Holaňovci už takmer s istou miestenkou

Slovan - Zvolen 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)

Zvolenčania nezachytili úvod, začo napokon pykali.

Kým sa hostia zo Zvolena zorientovali v Samsung Aréne, prehrávali 0:2. Najprv v 3. min. strela Kukumberga skončila až v Lacovej bránke a o minútu neskôr Vaic bez problémov zvýšil náskok domácich na 2:0. Hostia sa gólu dočkali v presilovke v 18. min., keď sa strelou spomedzi kruhov presadil obranca a kapitán HKm Ladislav Čierny - 2:1. Zvolenčania sa však dlho neradovali, keďže o minútu na to zvýšil náskok domácich opäť Vaic. V druhej tretine sa hral rýchly hokej na obidve strany. Kľúčovým momentom bola 27. min, hostia trestuhodne premrhali 120-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Zvolenčania sa v úvode tretej tretiny ešte pokúšali urobiť čosi s výsledkom, ale keď sa v 43. min. Kloudovi podarilo opečiatkovať obe žŕdky domácej bránky, bolo jasné, že tri body zostanú v Bratislave. Definitívne to potvrdili v 52. min. Kuľha a o dve minúty Hujsa, ktorých presné zásahy stanovili výsledok na 5:1.

Góly: 3. Kukumberg (Kováčik), 4. Vaic (Kropáč, Lažo), 19. Vaic (Hančák, Kováčik), 52. Kuľha (Hujsa, Lipiansky), 54. Hujsa (Sersen, Kuľha) - 18. L. Čierny (Klouda, Hvila). Rozhodoval: Lokšík, vylúčení: 6:3, navyše: Sersen, Novajovský (obaja Slovan) a Cebák, Chovan (obaja Zvolen) všetci 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0 - 5065 divákov.

HKm: Laco - Malinský, Bruun, Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Huba, Juraško - Lelkeš, Štrba, Dubec - Chovan, Klouda, Hvila - Barinka, Turek, Pavliš - Macejka, Markovič, M. Jurík.

Zvolen - Poprad 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Domácim stačil na povinné víťazstvo aj slabší výkon.

V 2. min. sa nepresadil z hostí Rataj a o dve minúty spálil tutovku pred odkrytou bránkou Kolusz. Odpovedať mohol na opačnej strane dvakrát Jurík a v 18. min. Turek s Ratajovou pomocou nastrelil hornú žŕdku. Vzápätí sa potvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš a po chybe Dlouhého sa hostia Koluszom ujali vedenia. V druhej časti hry Zvolenčania zvýšili tempo, čo vyústilo do Kloudovho vyrovnávajúceho gólu. V závere druhej tretiny mohli ísť Zvolenčania aj do vedenia, no Hvila úspešný nebol. V záverečnej časti dokázali domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po prihrávke Barinku skóroval v 47. min. efektne obranca Dlouhý. Vzápätí mohol kontrovať Poprad, no Kroták svoje sólo nepretavil do gólu. Popradčania zvýšili aktivitu, no k power-play sa odhodlali až 14 sekúnd pred koncom stretnutia. V tom čase vyhral buly Klouda, puk posunul Barinkovi, ktorý ponúkol gól Štrbovi - 3:1.

Góly: 33. Klouda (Barinka, Štrba), 47. Dlouhý (Barinka), 60. Štrba (Barinka, Klouda) - 19. Kolusz (D. Skokan, O. Malinský). Rozhodoval: Konc, vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0 - 1348 divákov.

HKm: Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Huba, J. Malinský, Bruun - Hvila, Klouda, Chovan - Pavliš, Turek, Barinka - Dubec, Štrba, Markovič - M. Jurík, Lelkeš, Macejka.

Trenčín - Zvolen 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Zvolenčania ťahali v Trenčíne za kratší koniec.

Po vylúčení L. Čierneho prestrelil Laca obranca Gabriš. Ešte v prvej tretine hral presilovku o dvoch hráčov aj Zvolen, no ani 69 sekúnd mu nestačilo na vyrovnanie. Druhú tretinu načal samostatným nájazdom Nemec, ale na Laca nevyzrel. Už po 67 sekundách hry však Zvolenčan predsa len kapituloval. Po druhý raz v zápase ho prekonal Gabriš. O chvíľu neskôr však bolo opäť iba o jeden gól, keď s prispením šťastia znížil Cebák – 1:2. Vyrovnanie potom prišlo po druhom Cebákovom góle. Dukla potrebovala na strhnutie vedenia iba niečo viac ako minútu. Valčák pri prečíslení dvoch proti jednému uvoľnil Haščáka a ten skóroval – 3:2. Presne o dve minúty napriahol spoza ľavého kruhu Gabriš a uzavrel svoj hetrik. Zvolen sa napriek blížiacemu záveru stretnutia nevzdával a desať minút pred záverečnou sirénou to bolo po góle Hvilu zasa iba o gól. Záverečné minúty už vyrovnanie nepriniesli. Skóre stretnutia uzavrel strelou do prázdnej bránky Nedorost.

Góly: 7. Gabriš (Paroulek, Valčák), 22. Gabriš (Čacho, Hurtaj), 36. Marek Haščák (Valčák, Urban), 38. Gabriš (Kudělka, Nedorost), 60. Nedorost (Nemec) – 26. Cebák (Štrba, Barinka), 35. Cebák (Hvila, Dubec), 50. Hvila (Klouda). Rozhodoval: Baluška, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0 - 2560 divákov.

HKm: Laco - Cebák, Dlouhý, L. Čierny, Huba, Bruun, Valach, Malinský, Juraško – Barinka, Klouda, Štrba - Hvila, Turek, Dubec – Tatar, Pavliš, Markovič – Chovan, Lelkeš.

Výsledky - 41. kolo: Košice - Trenčín 5:2, Martin - Kežmarok 6:1, B. Bystrica - Nitra 3:0, Žilina - Skalica 3:6, Poprad - L. Mikuláš 3:4, 42. kolo: L. Mikuláš - Žilina 6:1, Skalica - B. Bystrica 6:2, Nitra - Martin 3:5, Kežmarok - Košice 2:3, Trenčín - Slovan 3:4 pp, 43. kolo: B. Bystrica - L. Mikuláš 4:2, Kežmarok - Slovan 4:5 pp, Košice – Nitra 8:2, Martin – Skalica 1:3, Žilina – Poprad 2:3.

AKO ĎALEJ
Program – 44. kolo (13. január): Zvolen – Žilina (o 17,00 hod.), Poprad - B. Bystrica, L. Mikuláš – Martin, Skalica – Košice, Nitra – Slovan, Kežmarok – Trenčín, 45. kolo (16. január): Kežmarok – Zvolen, Martin – Poprad, Trenčín – Nitra, Slovan – Skalica, Košice - L. Mikuláš, B. Bystrica – Žilina, 46. kolo (18. január): Zvolen – B. Bystrica (17,00 hod.), Martin – Žilina, Zvolen - B. Bystrica, Poprad – Košice, L. Mikuláš – Slovan, Skalica – Trenčín, Nitra - Kežmarok.