HOKEJ EXTRALIGA

Škoda zlého úvodu, mohlo to byť veselšie

Trenčín - Zvolen 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

HKm zvíťazil a pred play off získal výhodu svojho ľadu.

V 10. min. domáci brankár Kováč ešte zlikvidoval šancu Dubeca, ale už o chvíľu na to nemal šancu pri dorážke Barinku - 0:1. O 23 sekúnd neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov Chovan a ešte do konca úvodnej dvadsaťminútovky upravil na 3:0 pre Zvolen Hvila. Už aj tak nízke tempo v druhej tretine ešte upadlo a za zmienku tak stoja iba dva momenty. Najskôr Zvolen nedokázal využiť 94 sekúnd dlhú presilovku o dvoch hráčoch a tesne pred odchodom do šatní bitka Gabriša s Chovanom. Ani záverečná časť súboja nevybočila z dovtedajšieho rámca a iba niečo viac ako tisícka fanúšikov nevidela príliš veľa hokejovej krásy. Trenčania sa nedokázali presadiť, na čo Zvolen reagoval kurióznym gólom v 54. min., keď Štrba prekvapil Kováča.

Góly: 11. P. Barinka (M. Gálik, L. Čierny), 11. Michal Chovan (M. Štrba, Dlouhý), 15. Hvila (M. Štrba, Cebák), 54. M. Štrba (Lelkeš). Rozhodoval: D. Konc, vylúčení: 6:7, navyše Gabriš Trenčín) a Chovan (Zvolen) obaja na 10 + DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky a oslabenia: 0:0 - 1380 divákov.

HKm: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Valach, Ďaloga - P. Barinka, Sivák, M. Gálik - Michal Chovan, M. Štrba, Hvila - T. Tatar, F. Turek, Dubec - T. Marcinek, M. Jurík, Lelkeš.

PLAY OFF ŠTVRŤFINÁLE

Zvolen - L. Mikuláš 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

O víťazovi sa rozhodlo až v samom závere, v ktorom mali viac šťastia hostia.

Stretnutie lepšie začali Liptáci, keď už v 2. min. brankára Jána Laca preveril Kriška. Zvolenčania nevyužili tri presilovky, z toho 38-sekundovú piatich proti trom. Skóre otvorili hostia v 16. min., kedy sa zblízka presadil Halaj. Liptáci mohli zvýšiť skóre v poslednej minúte prvej tretiny, no Richard Huna zoči voči Lacovi nepochodil. V druhom dejstve boli aktívnejší domáci hokejisti. V 28. min. Faltera preveril kanonier Lukáš Hvila a o minútu neskôr, v oslabení, neuspel ani Gálik. Zvolenčanom vyšla akcia v 33. min., keď Sivákov nahodený puk poslal do brány hostí Dubec – 1:1. Aj v tretej tretine sa HKm snažil dostať do vedenia, no nátlaková hra sa mu nedarila. V 43. min. nenašiel na Faltera recept Sivák a neskôr nepochodili ani Pavliš s Turekom. Zapršalo tak na druhej strane, v 58. min. počas presilovky, sa spoza kruhov presnou strelou presadil Pavel Kumstát, ktorý rozhodol o víťazstve hostí.

Góly: 33. Dubec (Sivák) - 16. Halaj (Heš, Cibuľa), 58. Kumstát (Halaj). Rozhodovali: Ország, P. Grečko, vylúčení: 11:10, navyše Hvila (Zvolen) 10 min. za nešp. spr., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 - 2003 divákov.

HKm: J. Laco - Cebák, Dlouhý, Bruun, Huba, L. Čierny, Juraško - M. Štrba, Lelkeš, Hvila - P. Barinka, Sivák, M. Gálik - Tatar, F. Turek, Dubec - Pavliš.

Zvolen - L. Mikuláš 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

O vyrovnanie série sa postaral prvý útok HKm.

V 10. min sa ujali vedenia Liptáci zásluhou Tomášeka. Už v závere 1. tretiny si domáci vytvorili viacero sľubných príležitostí, Gálik netrafil prázdnu bránku. Vyrovnať sa im však podarilo až v 35. min., kedy Cebák našiel Chovana a ten vyrovnal - 1:1. V 38. min. v presilovke Štrba tečoval ľahkú Hvilovu strelu - 2:1. V úvode 3. tretiny sa Liptákom podarilo vyrovnať, keď v presilovke prekvapil Laca Rób. Huna. Presne o minútu nato, sa domáci opäť ujali vedenia. Hvila našiel pred bránkou Štrbu, ktorý zblízka prekonal Faltera - 3:2. V 45. min. domáci využili presilovku o dvoch hráčov, keď najprv Chovanova delovka zostrelila pred bránou Štrbu, puk sa odrazil k Hvilovi, ktorý pohodlne zvýšil vedenie domácich. O pohode, ktorá sa nalepila na hokejky domácich svedčí aj 5. gól HKm, kedy sa blysol individuálnou akciou Hvila.

Góly: : 35. Chovan (Cebák), 38. Štrba (Hvila, Chovan), 43. Štrba (Hvila, Chovan), 45. Hvila (Chovan, Štrba), 52. Hvila (Chovan) - 10. Tomášek (Cibuľa, Halaj), 42. Rob. Huna (Kumstát). Rozhodovali: Baluška, Kubuš, vylúčení: 8:8 navyše Halaj (L. Mikuláš) 10 min. za nešp. spr., presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0 - 2382 divákov.

HKm: J. Laco - Cebák, Dlouhý, Bruun, Huba, L. Čierny, Juraško - Štrba, Chovan, Hvila - Barinka, Sivák, Gálik - Pavliš, Turek, Tatar - Jurík, Duber, Lelkeš.

1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Sprievodca pivnou kultúrou v Berlíne. Majú Nemci dobré pivo?
  3. Alexej Fulmek: Bol som dlho v SME
  4. Nestíhate nakupovať darčeky?
  5. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  6. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  7. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  8. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?

Majster sveta Ladislav Čierny: Rešpekt som mal z mladého Ovečkina

Zvolenský rodák a odchovanec HKM Zvolen, obranca Ladislav Čierny má za sebou úspešnú hokejovú kariéru.

Policajná kapela nevystúpi, koncert odvolala

Vystúpenie zrušili v reakcii na tragickú udalosť.

Národné lesnícke centrum má špičkovú techniku, chýbať začali pracovníci

Majú dostatok financií aj objednávok, narážajú však na nedostatok pracovníkov.

Nemcová ôsma, medzi krasokorčuliarov zavítal Mikuláš

Košická Crow Arena hostila 112 účastníkov z 20 klubov Slovenska a jeden z Chorvátska. Nechýbala ani pretekárka z ŠKK Zvolen.