HOKEJ EXTRALIGA

Nestačili na lídra, no deklasovali majstra

Zvolen - Skalica 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

O všetkom podstatnom rozhodla druhá tretina.

Počas bezgólovej prvej tretiny sa Murín zapotil najmä pri strele Mikúša v 7. min. Na druhej strane gólmana Skalice Rybára neprekvapil v 17. min. domáci útočník Michal Chovan. Góly tak padali až po prestávke, kedy Murína v domácej bránke nečakane nahradil vyliečený Ján Laco. V 22. min. poslal vysoký puk bejzbalovým úderom za chrbát nerozchytaného brankára HKm Kutálek. O 48 sekúnd neskôr stále nerozkukaného Laca prekonal Pašek – 0:2. Zvolenčania znížili gólom z presilovky v 24. min., keď Rybár síce ešte Siváka vychytal, no na Gálikovu zadovku a následnú Juraškovu strelu už nestačil. Hostitelia potom nevyužili dve presilovky v rade, čo ich neskôr mrzelo, pretože ako na to im v 34. min. predviedol ostrieľaný harcovník Žigmund Pálffy - 1:3. Na začiatku tretej časti nevyužili Zvolenčania stopercentnú šancu Siváka. No keďže domáci tesne pred koncom zbabrali viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov a gól nedali ani počas hry bez brankára, zo zaslúženého víťazstva sa tešili Skaličania.

Góly: 24. Juraško (Gálik, Sivák) - 22. Kutálek (M. Šátek, Jendek), 22. D. Pašek (Zálešák, Beňa), 34. Pálffy (R. Hartmann, Jendek). Rozhodoval: Valachovič, vylúčení: 5:9, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 - 1180 divákov.

HKm: Murín - Bruun, Huba, Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško - Dubec, Štrba, Lelkeš - Michal Chovan, F. Turek, Hvila - P. Barinka, Sivák, Gálik.

Košice - Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Zvolenu vyšiel úvod, no neskôr mali navrch domáci.

Zvolen na košickom ľade pretavil na gól hneď prvú , keď sa v 68. sekunde spoza bránky pred Lipovského dostal Chovan a otvoril skóre. V 16. min. sa Kmiť ocitol v nájazde, no Laca neprekonal. Hosťujúci gólman zastavil puk na bránkovej čiare aj v 18. min. pri ďalšej presilovke Košíc, keď Huba tečoval Kmiťovu strelu. V 5. min. druhej tretiny, po prečíslení a zakončení Bartoša, zvonila žŕdka bránky HKm. V 27. min. naskočil na ľad z trestnej lavice rovno do nájazdu mladý Tatar, ale Lipovský rozštepom jeho úmysel vystihol. V polovici stretnutia sa Húževka predral až pred Laca, ale ten bol opäť pozorný. Zvolenský brankár inkasoval až v 39. min., kedy vyrazil pokus Hunu, ale na dorážku Košičana už nestačil - 1:1. V 46. min. vyslal na Laca tvrdú ranu Miklík, v sieti však skončila až strela Šimurdu po prečíslení hosťujúcej obrany v 50. min. Zvolen sa v závere snažil pri hre bez brankára vynútiť si predĺženie, ale Gálikov pokus sa gólom neskončil.

Góly: 39. Rudolf Huna (Tabaček), 50. Šimurda (Kmiť, P. Bartoš) - 2. Michal Chovan (Hvila). Rozhodovali: D. Konc, vylúčení: 6:8, navyše Petričko (Košice) 10 min. za nap. zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0 - 7151 divákov.

HKm: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Huba, Valach, Ďaloga - Barinka, Sivák, Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, Tatar - L. Jurík, Marcinek, Lelkeš.

Zvolen - Slovan 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)

Jednoznačná záležitosť domácich hokejistov.

Zvolenčania na ľade dominovali, hrali s chuťou a bavili sa hokejom. Skóre otvoril v 3. min Chovan. Slovanisti odpovedali v 6. min. po dorážke Urama. V 9. min. prekonal Hoviho Tatar - 2:1. V 19. min. zvýšil náskok domácich Hvila. Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke. V 23. min. vyhnal štvrtým gólom Tatar brankára Hoviho na striedačku. Striedajúceho Konráda v 25. min. uvítal bombou L. Čierny - 5:1. V 36. min. predviedol peknú kombinačnú akciu druhý útok HKm a po Chovanovej prihrávke skóroval z ľavej strany Hvila - 6:1. Konrád mal veľa práce i v tretej tretine, no domáci sa už gólovo nepresadili tak ako v prvých dvoch častiach hry. Na konečných 7:1 zvýšil v 46. min. Chovan, keď zužitkoval peknú prihrávku spoza bránky od Štrbu. Zápas sa potom už len dohrával. Išlo o exhibíciu domácich Zvolenčanov.

Góly: 3. Michal Chovan (Hvila), 9. Tatar (Dubec), 19. Hvila (Štrba, Dlouhý), 23. Tatar (F. Turek), 25. L. Čierny (Sivák), 36. Hvila (Michal Chovan, Štrba), 46. Michal Chovan (Štrba) - 6. Uram (Kuľha, Kukumberg). Rozhodoval: Ország, vylúčení: 2:5, navyše Hančák (Slovan) na 5+DKZ za narazenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0 - 1212 divákov.

HKm: J. Laco - Juraško, L. Čierny, Cebák, Dlouhý, Bruun, Valach - P. Barinka, Sivák, M. Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, Tatar - Marcinek, L. Jurík, Lelkeš.

SKUPINA A
Výsledky – 7. kolo: L. Mikuláš – Trenčín 4:3, Slovan – Košice 5:4 sn, 8. kolo: Trenčín – Slovan 4:3, Skalica – L. Mikuláš 5:4 sn, 9. kolo: Skalica – Trenčín 7:2, L. Mikuláš – Košice 2:3.
1. Košice 55 36 6 3 10 226:130 123
2. Slovan 55 28 11 3 13 211 :149 109
3. Skalica 55 27 8 3 17 199:162 100
4. Zvolen 55 28 2 5 20 178:152 93
5. L. Mikuláš 55 27 4 4 20 175:165 93
6. Trenčín 55 22 5 5 23 154:161 81
Program – 10. kolo (24. februára): Trenčín – Zvolen, Slovan – L. Mikuláš, Košice – Skalica.

SKUPINA B
Výsledky - 10. kolo: Martin – Nitra 3:0, SR 20 – Poprad 4:8, Kežmarok – Žilina 4:3 sn, 11. kolo: Žilina – SR 20 7:2, Poprad – Martin 4:2, Nitra – B. Bystrica 1:3, 12. kolo: B. Bystrica – Poprad 2:3 pp, Martin – Žilina 3:4 pp, SR 20 – Kežmarok 2:3 sn.
7. B. Bystrica 56 27 5 4 20 190:161 95
8. Martin 56 25 4 9 18 192:167 92
9. Žilina 56 18 4 8 26 165:188 70
10. Poprad 57 18 6 3 30 136:162 69
11. Nitra 56 19 2 6 29 148:199 67
12. Kežmarok 56 12 2 5 37 141:230 45
Program –13. kolo (24. februára): Kežmarok – Martin, Žilina – B. Bystrica, Poprad – Nitra, 14. kolo (27. februára): Nitra – Žilina, B. Bystrica – Kežmarok, Martin – SR 20.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?