HOKEJ EXTRALIGA

Murín tím podržal, HKm konečne víťazil

Slovan - Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Majster bol efektívny v presilovkách, a tak zvíťazil.

Kľúčovým momentom prvej tretiny bola 12. min., keď pri presilovke piatich proti trom tečoval strelu Kováčika pohotovo Kropáč - 1:0. V 18. min. Kropáč prihral Lažovi, no Škrečko čaroval. Zvolenčania hrali chladný profesorský hokej a nedokázali sa dostať do výrazných šancí. V 26. min. po prihrávke Kováčika prestrelil Škrečka druhýkrát Kuľha. Potom mal výhodu presilovky o dvoch hráčov aj HKm, v priebehu 60 sekúnd však Hoviho ani len neohrozil. V poslednej tretine sa hostia osmelili viac, ich najväčšiu šancu však v 42. min spálil Dubec, ktorý trafil len presúvajúceho sa gólmana Slovana. Aktívny Dubec to skúšal ešte dvakrát, ale Hovi ho vždy dokázal vychytať. Víťazstvo Slovana potvrdil v 52. min. pri presilovej hre Kováčik, ktorého nahodený puk na zvolenskú bránku skončil za prekvapeným Škrečkom. V samotnom závere stretnutia hral Slovan ďalšiu presilovku o dvoch hráčov a Kuľha spoza pravého kruhu na vhadzovanie 32 sekúnd pred sirénou pečatil na konečných 4:0.

Góly: 12. Kropáč (J. Kováčik, Hujsa), 26. Kuľha (J. Kováčik, Lipiansky), 52. J. Kováčik (Hujsa, Kropáč), 60. Kuľha (Lipiansky, J. Kováčik). Rozhodoval: Valachovič, vylúčení: 7:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0 - 4595 divákov.

HKm: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Valach, Huba - P. Barinkam Lelkeš, Gálik - Hvila, F. Turek, Sivák - Dubec, Štrba, Tatar - Jurík, Chovan, Macejka.

Zvolen - Trenčín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Zvolenčania po šietich prehrách konečne zabrali.

V prvej tretine sa presadili len domáci hokejisti, keď Kováča v 5. min. prekonal mladý slovenský reprezentant Tatar. O dve minúty išli hráči HKm do dvojgólového vedenia, tentokrát skóroval Turak – 2:0. Potom prišli veľké šance hostí, no Murín mal svoj deň. V druhej tretine boli Trenčania lepším mužstvom, no presadili sa iba v oslabení, keď im vďaka Paroulekovi vyšlo prečíslenie. Zvolenčania vzápätí nevyužili ďalšiu presilovku. Na druhej strane z trestnej lavice naskočil Homer, ktorý sa v 31. min. rútil sám na brankára Murína, ale trafil iba žŕdku. Tá potom zvonila aj na opačnej strane po strele Hvilu. V 36. min. sa však predsa presadil Sivák, keď trenčiansky gólman mal zakrytý výhľad a autor gólu na tretí pokus dostal puk tam, kam patrí - 3:1. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 48-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zvolenčania si víťazstvo poistili v 42. min., Barinkovu prihrávku tečoval Štrba - 4:1. Trenčania na zvrat už nemali sily.

Góly: 5. T. Tatar (Dubec), 7. F. Turek (Dubec, T. Tatar), 36. Sivák (M. Gálik, P. Barinka), 42. Štrba (P. Barinka, Dlouhý) - 26. Paroulek (Kútny). Rozhodovali: Ország, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1 - 1001 divákov.

HKm: Murín - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Huba - P. Barinka, Sivák, Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, T. Tatar.

L. Mikuláš - Zvolen 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Zvolenčania uspeli aj na horúcom ľade Liptákov.

Úvod bol v znamení série presiloviek domácich, ktorí však úspešní neboli. V 19. min. ukázali hostia, ako sa majú využívať presilové hry, keď skóroval Sivák - 0:1. V poslednej sekunde prvej tretiny zmeraveli liptovské tribúny opäť, Hvila prekvapil Faltera spoza brány. Mikulášanov vrátil do hry v 25. min. počas presilovky český legionár Kovář. V 37. min., paradoxne v oslabení, sa svojmu bývalému klubu pripomenul domáci útočník Cibuľa, ktorý prenikol popri pravom mantineli a excelentne prestrelil Murína - 2:2. V 46. min. pre zmenu druhýkrát rozosmutnil svojich rodákov Sivák, ktorý opäť dostal do vedenia hostí. Domáci vrhli všetky sily do útoku a snažili sa o vyrovnanie. V čase ich očakávaného záverečného náporu, v 59. min., však poistil výhru hostí šikovným bekhendom Štrba. Zvolenčania sa tak posunuli v tabuľke pred svojho súpera na 4. miesto.

Góly: 19. Sivák (L. Čierny, P. Barinka), 20. Hvila - 25. Kovář (Cibuľa, Heš), 37. Cibuľa (Petran), 46. Sivák (Barinka), 58. Štrba (Hvila, Chovan). Rozhodovali: Lokšík, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0 - 2050 divákov.

HKm: Murín - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Huba, Valach, Ďaloga - P. Barinka, Sivák, Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, T. Tatar - Jurík, Marcinek, Lelkeš.

10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 899

Premiér Igor Matovič ukazuje výsledky prvého kola testovania.

Poradia sa od včera zmenili.

19 h
Kováčová (v žltom) počas jesennej časti sezóny 2020/2021.

Hráči najlepšieho tímu z regiónu sa pripravujú individuálne, museli zrušiť prípravný zápas s Petržalkou.