Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Vo zvolenskej generálke triumfoval Slovák Jurínyi

V rámci prípravy na blížiace sa ME juniorov v bowlingu sa vo zvolenskom bowlingovom centre Ekoma uskutočnil medzinárodný turnaj tímov Česka, Maďarska a Slovenska.

ZVOLEN. Na priateľskom trojstretnutí Slovensko reprezentovali vlaňajší účastníci európskeho šampionátu Ľuboš Jurínyi a Lukáš Andrássy z Popradu (extraligový hráč BK Perfect Zvolen A), Veronika Pospíšilová s Tomášom Benkom (v tomto roku už kadet) zo Zvolena a nováčik v reprezentácii Marek Kečkeš z Bratislavy. Výpravy Česka a Maďarska boli početnejšie, takže o miestenku do Švédska bojovalo celkom osemnásť chlapcov a deväť dievčat.

V úvodnej disciplíne, v súťaži jednotlivcov bezpečne vyhral Slovák Jurínyi, ktorý v štyroch hrách nahral priemer 202,00 na hru. Ďalši slovenský junior Andrássy bol siedmy, Benko ôsmy a Kečkeš obsadil štrnáste miesto. V kategórii dievčat naša jediná zástupkyňa Pospíšilová obsadila štvrté miesto za trojicou českých hráčok, keď prvenstvo získala Nováková s priemerom 190,00 na hru.

Vo dvojiciach zvíťazil český pár Koráb, v tejto sezóne prvoligový hráč zvolenského Red Perfect Teamu, s Bílekom, ktorým patrí priemer 205,75 na hru. Slovenská dvojica Kečkeš, Benko bola druhá, no a lepšie ako piate miesto sa očakávalo od Andrássyho s Jurínyim. U dievčat vyhrali maďarské reprezentantky Hossú, Nagy so 164,13.

V náročnej tretej disciplíne, súťaži družstiev, si najlepšie viedla česká štvorica Čepelák, Koráb, Lorenc, Bílek, ktorá nahrala priemer 193,44. Slovenský tím v zložení Andrássy, Kečkeš, Benko, Jurínyi, skončil štvrtý. Z dvoch dievčenských tímov bol od maďarského, podľa očakávania, lepší český. Na priemere 180,75 na hru sa v českom tíme podieľali Nováčková, Marvalová, Morávková a Nováková.

Pospíšilovej nevyšlo semifinále

Výkony hráčov vo všetkých troch disciplínach, čo bolo pre každého dvanásť hier, určili celkové poradie. Medzi chlapcami najviac bodov 2464 nahral Bílek s priemerom 205,33,druhý bol Koráb s 2424 bodmi, tretí skončil Jurínyi s výkonom 2330. Benko skončil piaty, Andrássy deviaty a Kečkeš pätnásty. Z dievčat prvé dve miesta obsadili Novákova s 2192 bodmi (182,67) a Nováčková, ktorá nahrala 2042. Tretia skončila Pospíšilová s 1997 bodmi. Prví štyria v oboch kategóriách sa stretli v K.O. súboji o konečné poradie v turnaji. V Masters junioriek semifinálové hry našej Veronike Pospíšilovej nevyšli a tak do finále, nečakane hladko, postúpila jej súperka Nováčková z Česka. V druhom semifinále maďarská reprezentantka Hossú bola lepšia v prvej hre, ale náskok v druhej neudržala. Z postupu sa tak tešila Nováková z Česka, ktorá v súčte nahrala o jeden bod viac a bola úspešná aj v českom dievčenskom finále. Stala sa tak absolútnou víťazkou v kategórii junioriek.

Jurínyi potvrdil predpoklady

V Masters chlapcov semifinálová dvojica Tomáš Bílek z Česka s Tamasom Kocsisom z Maďarska odohrala vyrovnaný zápas s lepším záverom pre maďarského hráča. V druhom stretnutí o postup do finále Čech Jan Koráb s našim Ľubošom Jurínyim predviedli skvelý súboj, v ktorom bol úspešnejší slovenský reprezentant. Pekný a dramatický zápas odohrali aj finalisti Tamas Kocsis s Ľubošom Jurínyim. Úplne vyrovnaná prvá hra skončila remízou 197:197, záver druhej, rozhodujúcej hry, lepšie zvládol Ľuboš Jurínyi a pomerom 387:372 súpera porazil. Zaslúžene sa stal absolútnym víťazom v kategórii juniorov.

S priebehom podujatia boli spokojní aj tréneri. ,,Model organizácie a podmienky na dráhach boli identické s tými, ktoré nás čakajú vo švédskom Malmö. Na základe poznatkov z tohto turnaja môžeme ešte všeličo vylepšiť. Verím, že naši reprezentanti budú na európsky šampionát dobre pripravení ," skonštatoval prezident SBwZ a tréner juniorov Slovenska, Zvolenčan Radek Pospíšil.

ľuboš jurínyi, v súčastnosti najlepší junior slovenska, potvrdil svoje kvality aj na medzinárodnom turnaji vo zvolene.

Ľuboš Jurínyi, v súčastnosti najlepší junior Slovenska, potvrdil svoje kvality aj na medzinárodnom turnaji vo Zvolene.