HOKEJ EXTRALIGA

Holaňovci pokračujú v dobrých výkonoch

Trenčín - Zvolen 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

HKm podal kolektívny výkon a vynikol brankár Laco.

V Trenčíne sa začalo zostra a domáci sa už v 3. min. Nemcom dostali do vedenia. Neubehla však ani minúta a Markovič vyrovnal a o niečo neskôr dostal HKm do vedenia excelentným blafákom Turek. Druhá tretina nepriniesla veľa vzruchu. Domácich fanúšikov schladil bývalý Trenčan Lelkeš, ktorý v 25. min. dorazil strelu Dubeca za chrbát Hálu – 1:3. Dukla od začiatku tretieho dejstva zvýšila aktivitu. Všetky strely však s prehľadom likvidoval Laco. Navyše, Ladislav Čierny strelou od modrej čiary potrestal vylúčenie Čacha a bolo rozhodnuté. Napriek tomu sa bolo až do konca na čo pozerať. Dukla mala výhodu 45-sekundovej presilovky piatich proti trom a po góle Lelenasa znížila na 2:4. Zázračný obrat sa však nekonal. Domácim nepomohla ani ďalšia presilovka o dvoch hráčov a hra bez brankára. Naopak, do prázdnej bránky Ladislav Čierny uzavrel skóre zápasu.

Góly: 3. V. Nemec (Bobček), 58. Lelenas (P. Mikuš, Homer) - 3. J. Markovič (Lipiansky, L. Čierny), 5. F. Turek (Vrbata, Malinský), 25. Lelkeš (Dubec), 51. L. Čierny (F. Turek, Vrbata), 60. L. Čierny. Rozhodoval: P. Grečko, vylúčení: 3:7, navyše Nedorost (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1 - 3910 divákov.

HKm: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa - J. Čierny, Lipiansky, J. Markovič - T. Tatar, Klouda, Hvila - Vrbata, F. Turek, Pavliš - Lelkeš, Dubec, Macejka.

Zvolen - Kežmarok 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Vydreté víťazstvo sa zrodilo v záverečnej tretine.

Zvolenčania v úvodnej tretine akoby podcenili nevýrazných hostí a mohli za to pykať už v 4. min. pri vlastnej presilovke. Palovčík ideálne našiel Drotára, ktorý vyskúšal brankára Laca. Hostia sa následne mohli presadiť aj pri početnej výhode, keď po Sadikiho prihrávke neskóroval pri ľavej žrdi Slaninák. Tlak hostí pokračoval a prišiel zákonite aj gól - po prihrávke Slavomíra Pavlička sa pred Laca dostal Bednár, ktorý vyťažil z toho, že zvolenský gólman išiel do puku hokejkou. Zvolenčania paradoxne pohrozili v oslabení - v 13. min. však Turek neprekonal Klempu. Lepším tímom však v prvej časti hry boli jednoznačne hráči Kežmarku, ktorých dirigoval Bartečko. Druhá tretina bola v podaní oboch tímov veľmi slabá, zaujali hlavne brejky hostí. Zvolen však pred prestávkou predsa len vyrovnal, v presilovke prihrávku Lelkeša spoza bránky zužitkoval bez prípravy Hvila - 1:1. posledná časť bola hokejovejšia. Do vedenia išli nečakane hostia gólom Pavlička, no domáci rýchlo odpovedali po peknej akcii Tureka a Vrbatovým gólom. O obrat sa postaral tretím gólom Klouda a po oddychovom čase Zvolena upokojil domáce rady v 55. min. Hvila - 4:2. Hostí môže mrzieť Drotárova žŕdka v 50. minúte.

Góly: 39. Hvila (Lelkeš, Klouda), 48. Vrbata (F. Turek), 49. Klouda (Lelkeš, Hvila), 55. Hvila (Klouda, Dlouhý) - 9. Bednár (Pavličko, Fedor), 47. Pavličko (Fedor). Rozhodoval: Krpelec, vylúčení: 3:4, navyše Drotár (Kežmarok) 10 min. za nešp. spr., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 - 1694 divákov.

HKm: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Dlouhý, Cebák, Valach, J. Malinský, Kolafa - J. Markovič, Lipiansky, J. Čierny - Hvila, Klouda, T. Tatar - Pavliš, F. Turek, Vrbata - Macejka, Dubec, Lelkeš.

Výsledky - 7. kolo: B. Bystrica – Poprad, Martin - L. Mikuláš 3:4, Košice – Skalica 5:1, Slovan - SR 20 5:1, Kežmarok – Nitra 2:3, 8. kolo: SR 20 – Trenčín 1:4, Skalica – Slovan 2:1 pp, L. Mikuláš – Košice 1:4, Poprad - Martin 3:2 sn, Žilina - B. Bystrica 2:3.

12. Kežmarok 8 2 0 1 5 20:33 7

Bodovanie: 3 body za víťazstvo v riadnom hracom čase, 2 body za triumf v predĺžení respektíve po samostatných nájazdoch, 1 bod za neúspech v predĺžení a samostatných nájazdoch a 0 bodov mužstvo, ktoré prehrá v riadnom hracom čase.

Program – 28. kolo (30. 9.): Zvolen - Košice (17,00 hod.), Trenčín - B. Bystrica, Kežmarok - Žilina, Nitra - Poprad, Skalica - L. Mikuláš., 9. kolo (3. 10.): Martin - Žilina, Košice - Poprad, Slovan - L. Mikuláš, Trenčín - Skalica, Kežmarok - SR 20, Nitra - Zvolen, 10. kolo (5. 10.): Zvolen – voľno, SR 20 - Nitra, Skalica - Kežmarok, L. Mikuláš - Dukla Trenčín, Poprad - Slovan, B. Bystrica – Martin.