HOKEJ EXTRALIGA

Zvolenčania v derby opäť úspešnejšími

Zvolen - Žilina 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Slabá návšteva videla hokej slabšej úrovne.

Už v 2. min. otvoril skóre Štrba po samostatnom prieniku a následnej dorážke. Z nevinnej akcie v 5. min. Žilina vyrovnala gólom Kontšeka, ktorému prihrával Koložváry. Vo vlastnom oslabení následne hostia pohrozili samostatným únikom Škodu, ale jeho samostatný prienik brankár Laco zneškodnil. V 8. min. Zvolen opäť skóroval, keď sa k slovu dostal úspešný reprezentant do 20 rokov Tatar - 2:1. Aj druhá tretina priniesla rovnaký obraz hry, navrch mali domáci, ale šancí na skórovanie bolo málo. Pri presilových hrách sa na oboch stranách vyznamenali brankári. Favorizovaný HKm v úvode tretej tretiny zvýšil aktivitu a v početnej prevahe mal niekoľko šancí. Pri vylúčení Mareka Dubca sa do šancí dostali aj Žilinčania, ale gólu sa rovnako nedočkali. V 55. min. brankár Žiliny Láníček bravúrne zneškodnil veľkú šancu domáceho Hvilu. Snahu hostí o vyrovnanie zastavilo zbytočné vylúčenie obrancu Javína v závere zápasu, a tak Žilina svoju šancu na vynútenie predĺženia premrhala.

Góly: 2. Štrba (Barinka), 8. T. Tatar (Dubec, Bruun) - 5. Kontšek (Koložváry). Rozhodoval: Krpelec, vylúčení: 4:6, navyše Dubec (Zvolen) 10 minút za hrubé nešp. spr., presilovky a oslabenia: 0:0 - 893 divákov.

HKm: Laco - Bruun, Valach, Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, Huba - T. Tatar, Turek, Dubec - Hvila, Klouda, Chovan - Barinka, Pavliš, Štrba - Lelkeš, Markovič, Macejka.

Kežmarok - Zvolen 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

V Kežmarku sa predstavil zvolenský B tím.

Zvolen, ktorý prišiel pod Tatry iba s tromi formáciami a bez niekoľkých opôr, sa ujal vedenia už v 2. min. Presilovku strelou do odkrytej bránky využil Huba. O necelých 6 minút taktiež v presilovke vyrovnal Droppa. Domáci mali navrch, no do vedenia išiel opäť HKm. V 18. min. bol úspešný Lelkeš. V 23. min. to už bolo 1:3, Hubovu strelu šikovne tečoval Jurík. Hostia boli na koni, ale v 33. min. znížil Slaninák a v 39. min. vyrovnal Škovira. Začiatok tretej tretiny bol rozháraný. V 47. min. však jednu z mála šancí využili hostia a po góle Dubca po tretí raz v zápase viedli. Na začiatku druhej polovice tretiny sa Kežmarku napokon podaril parádny obrat, keď v priebehu 65 sekúnd skórovali Škovira a Šechný. Domácim jastrabom si ťažko vydreté vedenie v stretnutí priemernej úrovne podarilo udržať a pripísali si 3 body.

Góly: 7. M. Droppa (Škovira, Slaninák), 33. Slaninák (Škovira, Čížek), 39. Škovira (Slaninák), 52. Škovira (Slaninák), 53. Šechný (Mašlonka, Flašar) - 2. Huba (Chovan, Bruun), 18. Lelkeš (Macejka), 23. M. Jurík (Huba, Lelkeš), 47. Dubec (Macejka, Huba). Rozhodoval: Országh, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0 - 450 divákov.

HKm: Kristín - Juraško, Cebák, J. Malinský, Valach, Bruun, Huba - P. Barinka, Štrba, Markovič - Tatar, Dubec, Macejka - Lelkeš, M. Jurík, M. Chovan.

Zvolen - B. Bystrica 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Derby vyznelo lepšie pre Zvolenčanov.

Štvrté derby sa začalo hrať vo svižnom tempe, šance sa striedali na oboch stranách. V 1. tretine sa tímy predháňali v zahadzovaní šancí. V 35. min. sa blysol Ján Laco, ktorý bravúrne zneškodnil akciu Bulíka s Pardavým. Hráčom sa brankárov nepodarilo prekonať ani v 2. tretine. V úvode záverečného dejstva Turek našiel pred bránkou stojaceho Barinku. Ten prekonal Petríka v bráne hostí až z dorážky - 1:0. Po tomto momente domáci ožili. Na bránku hostí sa valil jeden útok za druhým. Najprv Petrík vyrážal hokejkou z bránkovej čiary pokus Chovana. Neskôr sa nepresadil ani Štrba, ktorý trafil dve tyčky za sebou. V 49. min. si domáca obrana nerozumela vo vlastnom pásme. Sabol našiel prihrávkou Jánoša, ktorý pohodlne zasunul puk za bezmocného Laca - 1:1. V 53. min. využilo HKm presilovku. Pavliš prekonal Petríka na dva razy. V závere pri početnej výhode hostia odvolali Petríka, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 42. Barinka (Turek), 53. Pavliš (Chovan) - Jánoš (Sabol). Rozhodoval: P. Grečko, vylúčení: 8:10, navyše Pavliš (HKm) 10 min. za nešp. správanie, Bambúch (B. Bystrica) 10 min. za zhodenie rukavíc a Pardavý (B. Bystrica) 10 min. za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 4336 divákov.

HKm: Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Juraško, Huba, Bruun, Valach, Malinský – Hvila, Klouda, Chovan- Pavliš, Turek, Barinka – Lelkeš, Štrba, Macejka - Tatar, Dubec, Markovič.