HOKEJ EXTRALIGA

Víťazstvá ich vrátili na peknú tretiu priečku

Zvolen - Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Domáci podali taktický a bojovný výkon, ktorým na ľade zaslúžene dominovali.

Prvé šance si vypracovali hostia zo Záhoria. V presilovke v 8. min. sa do šancí postupne dostali Ďurák, Mikúš a Hartmann, no výborného Jána Laca neprekonali. Domáci ťažili z presilovkového tlaku v 17. min., od modrej čiary vystrelil L. Čierny a Huba tečoval puk za Rybára - 1:0. Domáci potom strelili hosťom gól do šatne, keď Hvila z medzikružia zvýšil na 2:0. V druhej tretine sa nenudil hlavne Rybár. V 26. min. Hvila strieľal spoza ľavého kruhu a Cebák tečoval puk do žŕdky. O minútu neskôr sa nepresadil zblízka Pavliš, Dlouhý a následne ani Chovan. Hostia mohli odpovedať Ďurákom, no Laco bol pozorný. V 37. min. mohli domáci opäť zvýšiť svoje vedenie, ale Pavliš nemal šťastie ani tentokrát. V tretej tretine, na začiatku 44. min. sa HKm dočkal, keď Štrbovu prihrávku za Rybára doťukol Hvila. Hostia sa potom snažili aspoň znížiť, čo sa im podarilo až v 57. min., kedy Kocák v páde prekonal Laca a upravil na konečných 3:1 pre Zvolen.

Góly: 17. Huba (L. Čierny), 20. Hvila (Klouda, M. Chovan), 44. Hvila (Štrba, Dlouhý) - 57. Kocák (M. Ivičič, Jendek). Rozhodoval: J. Konc, vylúčení: 8:8, navyše Gründling (Skalica) 10 min. za nap. zozadu, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1923 divákov.

HKm: J. Laco - J. Malinský, Valach, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Huba - Dubec, Štrba, Lelkeš - Hvila, Klouda, M. Chovan - Pavliš, F. Turek, D. Vrbata.

Zvolen - Kežmarok 10:1 (4:0, 4:1, 2:0)

Nebolo o čom, na ľade dominovali Zvolenčania.

Hostia hrozili iba v presilovkách, ich strely však kryl brankár Laco. Presadzovali sa domáci hráči - v 7. min. otvoril skóre Tatar, v 11. min. ťažili Zvolenčania z presilovky, keď skóroval Cebák, v 13. min. sa presadil Jurík a štvrtý gól pridal v 17. min. Dlouhý. V druhej tretine najprv zaujal odchod Šechného z ľadu pre nešportové správanie a slovnú výmenu s rozhodcom a potom opäť úradovali domáci strelci. V 26. minúte sa nemýlil Lelkeš a v 30. min. prekonal Budaia Dubec - 6:0. Hostia znížili v presilov

Góly: 7. T. Tatar, 11. Cebák (Hvila, D. Vrbata), 13. Jurík (Dlouhý, T. Tatar), 17. Dlouhý (Hvila, Klouda), 26. Lelkeš (D. Vrbata, Cebák), 30. Dubec (F. Turek), 37. Hvila (Klouda, M. Chovan), 40. Hvila (M. Chovan, Klouda), 48. D. Vrbata (J. Malinský, Lelkeš), 49. Markovič (T. Tatar) - 34. M. Droppa (M. Žemba, Fedor). Rozhodoval: P. Grečko, vylúčení: 6:4, navyše: Šechný (Kežmarok) na 2 x 10 min + DKZ za nešp. spr., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0 - 1100 divákov.

HKm: Laco (41. Škrečko) - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Huba, J. Malinský, Kolafa - Hvila, Klouda, M. Chovan - Štrba, F. Turek, Dubec - Pavliš, D. Vrbata, Lelkeš - T. Tatar, Markovič, Jurík.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji