná kombinačná akcia, na konci ktorej stál Ďuriš a bolo 0:1. Domáci zareagovali v 15. min., kedy presilovku o dvoch hráčoch využil obranca Ladislav Čierny. V 17. min. mohol misky váh na stranu HKm nakloniť Chovan, z prvej však Hálu neprekvapil. Vzápätí tak udrelo na druhej strane, keď za prekvapeným a nič nevidiacim Lacom skončil ľahko nahodený puk Homera. V druhej tretine zhruba tisícka priaznivcov gól nevidela, aj keď vyrovnať mohli dvakrát Pavliš a Ladislav Čierny. Vyloženú šancu mali aj hostia, no Peter Mikúš v 32. min. pred Lacom neuspel. V tretej tretine sa domáci snažili vyrovnať, najväčšiu šancu však v 46. min. „spálil“ Cebák, ktorý nezúžitkoval presilovku HKm o dvoch hráčov. Naopak, do streleckej listiny sa zapísali hostia, ktorým v 52. min. zariadil víťazstvo pod Pustým hradom Radulay.

Góly: 15. L. Čierny (Juraško, F. Turek) - 13. O. Ďuriš (S. Saliji, M. Trochta), 17. Homer (Kóňa), 52. Radulay (Bobček, Valčák). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 - 1417 divákov.

HKm: J. Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, Malinský, Valach - M. Chovan, Klouda, Hvila - Macejka, F. Turek, Pavliš - D. Vrbata, Lipiansky, Jurík - T. Tatár, Dubec, Lelkeš - Markovič.

Kežmarok - Zvolen 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

HKm sa dostal do krízy, nebodoval ani v Kežmarku.

Hneď v úvodnej minúte padli dva góly. Najprv poslal hostí do vedenia už po 34 sekundách Chovan, o ďalších 23 sekúnd vyrovnával Šechný. Stav sa mohol opäť meniť v 3. min, keď znova Chovan síce prestrelil Klempu, no puk v sieti neskončil. V ďalších minútach mali puk na hokejkách najčastejšie Kežmarčania, avšak gólmana Laca neprekonali ani z najväčších tutoviek. Začiatok 2. tretiny bol oveľa pokojnejší. Domáci nevyužili ani dve ponúknuté početné výhody. Gólu sa však nakoniec predsa len dočkali, keď v 39. min. sa presadil Pavličko. Kežmarčanov strelecká chuť neopustila ani v tretej dvadsaťminútovke. V 45. min. Laca lišiacky prekonal Bednár. O päť minút neskôr síce Škovira úspešný nebol, no na presvedčivom víťazstve domácich sa už nezmenilo nič.

Góly: 1. Šechný (P. Segľa), 15. Svitana (René Schneider), 39. S. Pavličko (Fedor, Škovira), 45. Bednár (Slaninák, Mašlonka) - 1. M. Chovan (Klouda, Hvila). Rozhodoval: Ország, vylúčení: 4:7, presilovky a oslabenia: 0:0 - 760 divákov.

HKm: JJ. Laco - Malinský, Kolafa, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Valach - Dubec, Markovič, T. Tatár - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, Turek, D. Vrbata - Jurík, Marcinek, Lelkeš.

Zvolen - Nitra 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Domáci konečne prerušili sériu zlých výsledkov.

Hostia spod Zobora začali aktívnejšie, Ručkay ani Podstavek však pred mladým Kristínom neuspeli. Udrelo tak na druhej strane, keď v 6. min. dorážal puk do hosťujúcej brány juniorský reprezentant Tatár. Skóre sa potom menilo už o 16 sekúnd neskôr, keď sa domáci hokejisti dostali do brejku a Dubec zvýšil na 2:0. Zvolenčanov góly nabudili ešte viac a ďalšie tri vyložené šance spálil Michal Chovan. Potvrdilo sa tak pravidlo nedáš - dostaneš a v 16. min. znížil z pohľadu hostí Poljaček. Nitrania mali potom raketový nástup do druhej tretiny. Na tabuli svietila iba 10. sekunda, keď v oslabení šikovne a s prehľadom vyrovnal Gálik. Hostia však potom doplatili na časté vylúčenia. V 25. min. prihral Ladislav Čierny ideálne Liborovi Pavlišovi a domáci opäť viedli. Zvolen v závere druhého dejstva pridal aj štvrtý gól, keď obranca Malinský našiel Davida Vrbatu a ten prekonal brankára hostí. V tretej tretine diváci na zvolenskom štadióne gól nevideli. Nitrania mohli skórovať Rumpelom, domáci na opačnej strane Pavlišom. Domáci si už v závere zápasu dobrou defenzívou nedali víťazstvo vziať.

Góly: 6. T. Tatár (Juraško, F. Turek), 6. Dubec (D. Vrbata, Markovič), 25. Pavliš (L. Čierny), 39. D. Vrbata (J. Malinský) - 16. Poljaček (Kmeč), 21. Gálik. Rozhodoval: Kubuš, vylúčení: 6:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1 - 1746 divákov.

HKm: Kristín - Valach, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, J. Malinský, Cebák, od 21. Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, T. Tatár - D. Vrbata, Markovič, Dubec.

ZAUJALO NÁS
Zvolenčania museli pred stretnutím s Nitrou nečakane riešiť brankársku otázku. Do bránky sa musel postaviť junior Matej Kristín, keďže jednotka Laco dostala zápal nervov v lakti pravej ruky. „Musel som to risknúť a postaviť Mateja. Bol to dobrý ťah, mladému gólmanovi sa musím za jeho výkon poďakovať. Zaslúžil sa o naše tri body,“ pochválil svojho brankára tréner Miloš Holaň „Zo začiatku zápasu sme mali problémy v obrane. Vďaka pracovitosti a bojovnosti sme ale nakoniec zvíťazili zaslúžene.“