HOKEJ EXTRALIGA

Murín tím podržal, HKm konečne víťazil

Slovan - Zvolen 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Majster bol efektívny v presilovkách, a tak zvíťazil.

Kľúčovým momentom prvej tretiny bola 12. min., keď pri presilovke piatich proti trom tečoval strelu Kováčika pohotovo Kropáč - 1:0. V 18. min. Kropáč prihral Lažovi, no Škrečko čaroval. Zvolenčania hrali chladný profesorský hokej a nedokázali sa dostať do výrazných šancí. V 26. min. po prihrávke Kováčika prestrelil Škrečka druhýkrát Kuľha. Potom mal výhodu presilovky o dvoch hráčov aj HKm, v priebehu 60 sekúnd však Hoviho ani len neohrozil. V poslednej tretine sa hostia osmelili viac, ich najväčšiu šancu však v 42. min spálil Dubec, ktorý trafil len presúvajúceho sa gólmana Slovana. Aktívny Dubec to skúšal ešte dvakrát, ale Hovi ho vždy dokázal vychytať. Víťazstvo Slovana potvrdil v 52. min. pri presilovej hre Kováčik, ktorého nahodený puk na zvolenskú bránku skončil za prekvapeným Škrečkom. V samotnom závere stretnutia hral Slovan ďalšiu presilovku o dvoch hráčov a Kuľha spoza pravého kruhu na vhadzovanie 32 sekúnd pred sirénou pečatil na konečných 4:0.

Góly: 12. Kropáč (J. Kováčik, Hujsa), 26. Kuľha (J. Kováčik, Lipiansky), 52. J. Kováčik (Hujsa, Kropáč), 60. Kuľha (Lipiansky, J. Kováčik). Rozhodoval: Valachovič, vylúčení: 7:7, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0 - 4595 divákov.

HKm: Škrečko - L. Čierny, Juraško, Cebák, Dlouhý, Valach, Huba - P. Barinkam Lelkeš, Gálik - Hvila, F. Turek, Sivák - Dubec, Štrba, Tatar - Jurík, Chovan, Macejka.

Zvolen - Trenčín 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Zvolenčania po šietich prehrách konečne zabrali.

V prvej tretine sa presadili len domáci hokejisti, keď Kováča v 5. min. prekonal mladý slovenský reprezentant Tatar. O dve minúty išli hráči HKm do dvojgólového vedenia, tentokrát skóroval Turak – 2:0. Potom prišli veľké šance hostí, no Murín mal svoj deň. V druhej tretine boli Trenčania lepším mužstvom, no presadili sa iba v oslabení, keď im vďaka Paroulekovi vyšlo prečíslenie. Zvolenčania vzápätí nevyužili ďalšiu presilovku. Na druhej strane z trestnej lavice naskočil Homer, ktorý sa v 31. min. rútil sám na brankára Murína, ale trafil iba žŕdku. Tá potom zvonila aj na opačnej strane po strele Hvilu. V 36. min. sa však predsa presadil Sivák, keď trenčiansky gólman mal zakrytý výhľad a autor gólu na tretí pokus dostal puk tam, kam patrí - 3:1. V závere druhej tretiny nevyužili hostia 48-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zvolenčania si víťazstvo poistili v 42. min., Barinkovu prihrávku tečoval Štrba - 4:1. Trenčania na zvrat už nemali sily.

Góly: 5. T. Tatar (Dubec), 7. F. Turek (Dubec, T. Tatar), 36. Sivák (M. Gálik, P. Barinka), 42. Štrba (P. Barinka, Dlouhý) - 26. Paroulek (Kútny). Rozhodovali: Ország, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1 - 1001 divákov.

HKm: Murín - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Huba - P. Barinka, Sivák, Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, T. Tatar.

L. Mikuláš - Zvolen 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Zvolenčania uspeli aj na horúcom ľade Liptákov.

Úvod bol v znamení série presiloviek domácich, ktorí však úspešní neboli. V 19. min. ukázali hostia, ako sa majú využívať presilové hry, keď skóroval Sivák - 0:1. V poslednej sekunde prvej tretiny zmeraveli liptovské tribúny opäť, Hvila prekvapil Faltera spoza brány. Mikulášanov vrátil do hry v 25. min. počas presilovky český legionár Kovář. V 37. min., paradoxne v oslabení, sa svojmu bývalému klubu pripomenul domáci útočník Cibuľa, ktorý prenikol popri pravom mantineli a excelentne prestrelil Murína - 2:2. V 46. min. pre zmenu druhýkrát rozosmutnil svojich rodákov Sivák, ktorý opäť dostal do vedenia hostí. Domáci vrhli všetky sily do útoku a snažili sa o vyrovnanie. V čase ich očakávaného záverečného náporu, v 59. min., však poistil výhru hostí šikovným bekhendom Štrba. Zvolenčania sa tak posunuli v tabuľke pred svojho súpera na 4. miesto.

Góly: 19. Sivák (L. Čierny, P. Barinka), 20. Hvila - 25. Kovář (Cibuľa, Heš), 37. Cibuľa (Petran), 46. Sivák (Barinka), 58. Štrba (Hvila, Chovan). Rozhodovali: Lokšík, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0 - 2050 divákov.

HKm: Murín - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Bruun, Huba, Valach, Ďaloga - P. Barinka, Sivák, Gálik - Štrba, Michal Chovan, Hvila - Dubec, F. Turek, T. Tatar - Jurík, Marcinek, Lelkeš.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Záver kopcovej sezóny bol na okruhu. Marcel Beník potvrdil titul majstra SR

Na záverečných pretekoch sezóny sa z nášho regiónu predstavili len bratia Beníkovci.

Traja jazdci MTB Racing Teamu po úspešnom víkende na Slovakia Ringu

Zomrel Marcel Daniš. Ten, čo hrával s Dežom

Počúvať bigbít cielene nebolo možné, nebolo kde, zaspomínal v minulosti známy zvolenský bigbiťák.

Marcel Daniš.

Tóth vytvoril v Dudinciach rekord, splnil limit na OH (+ FOTO)

Sychravé počasie, mokrá trať, ale aj medzinárodná konkurencia. Aj taká bola Dudinská päťdesiatka počas pandémie koronavírusu.

Matej Tóth vyhral v Dudinciach švrtýkrát, čím vytvoril nový rekord.