HOKEJ EXTRALIGA

Holaňovci aj naďalej hľadajú starú pohodu

Žilina - Zvolen 5:4 pp (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)

Dotiahli to do predĺženia, v ňom však neuspeli.

Žilinčania mali v 6. min. početnú prevahu o dvoch hráčov, čo využil Sivák – 1:0. Neprešli ani tri minúty a Kontšek vsietil druhý gól domácich. V druhej tretine sa z ničoho nič dostal k puku Turek a strelil kontaktný gól. Hostia mali možnosť na vyrovnanie počas niekoľkosekundovej prevahy o dvoch hráčov, no neskórovali. Rýchlu akciu „vlkov“ z ľavej strany zakončil v 35. min. obranca Hriňa – 3:1. V poslednej tretine najskôr vsietil gól v 42. min. Vrbata, no o dve minúty kontroval domáci Javín. V 48. min. po nezištnej prihrávke Kloudu skóroval Pavliš a znížil tak na 3:4. Keď už sa zdalo, že domáci zvíťazia, v 54. min. prišiel gól Chovana a stretnutie dospelo do predĺženia. Zvolenčania mali aj výhodu presilovky, no nakoniec sa predsa len radovali domáci hokejisti. Sedemnásť sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o celkovom osude stretnutia domáci Sivák.

Góly: 6. Sivák (Hriňa, I. Droppa), 8. Kontšek (I. Droppa, Krajčí), 35. Hriňa (Kontšek, Sivák), 44. Javín (Kusovský, Koložváry), 65. Sivák (R. Krajčí) - 25. F. Turek (L. Čierny, D. Vrbata), 42. D. Vrbata (L. Čierny, F. Turek), 48. Pavliš (Klouda, M. Chovan), 54. M. Chovan (Pavliš, L. Čierny). Rozhodoval: Ország, vylúčení: 9:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0 - 1866 divákov.

HKm: Laco - J. Malinský, Huba, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Valach, Kofala - Dubec, Markovič, D. Vrbata - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, T. Tatar - Jurík, Marcinek, Lelkeš.

Slovensko 20 - Zvolen 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Hostia sa na svoje víťazstvo poriadne nadreli.

V 8. min. Pavliš dostal prihrávku cez celé stredné pásmo od Dlouhého a zakončil samostatný nájazd do pravého horného rohu 0:1. V 10. min. Bezák zachytil prihrávku Zvolenčanov, išiel sám na Laca a jeho blafák skončil na žrdi. Hneď po zmene strán najprv Laco vyrazil Rusnákovu strelu, na dorážku Mertela však bol krátky – 1:1. V 27. min. išiel po návrate z trestnej lavice sám na Laca Vyletelka, no stav zostal nezmenený. V 43. min. Ďaloga prešiel celé klzisko, Laco puk vyrazil a Kopeckého dorážka skončila na ochrannom site. V 50. min. Cebák zachytil vyhodenie domácich, prihral Hvilovi, ten posunul na Kloudu a puk skončil v Kotvanovej sieti - 1:2. Hneď po góle si „dvadsiatka“ vypracovala niekoľko vyložených šancí, avšak bez streleckého úspechu. Skóre sa už nezmenilo a Zvolen si z Púchova odviezol tri body.

Góly: 31. Mertel (O. Rusnák, Štajnoch) - 8. Pavliš (Dlouhý, Cebák), 50. Klouda (Hvila). Rozhodoval: D. Konc, vylúčení: 2:4, navyše Štajnoch (SR 20) 10 min za nap. hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0 - 602 divákov.

HKm: Laco - J. Malinský, Huba, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Valach, Kofala - Dubec, D. Vrbata, T. Tatar - Pavliš, Klouda, M. Chovan - Hvila, F. Turek, Štrba - Jurík, Markovič, Lelkeš.